Сонце в Діві

Людина мила, тонкий, любить, щоб все було доведено до досконалості. Постійно контролює і аналізує себе — і втрачає на цьому час, втрачаючи часом відмінні шанси. Відповідальний, старанний працівник дуже практично організує все своє господарство. Там, де не потрібна особиста ініціатива чи самостійність рішень, він незамінний. Жінки, що народилися під знаком Діви, нерідко стають секретарками, референтами генеральних директорів і т. д. Любить вести каталоги, картотеки, оформляти документи сам теж веде упорядковану, розпланувально життя і дуже не любить несподіванок, особливо якщо у знаку Діви збирається багато планет, або туди ж потрапляє ассендант. Від критичного погляду Діви не вислизне ніякої безлад — ні на службі, ні вдома.

При Марсі і Плутоні в Діві — людина збудливий, агресивний, непередбачуваний при Сатурні у Діві — буркотун, скептик, педант, часто говорить з запинками. Якщо в гороскопі немає сильного Марса, Юпітера і Сонця, Діва зазвичай досягає спокійного, порівняно добре оплачуваної посади і на цьому заспокоюється. При сильному Марсі, Юпітері чи Урані стає великим чиновником МЗС, в юриспруденції або в промисловості. Для Діви характерні постійно приховувані неспокій і нервозність. Вона схильна до всіляких інфекцій. У неї часто заклопотаний вигляд нерідко стає медиком, взагалі любить піклуватися про здоров’я своє та інших. Зазвичай приймає без особливої потреби купу медикаментів, старанно сидить на дієті і тд. (сироїдіння, вегетаріанство). Їй насамперед потрібна міра у всьому. Діви особливо добре реагують на трави і відвари. Показаний годину-інший відпочинку на самоті кожен день. Відпустку краще проводити в горах, можна в селі. З елементів показаний кальцій. Можуть бути порушення интенстинального тракту. З трав — м’ята, ромашка.

Типова Діва завжди дуже зайнята, але я сильно сумніваюся, що зайнята вона особисто вами. І справа тут не в тому, що Діва неуважна — вона, може бути, навіть дуже уважна, — а в тому, що вона погано уявляє собі, що таке особистість. Діва, представляючи собою стихію землі в зоні оформлення, бачить весь світ розчленованим на форми, найрізноманітніші і часом химерні, приємні чи ні, здійснені або які потребують доопрацювання — і відчуває себе серед цих форм дуже впевнено, господинею. Їй здається, що нічого, крім зрозумілих їй форм, в світі немає і бути не може — бо він насправді простий і приємний, хоча і дуже різноманітний, і в ньому немає проблем, а є дуже багато роботи — з приведення наявних форм у належний стан, тобто порядок.

Діва, як жоден інший знак, вміє бачити подробиці і цінує малі форми. (Один з її ідеалів — легендарний тульський Лівша, зумів підкувати блоху, а на підкові дрібними літерами пропечатавший своє ім’я). І в цьому полягає її головна біда — у неї розбігаються очі. Вона бачить занадто багато деталей і на чому не може зупинити погляд. Для неї дуже важкий синтез, оскільки він передбачає саме момент абстрагування від конкретних деталей — що Діві важко саме по собі — і хоча б підсвідому передумову про існування більш тонкої, поки невидимою, яка обіймає форми, щодо якої спостерігаються суть лише межі або проекції — а ця гіпотеза для Діви майже нестерпний, тому що форми, якої вона не може собі уявити, а особливо — про жах! — тонкої форми для неї не існує.

Тому замість синтезу Діва часто йде по більш доступному для неї, але, як правило, тупиковому шляху пошуку деталі, детальки, лінії — подробиці, яка виявиться самої головної, ключем до задумом і втіленням сенсу. Діва може знайти ретельно замаскований ключ до вирішення шахового етюду, але губиться в складною композиційною грі, де необхідна загальна інтуїтивна оцінка ситуації і немає сильних ходів. Будучи рухомим знаком Діва (не в приклад Тельцю) не схильна прив’язуватися до трапляється на її шляху форм і деталей. Виконавши одну справу, вона може взятися за зовсім інше без душевної травми. Прийшовши на вечірку до подруги і виявивши, що підлогу (на думку Діви) недостатньо чистий, вона, не вагаючись, спокійно переодягнеться і вимиє, після чого переодягнеться назад і забуде про свій вчинок. Ця пластичність Діви може стати її форменим бичем, оскільки всієї роботи не переробиш, всі форми в порядок не переведеш, і треба якось розібратися, яка твоя робота, і яка ні, яку потрібно виконати сьогодні і яку можна відкласти на завтра.

У відсутність роботи зі своїми формами Діва сумує, а розслабитися їй важко. (Емоційна життя для неї тісно пов’язана з матеріальними формами, часто виражається через них, їй милі речові знаки нематеріальних відносин. Для неї відпочинок — це скоріше зміна занять. Діва вміє отримувати глибоке задоволення від будь-якої роботи, зробленої (на її думку) добре, якою б неприємною і брудної ця робота не здавалася оточуючим. Діва інстинктивно вміє бачити в найнижчих формах Божественне начало і відчуває необхідність своїх дій для досягнення вищої гармонії Космосу. Це бачення дає можливість високої Діві створювати незвичайні твори мистецтва, де єдність задуму підкреслено кожної найдрібнішої деталлю і детальністю. Невирішеними питаннями Діві доводиться зіткнутися з таким станом справ, коли вона з одного боку, відчуває, що вона відповідальна за форми, які потрапляють їй в руки, а з іншого — у неї нічого не виходить, робота ніби валиться з рук, усе брудниться, втрачається і ламається. Якщо Діва опускає руки, то з неї виходить страшна нечупара і бруднуля, яких світ не бачив, — таким способом доля їй наочно показує її кармічне призначення.

У нереалізованої Діви утворюється таке підсвідоме переконання: Як тільки я беруся за роботу з формами, наведення порядку і т. п., у мене з’являється ентузіазм (іншими словами, включається Діва і дає енергію), я втягуюся в роботу і витрачаю багато сил, а в результаті нічого не виходить, і я падаю без сил серед хаосу, так що краще і не починати взагалі. Тим не менш, яка-небудь одна символічна дія навіть зовсім неопрацьована Діва буде виробляти з усією ретельністю, що оточуючим здасться старанністю і дурістю, а для людини це єдиний канал зв’язку з зодіакальним знаком. При акцентуації це веде до характерних неврозів нав’язливості, часто з анально-уретральна тематикою.

Діва — головний утішитель. Що б з людиною не відбувалося, які б душевні страждання і позбавлення не випадали на його долю, коли він, знайшовши в собі мінімальні сили, починає займатися яким-небудь конкретним справою (наприклад, готує стіл для поминок), до нього приходить Діва і по-своєму його втішає, відволікаючи увагу, допомагає зживати найтяжче горе (перемикання основних енергетичних каналів муладхари). Діва володіє найбільш конкретним мисленням з усіх зодіакальних знаків.

Вона з дуже великим працею сприймає абстрактні поняття, наполегливо намагаючись знайти їм аналогію зі світу зрозумілих їй форм, що далеко не завжди можливо. Тому Діві властива моторошна профанація: не зрозумівши і не відчувши досить загальної концепції або тонкощів пристрою вашої душевної життя, але засвоївши лексику, Діва може почати говорити таке, що ви гірко пошкодуєте про своє знайомство з нею. На тонкі речі взагалі не варто дивитися надто пильно, зрозуміти це Діві надзвичайно складно. Але зате якщо вона освоює тонкі плани і форми, вона здатна на таку віртуозність операцій, які недоступні ніякому іншому знаку.


Залишити відгук