Сонце у Тельці

Телець не любить змінювати звички. Завзятість — це його гідність, але це і недолік: в цілому спокійний, він буває страшний, якщо його розсердити. Це — людина, притягує, як магніт, гроші і речі. Зібрана ним купа добра забезпечує той душевний спокій, до якого він прагне. Він погано переносить неприємності і погані обставини. З вигляду спокійний, всередині він злиться і кипить і не може займатися нічим звичним, поки становище не виправиться. У нього феноменальна працездатність саме завдяки їй він повільно, але безперервно домагається успіхів, особливо у всьому, що пов’язане із землеробством, будівництвом, їжею.

Телець любить дітей і намагається прищепити їм (і взагалі всім оточуючим) ті корисні навички, якими володіє сам. Найкращі ліки для городянина-Тельця — виїхати на природу, на дачу, покопатися в саду. Його звички гурмана часто ведуть до утворення черевця дієти він боїться, але якісь розумні обмеження в їжі йому показано, особливо на святах і вечірках, які він так любить. Має схильність до тонзиллиту і взагалі захворювань горла у холодну погоду слід особливо утеплювати шию. Для загального стану Тільця важливо сексуальне рівновагу (задовольняє партнер). У жінок-Тельців бувають хворобливі менструації. Показаний кальцій, з трав — ялівець.

Основним якістю людини з сильним впливом Тільця є інтимно безпосереднє відчуття форми як такої, без особливої уваги до її подробиць, як це буде в зоні оформлення у Діви. Якщо Телець сідає в зручне крісло, йому там настільки добре, що через деякий час він (і оточуючі) перестає розуміти, де кінчається Тілець і де починається власне предмет меблів. Відчуття затишку для нього дуже важливо, але зате воно з дивовижною силою поширюється і на все його оточення, як живу, так і немає.

Іншим важливим якістю Тільця є його фундаментальність (зона творення!), це форма, тільки що відчула себе і абсолютно не схильна втрачати це відчуття. Прихильність до форми робить Тельця дуже вразливим і невпевненим у собі в нових умовах, коли проявляються незвичні для нього форми, з якими він повинен себе співвіднести, особливо гостро стоїть ця проблема для ураженого Тільця, який дуже винахідливий у плані підходящих для нього форм. При вигляді нових форм Телець починає боязко і незграбно біля них прилаштовуватись, випромінюючи при цьому сильне чарівність, характерне для стихії Землі (так маленький щеня прилаштовується до материнського соска).

Якщо йому це не вдається, він відчуває себе вкрай нещасним, і оточуючі, не витримавши такого його тяжкого стану, самі починають метушитися, щоб полегшити йому існування. Телець самим своїм існуванням притягує до себе різноманітні форми (у тому числі і протилежної статі) і дуже вміє їх цінувати. Це коли Тельцю, нарешті, вдається пристосуватися до оточуючих його форм і розташуватися серед особливо їм коханих, він кристалізується в своєму достатку й ототожнюється з формою настільки, що витягти його звідти і змусити якось змінитися дуже важко (постійний хрест).

Якщо у негативному варіанті Телець кристалізується у своїй формі, то в позитивному він, навпаки, схильний з надзвичайною завзятістю створювати (природно, співзвучні йому) форми, не дуже піклуючись про обробці дрібних деталей (крім деканати Діви), але уважно стежачи за конструкцією в цілому (особливо в деканаті Козерога). Це знак художників, скульпторів, науковців, які займаються фундаментальними дослідженнями.

У психологічному плані Тілець з деякими труднощами навчається і пристосовується до нової обстановки, і, хоча у нього є багато здібності, особливо до ремесла, навички утворюються не відразу, зате дуже стійкі. Аналогічно йде справа і з програмами підсвідомості, переспорити упевненого в чому-то Тільця не вдається навіть Овну. З іншого боку, незважаючи на певну туповатость Тільця щодо речей, йому незвичних, в знайомій йому психологічної області він дуже сприйнятливий (жіночий знак) і володіє унікальним умінням матеріалізації психічних процесів. Поговоривши з (досить тонким) Тельцем про щось невловимо сокровенне, людина виявляє, що воно облеклось в цілком відчутні, майже матеріальні форми, і при цьому виплило і багато іншого в його внутрішнього життя, що раніше було приховано в тумані містичної невизначеності. У грубому варіанті Телець не помічає ніяких труднощів і ускладнень, крім суто матеріальних, а психічна і душевна життя для нього адекватно моделюється відомим набором інстинктів, головними з яких йому представляються пищедобывательный і статевої.

Що стосується сприйняття, то воно у Тельця часто теж йде через суто матеріальні форми: нюх, дотик. Тонкий Телець за тактильного відчуття може дати внутрішню характеристику незнайомій людині або за запахом визначити його моральні якості (я не перебільшую). Уважний Телець сприймає через, здавалося б, зовнішні речі — такі, як хода, зачіска, спосіб привітання, рукостискання — настільки тонкі моменти, які можуть пройти зовсім повз інших знаків або зажадають від них великої роботи. Розвиненому Тельцю дано відчуття високого в самому щільно-матеріальне.

Будучи жіночим знаком, Телець не стане проявляти активність у пошуках необхідної йому форми, він скоріше буде страждати пасивно в її відсутність, терпляче чекаючи, коли ж вона, нарешті, з’явиться (терпіння Тельця, особливо не сильно ураженої, дивно). Але коли починається його взаємодія, в конструктивному варіанті робота, з придивилася йому формою, він черпає енергію, здається, прямо з форми. З точки зору Овна, відбувається диво, оскільки людина інтенсивно працює без видимого ентузіазму (тобто бризок енергетичного потоку). Насправді за працьовитості та продуктивності праці з Тельцем не може зрівнятися жоден знак Зодіаку, джерела енергії працюючого з формою Тільця невичерпні (порівняйте давньогрецький міф про Антеї, якого не міг перемогти сам Геракл, поки син Геї-Землі її стосувався).

Інтимність взаємини Тільця з формою призводить до того, що він, по-перше, вкрай ревнивий (по відношенню до тих форм, які він вважає своєю власністю), а по-друге, не переносить чужого втручання у свої справи (по суті, він сприймає свої форми як перський шах — жінок свого гарему). У конструктивному, в поєднанні з тельцовским впертістю, робить його нестерпним і асоціальною. Деяким, правда, подобається.

Вплив Хірона як першого управителя Тільця полягає, насамперед, у розширенні поняття форми. Під формою Телець розуміє не тільки матеріальні форми предметів, але і форми соціальних відносин (класи, держава, економічні форми об’єднання людей і т. д.) а також (сучасний Тілець) астральні і ментальні форми. Сучасний Телець інтуїтивний, більше того, коли він починає свідомо займатися окультизмом, магією або (більш сучасно за назвою) біоенергетикою, психоаналізом або гіпнозом, то ті агенти, які раніше називалися астральними сутностями, мислеформ, змовою, пристрітом і т. п. для нього матеріалізуються і виступають вже (майже або зовсім) як фізичні і психологічні: біополе, програма підсвідомості, психологічна фіксація, раппорт і т. п.

В той момент, коли Телець усвідомлює, що думка також є відображенням певної форми на ментальному плані (мислеформи), він починає матеріалізацію ментального плану і, отже, різке посилення його, і отримує сильний канал в егрегор, яким пов’язаний і, відповідно, можливість прямого впливу (досить матеріальної) думкою на свій егрегор, і через нього — на світ.


Залишити відгук