Сонце в Терезах

Чоловік — Терези: тонкий, вишуканий, делікатний. Найменша неприємність, сварка виводить його з рівноваги. Він все життя лише тим і займається, що береже і відновлює цю рівновагу. Хоче любити і бути коханим взагалі відчуває себе добре тільки в атмосфері симпатії. В атмосфері байдужості сумує і може захворіти. Схильний поступатися чужої думки і миритися першим у сварці. Купує рідкісні, витончені дрібнички і дарує їх потім своїм ближнім або взагалі абсолютно незнайомим людям. Складних проблем уникає. Боротьба за місце під Сонцем, насильство йому чужі, особливо якщо в його гороскопі не виражені Map? або Уран. Не любить вирішувати матеріальні проблеми, намагається жити без особливих зусиль. На щастя, його смак і декораторські здібності звичайно гарантують йому любов ближніх, і ті допомагають йому, в тому числі і грошима.

Якщо в цілому гороскоп благополучний, може досягти значних успіхів у мистецтві — дизайні, моді. Йому потрібний практичний партнер, який би взяв на себе матеріальне забезпечення його життя. У любові звичайно щасливий. Якщо залишається на самоті, відчуває себе покинутим і глибоко нещасним, особливо якщо Сатурн в поганому аспекті до Місяця або до Венери. Проте Ваги зазвичай самотніми не бувають. В цілому Ваги — крихкий, акуратний і ранима людина. Найменша образа, чиєсь хамство — і вона може захворіти. Терезам показано пити більше рідини в години відпочинку, влаштовувати собі яблучні дні (дренаж нирок). З елементів показано сірка, фосфор. З трав — базилік. Нерідко буває жовтувата або нечиста шкіра (відвар з мальви + мати-й-мачухи). Тонізуючі ванни з чебрецем, розмарином і базиліком. Корисні прогулянки, робота в саду, танці. Терезам необхідна атмосфера сердечності і тепла, а також сексуальне рівновагу (задовольняє партнер).

При переході із зони творення в зону її оформлення акцент з функції зв’язку, характерний для Близнюків, переходить у акцент на функції структури, що постійно спрямована увага Ваг. Структура є сукупність зв’язків між елементами, завдяки яким вони з хаотичного набору стають якісно новим об’єктом — єдиним цілим. Тому для Ваг (на відміну від Близнюків) аж ніяк не байдужа природа елементів, оскільки елементи різного походження зв’язувати в єдине ціле потрібно по-різному. Більш того, Ваги стежать ще й за кількістю і взаємовідносинами різних зв’язків, що утворюють структуру.

Ваги — надзвичайно важкий для розуміння і опису знак. Вони сповнені протиріч, і в той же час незбагненним чином балансують не тільки їх, але й найдраматичніші зовнішні ситуації. З одного боку, Ваги — кардинальний чоловічий знак, рішучі й активні, а з іншого — управляються жіночої планетою Венерою. З одного боку, вони відносяться до холодної повітряної стихії, а з іншого — втілюють екзистенційний (а аж ніяк не ментальний) принцип рівноваги, краси і гармонії, який взагалі не неосяжний розумом.

Ваги — єдиний неживий знак Зодіаку (решта — люди і тварини), і символізують вони безпосередньо безособовий Абсолют. Головний принцип гармонії і рівноваги, який відкривається людині поступово, по мірі його еволюційного розвитку і розширення його свідомості. Терези символізують не статичну, а динамічну рівновагу: велосипедиста на крутому віражі, адиабату розширюється пара, екологічні процеси при загибелі або появі нових видів. Терезам, як оформленим повітрю, дано не ментальне, як Близнюкам, а скоріше більш висока, рівноважного-структурно-цілісне сприйняття світу.

Високі Ваги бачать і об’єкт, і його складові елементи та зв’язки між ними як певні частини необхідної і врівноваженої структури, обособляющей об’єкт від світу і одночасно зв’язує його з ним. Осягнути гармонію раціональним чином людині не дано, але Ваги вказують йому на один з шляхів її досягнення: через пошук внутрішньої рівноваги об’єкта, що розглядається як система зі складною структурою відносин між елементами. Представляючи повітря в зоні оформлення, Ваги добре усвідомлюють свою стихію і на дрібниці розмінюватися не стануть. На відміну від Близнюків, вони не стануть знайомити кого завгодно з ким попало і передавати інформацію, не визначивши свого ставлення до неї.

Для Ваг характерна дещо відсторонена холоднувато краса і естетично-рівноважний погляд, підхід до всіх питань, а особливо до соціальних Близнюки набагато демократичніше. Яскравий приклад Ваг — це естет-інтелігент з вищих кіл суспільства, прихильник концепції мистецтва для мистецтва і точки зору, що кожен спеціальний шар споживає (і виробляє свою культуру, недоступну і непотрібну іншим. Зрозуміло, залишаючись кардинальним знаком повітря, Ваги (якщо захочуть і вважатимуть необхідним) легко можуть перейти в чужій соціальний шар і чудово сприйняти все те, що там відбувається, але вони самі, й оточуючі весь час будуть відчувати чужорідність Ваг. Терезам надзвичайно властивий інтелектуальний і естетичний снобізм (глибоке його основа є близькість до Абсолюту, — але навряд чи Ваги формулюють це саме таким способом), який є для них ефективним засобом захисту від відчуття своєї поверхні.

Справа в тому, що Терезам не дано того безпосереднього (сутнісного) відчуття життя, яке є у жіночих знаків (особливо у знаків Землі), Ваги розраховані на виключно тонке сприйняття світу, і якщо вони цієї тонкощі не проявляють, вони починають відчувати себе плоскими, вторинними і неоригінальними. Там, де товстошкірий Телець давно вже (істотне для себе зрозумів, Ваги повинні ще довго налаштовуватися, коливатися, дивитися і оцінювати з різних боків, поки не відчують певної тонкої гармонії даної ситуації (яка середньому Тельцю може бути абсолютно недоступною, і тільки тоді вони відчують себе впевнено на місці. Якщо ж цього не станеться, Ваги змушені на щось орієнтуватися у своїх оцінках (найчастіше це суспільну підсвідомість їх соціального шару, виражене вустами досить авторитетного для даних видів особи) і стають вторинними Вагами, чиє особисте почуття краси, справедливості і гармонії замінено суспільною.


Залишити відгук