Сонце в Близнюках

Непосида, охоплений спрагою діяльності. У нього постійно народжуються нові ідеї, плани, йому вічно треба кудись їхати, куди дзвонити, розмовляти з кимось про свої задуми — інакше він сумує і може впасти в депресію. Людина нервовий, у спілкуванні — вільний, легкий, вічно в гонитві за чимось невловним, він займається послідовно і грунтовно лише тим, що його цікавить. Цікавить його, зокрема, політика він добре міркує про справи політичні і взагалі абстрактних, але в практичному плані процвітає рідко: то направить свої зусилля у свідомо безперспективному напрямку, то поженеться за двома зайцями одночасно. Охоче пускається в різні спекуляції втім, для нього це -гра розуму, а не спосіб добування грошей (що йому рідко вдається). Домагається успіху в справах, що вимагають пересування і рухливості розуму (журналісти, перекладачі) зазвичай поєднує декілька видів такої діяльності.

При Сатурні у Близнюках — акуратний, строгий чиновник (кадровик, бухгалтер) якщо у Близнюках збирається кілька планет чи є сильний Меркурій — ці якості посилюються. Близнюк зазвичай городянин, контактна, але застрес-сованный: його вічна зайнятість допомагає йому долати важкі моменти в житті, але сильно стомлює оточуючих. Близнюки Кастор і Поллукс — подвійний знак, що символізує двох братів, Кастора і Поллукса (Полідевка), дітей однієї матері (Лади), але різних батьків: смертного Тіндарея і безсмертного Зевса. За легендою, коли Кастор загинув, Полідевк ублагав Зевса дозволити йому поділитися безсмертям з братом, і з тих пір вони були нерозлучні, разом проводячи один день на Олімпі, а інший — в царстві мертвих. Відповідно до цього і астрологи розрізняють два типи людей -Близнюків зустрічаються і змішані типи, у яких в різні періоди переважає то духовне, матеріальне начало. Безсмертний Поллукс витає в емпіреях. У нього переважає мистецтво, розум, інтелект. Емоції, пристрасті різко обмежуються інтелектом. До фізичного життя проявляє мало інтересу. В шлюбі важливіше духовний контакт, ніж сексуальний.

Характерна відсутність апетиту. Смертний Кастор: людина настрою, любить подорожі, розваги, взагалі — зовнішню, повсякденне життя. Людина пристрасна, емоційна, жінка-спокусниця. Близнюки фізично витривалі, двужильны, але емоційно лабільні: як нудьга, так і перевтома викликають різке погіршення їх фізичного стану. У таких випадках показані йога, великий теніс, піші прогулянки або велосипед. Абсолютно необхідний повноцінний сон. Кава та інші допінги протипоказані. На ніч добре приймати кілька крапель валеріани. Перед сном також гарні прогулянки. Взагалі прогулянки, короткі подорожі тим більше корисні, що у Близнюків часто буває непередбачувана реакція на медикаменти і терапію. Корисний також гомеопатичний і натуральний фосфор, з трав — чебрець.

Нижча октава Близнюків представлена базікою і пліткарем, який здійснює передачу нікчемної інформації в корисливих цілях. Для пліткаря характерна надзвичайна вузькість сюжету, де передбачено 3-4 жорстких схеми, виходити за їх межі заборонено громадською думкою, яке, в свою чергу, має для Близнюків велике значення. Бо Близнюки живуть в середовищі ментальних форм, своїх власних і створених різними групами і верствами, де вони обертаються і відіграють важливу сполучну роль. В силу специфічності цієї своєї ролі Близнюкам дуже легко інтуїтивно визначити доречність або недоречність тієї чи іншої думки чи повідомлення для даного соціального кола, і настільки ж важко визначити її істинність, тобто відповідність дійсності. Тому дуже часто Близнюки видають перше за друге (наївний варіант) або свідомо обмежують свою роль суто посередницькими функціями, намагаючись ніколи не глибоко вникати в суть того, що відбувається. Типовий позитивний приклад — блискучий менеджер без інженерної освіти на промисловому виробництві.

Більш глибоке опрацювання знака Близнюків дає можливість створення ментальних форм, що моделюють реальність, тобто того, що в математиці називається структурами. Ще більш високий рівень Близнюків веде до вміння оперувати цими структурами, тобто до створення мов ментальних конструкцій (формальних мов), крайніми по абстрактності прикладами можуть служити математика, мови програмування та автоматизовані банки даних, а з розписом залізничних поїздів і картотекою знайомий кожен. Тому у Близнюків великі здібності до природних мов, але тільки розглядаються як засіб передачі інформації, соковитість мови, стилістичні відтінки зазвичай або ігноруються, або погано вдаються. Близнюки легко вивчать набір ключових слів та виразів будь-якого жаргону, але його інтонація буде даватися їм з великими труднощами, зате по набору даних та ерудиції в будь-якій області фактів (тобто інформації, яка всіма сприймається однаково) з ними не зрівняється жоден знак Зодіаку.

Близнюкам (зона творення!) дуже важко з власною думкою. Вони підвладні інформаційного потоку, який йде через них, іншими словами, вони думають рівно те, що говорять, і вірять всьому, що чують і особливо читають. Потім вони читають щось протилежне і знову цьому вірять — але це їх мало бентежить: з суперечливістю своєї натури вони легко погодяться теж — вони про це не замислюються, що їм ніколи. Якщо Близнюки з вами сперечаються (а вони це люблять), то вони легко (особливо, якщо ви-Овен, Лев або Рак) приведуть вас у відчай. По-перше, їх ерудиція і добре підвішений язик пригнічують. По-друге, вони вас не слухають, відповідають за формою, а не по суті сказаного. І по-третє, що найжахливіше, вони висловлюють зовсім не свою думку (якого немає), а думка певного соціального кола або взагалі взяте невідомо де. Тому в тих рідкісних випадках, коли вам неймовірним зусиллям вдалося переговорити Близнят, вони анітрохи не засмучуються, що може іноді призвести до сказу.

Проблема Близнюків полягає в тому, що їм дуже легко собі уявити (тобто ментально змоделювати) що завгодно, включаючи навіть емоції. Ментально моделюються енергетичні потоки і навіть чакри, але це все ж не справжні потоки і помилкові чакри, а Близнюки про це забувають (а іноді і не підозрюють). З іншого боку, досить тонка і диференційована модель, хоча б і складається з мертвих елементів (скажімо, математичних точок), починає жити своїм життям, іноді навіть в чомусь схожою на оригінал, і тоді це велика удача Близнюків, їм варто вчитися тільки тонкощі моделювання і точному визначенню меж застосовності моделі, тобто меж, поза якими вона вже не відображає дійсність, а їм це надзвичайно важко, бо для них дійсність сприймається саме через зрозумілі ментальні моделі (схеми), а вже детальна модель, та ще й ними самими побудована — це вже точно Абсолют!

У психологічному відношенні Близнюки (і Водолій) — найхолодніші знаки Зодіаку. У той же час Близнюки можуть бути дуже спостережливі і навіть дбайливі, але в рамках тієї (обов’язково конкретної) знакової системи, яку вони знають (тобто в принципі вони можуть помітити все, що можна описати точними словами: опущені кути губ, але не похмурий вираз рота). Однак деяку холодність прояви не слід плутати з відсутністю душі, яка у людини з активними Близнюками, взагалі кажучи, нітрохи не гірше, ніж у інших членів людського роду, просто Близнюки сприймають світ і виражають себе через сильний ментальний фільтр.

Близнюки більш здатні до пристосування, ніж будь-який інший знак, крім, можливо, Риб (рухливий хрест). Вони можуть говорити з ким завгодно і про що завгодно і завжди знайдуть спосіб передати необхідну інформацію, але тут же таїться їх ахіллесова п’ята — вони розмінюються на дрібниці. Іноді від великої проблеми не можна піти, розмінявши її на десяток менших за величиною. Вища октава Близнюків — це людина, що займається філософією в істинному сенсі слова, одночасно екзистенціальної і конструктивною, чиї моделі досить великих фрагментів світу і тонкі, і доступні для огляду, а мова, на якому не створені — живий.

Вплив Меркурія як управителя Близнюків позначається у винятковій рухливості їх розуму і легкості передачі інформації (Меркурій — посланник богів на Олімпі) за всіма напрямами, Близнюкам, на відміну від Ваг, чужі кастовість і елітарність. У той же час Меркурій не дає їм зосередитися і побачити за плоскою ментальної формою більш глибоку, а за нею натяк на сутність. З іншого боку, глибина проникнення Близнюків в реальність визначається не тільки тонкістю і складністю ментальної конструкції, але і рівнем безпосереднього відчуття складових її елементів, що абсолютно чуже Меркурію, який більше нагадує кур’єра, ніж уважну мати.


Залишити відгук