Сонце в Овні

Головне в його житті — динамізм: йому потрібні мотоцикл, машина, катер — все, що завгодно, лише б обігнати інших. Якщо він інтелектуал — гонки ідей і підприємств. До ідеям ж він сповнений ентузіазму, або абсолютно байдужий: середини не буває. Якщо він чогось бажає, заперечувати йому безглуздо, це його тільки розлютить. Він не злякається конфлікту і допоможе ближньому у скрутну хвилину, здатний навіть на героїзм, але хоче, щоб за це його похвалили і винагородили. Овен любить великі, масштабні починання, діє незалежно і наполегливо. Намагається у всьому бути першим і терпіти не може залишатися на другому плані. Зазвичай не робить помилок. Бере ініціативу на себе, грає роль диктатора, не жаліючи ні себе, ні оточуючих. Він і організує їх, показуючи, що і як треба робити. Успіхи в спорті, техніці, військова кар’єра — особливо при хорошому Марсі.

Гроші його цікавлять менше, ніж процес первооткрывания. Але любить витрачати гроші, готовий смітити ними. Пускається у фінансові авантюри зазнавши крах, знаходить кошти почати все спочатку. Втім, надовго його витівок не вистачає: він не любить монотонності і часто змінює вид діяльності. Любить відчуття небезпеки, ризику. Овен здатний довго не піддаватися втомі, але сили витрачає не економно — і, витративши їх всі, просто падає. Так і хвороба: він буде переносити її на ногах до тих пір, поки гострий напад не звалить його з ніг. Якщо ж він буде її пригнічувати, вона прорветься назовні у вигляді різких піків температури, алергії або кропив’янки. Для виведення токсинів показано лазня, сауна, заняття спортом. Протипоказане тривале перебування на сонці. Показано також гомеопатичне і натуральне залізо. З трав — розмарин.

Для всієї зони творення характерно первинне, ще грубе відчуття стихії як такої, тут стихії, так би мовити, ще не усвідомлюють себе. Типовий Овен живе, реалізуючись в енергетичному потоці, від якого він себе не відриває. Це яскравий пассионарий, ведений (енергетичної) ідеєю, не чує заперечень, але заражає своєю переконаністю. Ідея, яку він проводить, зазвичай не рясніє подробицями, але зате цільна і практична, легко формується у вигляді гасла, за якими йдуть, піддаючись чарівності енергетичного потоку. Овен володіє магією чарівності в стилі прямого гіпнозу, не дуже вдивляючись в навколишній світ і не особливо розрізняючи в ньому подробиці, він тим не менш чудово відрізняє людей, що піддалися його чарівності, від інших. Останніх він буде вважати своїми ворогами, але воюючи з ними, він не схильний звертати увагу на їх дії, сподіваючись виключно на силу свого потоку (своєї ідеї) і вдосконалюючи засоби нападу, але не захисту.

Звичайний Овен є рабом свого потоку: варто потоку ослабнути, Овен робиться млявим, пасивним і впадає в глибоку депресію. Його колишні ідеї, які надихали і хвилювали його незвичайно, здаються плоскими і смутними, світ з кольорового стає чорно-білим, аромати і запахи зникають зовсім. На щастя для Овна, потік рідко прибирають надовго, і коли його включають, Овен знову сяє — старим світлом, а може бути, і новим: якщо канал змінили, наприклад, замінили ідею, Овен не стане шкодувати про минуле, його принцип: з очей геть — з серця геть, і нову ідею він буде проповідувати з тим же запалом і так само щиро, бо щирість, в поєднанні з начисто незабутнім минулим — характерні риси Овна.

В стан депресії Овен опускається цілком і категорично не вірить у можливість поліпшення. Його розум, може бути, і каже йому, що потік (сили, енергія, впевненість у собі) повернуться, бо так завжди відбувалося раніше, але почуття кажуть: якщо сьогодні йде дощ, то буде він йти завжди, а до зими перетвориться в град. У цьому стані він інстинктивно шукає можливість включитися в потік і може погодитися на багато чого, в тому числі і на досить брудні варіанти, саме в цьому стані він має потребу в турботі і захисті, а інакше цілком може потрапити під вплив, наприклад, Раку або Козерога, які, взявши його голими клешнями в хвилину депресії, збережуть магічну владу і далі і будуть використовувати сильну енергію Овна в своїх, вельми можливо, корисливих цілях.

У психологічному плані Овен простуватий, що на умі, те й на язиці. Здатність Раку промовчати, а Козерога спокійно зманеврувати у вогняній ситуації, і здатності до маніпуляції з людьми обох Овну абсолютно незрозумілі. Стихії і ситуації, відмінні від вогняних, Овна не чіпають і дратують, здаються нудними і прісними, він їх не сприймає і щиро намагається пожвавити — на свій манер, включаючи свою енергетику — і абсолютно неї зауважує, що часто при цьому їх начисто знищує (йому здається, що нічого не було до його включення в ситуацію — і нічого не залишилося після — от яка різниця, але він, принаймні, зробив усе, що міг).

Овен не схильний маніпулювати людьми, йому потрібна влада над ними його ідеї, енергії, і в той момент, коли вона (він бачить) ними оволодіває, він втрачає до них інтерес і йде далі. У цьому сенсі він благородний і безкорисливий. Це обставина не в останній мірі пов’язано з певною примітивністю його духовного життя, підпорядкованої потоку. Однак по мірі оволодіння потоком і диференціації та усвідомлення своєї душевної життя, благородство і прямота Овна піддаються істотній перевірці. Виявляється, що потік можна мати для себе, і що з собою при цьому може бути не нудно! На щастя, це спокуса Овен зазвичай через деякий час долає.

Вплив Марса як управителя Овна позначається в тому, що Овну полегшений доступ до марсовской енергії, і вона є його природним зброєю — коли треба і коли не треба. Овен постійно, із завзятістю, гідною кращого застосування, б’ється головою і рогами про різні стіни: солом’яні, скляні, дерев’яні, цегляні, гранітні, і якщо стіна розлітається вщент, він в першу секунду задоволений, а потім звертається до наступної, жаль промайне лише на мить (але зате щиро), а потім — стрибок у бік нової стіни. Відбиті рогу відростають знову — до пори до часу.

Вплив Венери в ув’язненні на Овна виражається в тому, що він в цілому (і часто несвідомо) спонукуваний піднесеними ідеалами, включаючи красу, любов і гармонію. Проте тільки у розвинутого Овна це стає помітним для оточуючих, його загальна грубість розбиває вщент крихке ушляхетнює венерианское вплив, як тільки воно стає трохи ближче і додали нашим суперечностям більших наочності, ніж ефемеридний ідеал Діви Марії для середньовічного лицаря.

Кульмінація Сонця у розвинутого Овна не змінює його вигляд. Він перестає бути рабом свого потоку, усвідомлює його як космічну силу, вивчає її природу і виявляється в змозі керувати своєю волею, сходять нанівець або стають контрольованими періоди депресії, які насправді пов’язані з неправильним поведінкою (управлінням енергетичним потоком). Перехід ролі управителя від Марса до Сонця, що відбувається у міру розвитку Овна, супроводжується зростанням спостережливості і перекладом активності з марсіанського принципу прямого енергетичного впливу на вищий сонячний принцип неупередженого уваги. Вищий принцип волі (сонячний принцип) полягає у відсутності будь-якого впливу, крім чистого уваги: Вміє ходити не залишає слідів (Даодецзин, Лао Цзи). Власне воля та ініціатива зводяться при цьому до вибору часу і місця, на яке направляється увагу. Разом з тим, вплив кульмінації Сонця на нерозвиненого Овна виражається в тому, що часом йому вдається надзвичайна концентрація енергетичного потоку своєю волею, що при недостатньої продуманості (а це типово для середнього Овна) веде до спалювання об’єкта додатки енергії (цілком або частково, а при ураженому з’єднання Сонця з Марсом).

Падіння Сатурна виражається у середнього Овна в повній відсутності бажання підкоритися будь-якої свідомої дисципліни і самообмеження, а також у відсутності не те, щоб мудрості, а хоча б мінімального самоконтролю в моменти посилення енергетичного потоку, в такі хвилини діє принцип потік думає за мене. Зате в періоди депресії вплив Сатурна дуже відчувається, і це поряд з негативними моментами, описаними вище, дає Овну можливість осмислити себе і своє місце серед різноманітних енергетичних потоків (які бачаться Овну лихими скакунами) і трохи просунутися по шляху духовного зростання. Взагалі треба зауважити, що Сатурн — планета тиха і любить діяти на низькій енергетиці, так і мудрість — річ тонка і на сильній і грубої енергетиці Овна не чути. Зате в періоди депресії Овен чує Сатурна, може бути, навіть краще, ніж Козеріг, інше питання, як він поставиться до почутого.

А коли потік повернеться, середнього Овну вже, як правило, не до духовності: він нічого не бачить і не чує — він скаче, не заважайте йому! А Сатурн вже відключився — до наступної депресії. Тому високорозвинений Овен, маючи можливість уникнути депресій, все ж час від часу їх допускає, щоб краще почути голос Сатурна. Типовою (марсовской) ситуацією Овна нижчої октави є поле бій з точки зору самовіддано борються солдатів (з точки зору генералів це цілком може бути ситуацією Лева і Ваг). Сильне включення Овна дає воїну буквально нелюдські сили і мужність, так під час національно-визвольних війн ідеал Батьківщини-матері робиться абсолютно матеріальним (реальним потоком). Інший типовий (сатурновский) варіант ситуації Овна нижчої октави — це поле битви після закінчення битви. Тут на низькій енергетиці йде похмілля після деструктивного використання овновской енергії. Може, хто-небудь і встигне зробити висновки до ранкової труби — чергового включення потоку…


Залишити відгук