Сатурн у Терезах

Опрацювання Сатурн дає Скорпіону більшу жорсткість: і сприйняття, і висловлення, і програм підсвідомості. Тут фаза сірої ящірки особливо тривала та болісна. Сатурн також підкреслює безжалісність Скорпіона як по відношенню до інших, так і собі. При ураженні Сатурна ні зовнішній, ні внутрішній світ не влаштовує людину абсолютно і, треба сказати, у нього є на це деякі підстави.

Тут дуже важливо втриматися на краю прірви нігілізму і зрозуміти, що насправді це положення Сатурна означає більшу відповідальність за свою поведінку і, зокрема, і в особливості, за увагу у всіх ситуаціях. Сатурн гальмує і сприйняття, і вираз емоцій, що йдуть тільки з обмеженого спектру вузьких каналів, які опрацьовуються з великими труднощами (звідси емоційні фрустрації або емоційна холодність). Зате по проробленим каналах трансформуючий вплив Скорпіона йде потужно і грубо. Опрацювання Сатурна в Скорпіоні йде за трьома напрямками.

По-перше, сатурновский Скорпіон починає розуміти, що багато обмеження накладені на нього їм самим, або минулим, або суспільством, але у всякому разі, переборні, якщо виховати в собі почуття відповідальності за свої дії та енергетику.

По-друге, він починає цінувати свої обмеження, розуміючи, що вони носять кармічний характер, тобто організовують його життя, не даючи відволікатися в сторони.

І, по-третє, він вчиться пропускати за своїм вузьким, але точно спрямованих на каналах сильні енергетичні потоки, але високого рівня (в психоаналізі це називається сублімація) і таким чином вирішує проблему самовираження і адекватного впливу на середовище.

Гармонійний Сатурн дає Скорпіону почуття відповідальності і почуття міри, так йому необхідні, але описані вище обмеження і проблеми, хоча і в пом’якшеному вигляді, залишаються. При опрацюванні це положення справжніх магів, здатні на глибоку і точну трансформацію будь реальності, як грубою, так і тонкою.

Це людина серйозна, працьовитий і ревний працівник, такий старанний «землекоп», повільний і грунтовний. При негативному розвитку характеру людина стає неохайним, неакуратним, незграбним і ненадійним. Він не здатний ні слідувати вказівкам, ні керувати іншими. У ньому живе безліч всіляких комплексів неповноцінності, від яких страждає не тільки він сам, але і оточуючі його люди. При позитивному розвитку характеру формується наполегливий, практичний розум, виробляється здатність вловлювати тонкощі і складнощі у дорученій роботі, а також вміння керувати іншими з розумом і глибоким розумінням суті завдання. Людина витриманий, рішучий, терплячий, з могутньою волею і сильними переконаннями. Він проникновенен у промові, листі і справах, любить присвячувати себе передовим науковим областях і вирішувати важкі, майже нездійсненні завдання. Така людина виявляє наполегливість і впертість у всіх справах. Його надмірна серйозність деколи доводить до нападів депресії і мізантропії. Нерідко переоцінює власні можливості і виявляє дивовижну твердолобість у відстоюванні обраної позиції. Діє з чіпкістю і витривалістю, наполегливо і послідовно до самозабуття. Правда, йому заважає в досягненні успіху прихильність до одного вираженою точці зору, яку він захищає не без боротьби з оточуючими.

Ця людина дуже суворий, конкретний і дисциплінований, вимогливий до себе та інших. Він використовує реалістичні і зручні методи роботи і схильний до найглибшої самоконтролю. При неможливості подолати перешкоди, часом відбувається сплеск тваринних інстинктів, доводять такого діяча до саморуйнування і знищення оточуючих і обставин. Нерідкі схильність до сліпого фанатизму й абсолютної впевненості у власній правоті. Воля сильна і тверда, причому вона зростає разом із збільшенням життєвих труднощів. Виражене завзятість і наполегливість є запорукою і гарантією успішного соціального підйому і досягнення матеріального благополуччя. Розум проникливий, діловитий, філософського складу. Можлива надмірна образливість і рідкісна злопам’ятність. Це — «таємно бурхливий вулкан». Нерідко така людина є прекрасним педагогом, суггестологом, механіком, медиком або окультистом. Кар’єра зазвичай сповнена напружених подій і досить стійка. Їй можуть перешкодити тільки хвороби і руйнівний зіткнення з противниками. Подружжя рідко приносить щастя. Характер твердий і суворий, старанний і сумлінний. Здоров’я сильним не назвеш. Є схильність до оперування таємницями і секретами — в цьому людина не має собі рівних.

Ця людина агресивний, різкий на язик і деколи отруйний у висловлюваннях, але при цьому і сам сильно емоційно вразливий. У фінансових заняттях він виявляє завидну відповідальність і практичність. Його серйозне ставлення до чого-небудь негайно породжує напруженість і вимогливість. Він у всьому схильний докопуватися до суті, доходити «до самого дна». Формування моральної системи і світогляду такої людини нерідко сприяють тривалі і важкі випробування, серйозні втрати і навіть зіткнення з самою смертю. Моральний і духовний світ такої людини завжди незвичайний і загадковий. Це — прекрасний психіатр, успішний дослідник, хранитель секретів і безжальний до конкурентів банкір. Такої людини не можуть зламати навіть найжорстокіші випробування, часто він сам відшукує їх, так як не має страху ні перед чим і ні перед ким. Така людина настільки ґрунтовно досліджує всі внутрішнє і зовнішнє, що немає для неї на світі ніяких заборонних або небезпечних тем. Його приваблює все приховане і загадкове, таємниче і оригінальне. Часом він відмовляється від накопичення земних цінностей і цілком орієнтується на досягнення духовних скарбів, оцінюючи свій життєвий успіх за найвищими критеріями. Тяжкі випробування в житті такої людини — швидше правила, ніж виключення.

До себе він ставиться з особливою пристрастю, не тільки пильно вивчаючи свої вади і досліджуючи власні комплекси, а й суворо ставлячись до себе і нещадно долаючи пристрасті й недоліки. Ця жорсткість може бути перенесена їм на інших людей, особливо якщо він стає отрицателем і песимістом, фіксуючись на образи і втрачаючи віру в можливість зміни ситуації на краще. Тоді така людина може стати злопам’ятним руйнівником і мстивим фанатиком. Заради досягнення своїх цілей ця людина здатна йти вперед без боязні і страху, досягаючи бажаного навіть ціною власного життя. Знищення його не лякає, так як в глибинах власної душі він інтуїтивно пізнав природу смерті, якщо не подружився з нею. Для такої людини є цілком природно стояти до кінця, «до останньої краплі крові». Така дивовижна здатність до концентрації сил і волі дозволяє йому в житті здійснити багато чого з того, що іншим здається неймовірним. Така людина повинна навчитися заздалегідь обчислювати можливі ускладнення і вміло уникати їх, не доводячи ситуації до прямих зіткнень і кризових напруг. Так само йому необхідно засвоїти той факт, що будь-яке випробування є не покаранням, але уроком — це дозволить йому трансформувати руйнівну силу обставин в силовий потенціал своєї душі.

Така людина сміливо руйнує все віджиле і прагне безстрашно орієнтуватися лише на найвищі цінності. Він повинен звільнитися від гніту минулого і безжально знищити все те, що заважає його розвитку. Тільки тоді складуться умови для воістину найвищих досягнень і наближення до досконалості. Ця людина властолюбний, небагатослівний, глубокомысленен, честолюбний, твердий, егоїстичний, його відрізняє нетерпимість до опозиції, небезпечна ексцентричність і підвищена сексуальна сила. Успіху він домагається багато в чому завдяки самодисципліні. Можливий консерватизм у поглядах на соціальні цінності і пріоритети особистісного розвитку. Його почуття гумору завжди присмачено деякої уїдливістю, він одночасно привабливий і небезпечний. Ніколи за словом в кишеню не лізе і при сприятливому збігу обставин успішним і результативним у будь-якій сфері діяльності. І до себе, і до інших він пред’являє підвищені вимоги, усією душею ненавидів ледачих, порожніх і нерозторопних людей. Зазвичай відрізняється великою фізичною силою, колосальним запасом прихованої енергії та невичерпної волею. Йому необхідно навчитися спокійніше реагувати на виникаючі проблеми і бути терплячим у відносинах з людьми.

Його позиції (як моральні, так і філософські) фундаментальні, постійні і завжди засновані на чіткому розумінні свого місця у Всесвіті. Він гордий, талановитий і не виносить неправди. Володіє сильним почуттям «Я» і пристрасним бажанням добитися успіху у що б то не стало. Це — носій найсильніших бажань і глибоких пристрастей, здатний пристрасно і глибоко любити, але деколи настільки ж самозабутньо і ненавидіти. Цю людину відрізняє схильність до ревнощів і помсти. Він боїться потрапити в залежність від інших людей, потайливий, обережний, не вміє прощати кривдників, багато хто вважає його азартним гравцем, але прагнення до ризику в ньому поєднується з дивовижним умінням точно розрахувати ймовірність досягнення успіху. Така людина вирішує і вибирає зазвичай несподівано і зухвало. Він меткий, своеволен, незалежний, дуже тонко відчуває позицію близького і володіє сильним темпераментом. Таємні серцеві прихильності, інтриги, засмучення в любові і домашні тривоги можуть вкінець виснажувати його. Завдяки наполегливості і проникливому розуму, після багатьох труднощів, перешкод і випробувань, він у більшості випадків досягає високого духовного рівня і гармонійно розкриває наявні здібності.

Це людина відповідальна і діловитий, в роботі любить усіх повчати і всіма силами прагне змінити існуючий стан справ. Нерідко такі люди є строгими роботодавцями, не терплять дармоїдів і паразитів. Відсутність старанності вони не прощають ні собі, ні іншим. У досягненні конкретних результатів вони надзвичайно енергійні. До відповідальності за доручену деколи відносяться так серйозно, що вона стає тягарем і для них, і для оточуючих. Їм треба вчитися спокою і врівноваженому відношенню до своїх обов’язків. Ґрунтовність поєднується з завзяттям і рішучістю, а тому незмінно приносить успіх у праці. Такі люди обожнюють власний авторитет і готові рішуче боротися за задоволення своїх амбіцій, навіть якщо доводиться використовувати недозволені засоби. Вони ніколи не прощають тих, хто переграв їх і в суперництві «обійшов на повороті». Вони — природжені інтригани і месники. Головне, чого їм слід навчитися в житті — це серцевому дружелюбності і вмінню співпрацювати, так як саме цих якостей їм не вистачає для повного щастя.


Залишити відгук