Сатурн у Козерозі

Сатурн робить Козерога набагато більш визначеним і сильно піднімає його самосвідомість, що зовні часто проявляється в послідовному і глибоко честолюбивом прагненні керувати великими колективами та проектами. Для сатурновского Козерога типові важкі і дуже довгі кармічні програми, що проявляється зазвичай після 30 років. Це положення Сатурна дає Козерогові внутрішню зібраність, робить його аскетизм більш гармонійним, природним і для нього, і для оточуючих, поширюючи обмеження в основному на головну справу життя (тобто не даючи відволікатися по дрібницях), але не на дрібниці побуту.

Опрацювання Сатурн дає догматика, вузького професіонала, який горить на роботі, в ній одній бачить сенс життя, хоча і не інший сприймає навколишній світ, але не може бути по-своєму щасливим, поки має свою роботу, але без неї абсолютно втрачає грунт під ногами, а перемикатися йому досить складно через вузькість поглядів і набору навичок. При сильному ураженні честолюбство супроводжується фобій влади, тобто підсвідомої боязню будь-якої відповідальності, що символізує складність і тонкість кармічної програми і потребує тривалого опрацювання, але взагалі цей Сатурн дає велику серйозність і відповідальність за свої вчинки.

Основна проблема гармонізації даного положення Сатурна полягає в розширенні горизонту бачення, кола інтересів, у тому, щоб навчитися цінувати людей не тільки з їх професійними якостями, але й за людськими якостями. Духовність не слід оцінювати з практичного виходу. Вища октава Сатурна дає людину високої мудрості і духовної спрямованості, який освоїв даоське правило вміє ходити не залишає слідів, і може здійснювати найскладніші тонкі проекти, керуючи колективами без якогось би не було видимого тиску.

При негативному розвитку характеру чоловік відомий як поганий працівник, повільний і ненадійний, не вміє оцінювати можливості і координувати сили, злопам’ятний і непіддатливий, агресивний і претензійний. Він відрізняється егоїзмом, свавіллям, впертістю, однобічність підходу та недостатньої пристосовністю. При позитивному розвитку характеру формується честолюбний трудівник, успішно погодив свої дії з діями інших. Він строгий і дисциплінований, вимогливий до себе, завзятий і послідовний. Простими і нескладними засобами він досягає багато чого. Ощадливий і витриманий, характеризується рідкісних самовладанням і чудовою здатністю до концентрації зусиль. Дипломатичний, неквапливий і завжди впевнено і послідовно просувається вперед. Все життя він змінює земними мірками і схильний опиратися лише на реальне і практичне. Це — послідовний прагматик і суворий реаліст, суворо критикує нероб і паразитуючих «філонов». Можливо розвиток фанатизму і нетерпимості до будь-якого інакомислення. Нерідко формується зарозумілість і надмірна самовпевненість. Людина здатна до наивеличайшей концентрації думок на обраному предметі — він немов кристалізує свій задум в досягаються матеріальних успіхи. Його зростання послідовний і надійний, нелегкий, але вірний, уповільнений, але гарантований. Він невпинно сходить по драбині соціальної ієрархії, проявляючи рідкісну витривалість і терпіння.

Він стриманий і потайливий, здатний подолати будь-які перешкоди і зруйнувати як завгодно складну перешкоду. Можлива невдача в партнерстві і подружнього життя, нерідко відзначається слабке здоров’я. Небезпечно розвиток користолюбства, підозрілості і жадібність. У той же час за рахунок набутих знань і накопиченого трудового досвіду людина завжди стає високим професіоналом в обраній справі. Професія обирається їм з розрахунком і з дальнім прицілом на більший прибуток. Хитрість і лукавство в такому людині поєднуються з прискіпливістю і критичністю. Він здатний досягати вищої напруги сил і досконалого якості в роботі. Ця людина володіє рідкісним даром внутрішньої зібраності і психічної цілісності. Це — переконаний аскет, жорстко орієнтований на головну справу життя. Він — прекрасний організатор, успішно піклується про безпеку своєї справи і завжди вміє виплутуватися з будь-яких неприємностей, швидко реагуючи на зміну обстановку і діючи згідно з заздалегідь розробленим «планом відступу». Він сухий і практичний, розумний і обережний, для нього характерна вкрай серйозне ставлення до діяльності. Бажаного він досягає повільно, але вірно. Такого людину відрізняє рідкісне відчуття мети. Він вибудовує систему своїх уявлень на фундаменті чітко усвідомленої перспективи, він розвивається лише за раніше наміченою програмою, напружено і чітко прямуючи до кінцевого результату. Без стрункої і чітко розпланованому системи дій він здатний дезорієнтувати навіть в найпростішій ситуації. Йому завжди потрібно мати мету в житті і програми досягнення їх — тоді ніщо не може перешкодити цій людині — він стає міцніше каменю і жорсткіше механізму.

Якщо інтереси такої людини надмірно заземлені і профанированы, він нерідко пригнічує інших, стаючи вузьколобим обмеженим фанатиком, які сповідують сумнівну максиму «мета виправдовує засоби». Така людина завжди продумує кожен свій крок, прекрасно усвідомлюючи, що ні один його вчинок не залишається без наслідків. Він направлено формує чітку послідовну схему власного розвитку і впевнено реалізує її. Це — чудовий практик, суворий керівник і холодний виконавець, тверезо мислячий і економно витрачає свої сили, пуританин і довгожитель. Більш за все він прагне до надійності, незалежності і самостійності, стан повної свободи і грайливою розкутості йому чуже. Незалежно від змін соціальної ситуації така людина продовжує йти лише своєю власною дорогою, відмовляючись від усього, що заважає його розвитку і навіть зовсім не цікавлячись тим, що відбувається навколо. Деякі сприймають його як чарівника звершень, інші вважають його важким і тисне на всіх людиною, відлюдником і циніком, якого ніщо не цікавить і який закритий для всякого впливу. Така людина завжди прагне залишатися вірним самому собі і пристрасно сповідує живуть у його душі принципи та ідеї. Він впевнено звільняється від будь-якої залежності, розгортаючи потенціал свого духу і прагне нікому не підкорятися, бо сам володіє достатньою самодисципліною і самоконтролем.

Він цілісний, несгибаем, конкретний, твердий і міцний. Може успішно контролювати своє середовище і без зітхань і вигуків переносити будь-які вимушені обмеження. Ця людина честолюбна, недовірливий, схильний до депресій, любить замикатися в собі, дипломатичний, пильний, обережний в діях і висловлюваннях, що вміє успішно діяти при нестачі фінансових коштів, не володіє інтуїцією при підборі друзів. Його індивідуальність дуже сильна, суспільна значущість зазвичай висока. Його відрізняє глибоке внутрішнє занепокоєння і не дуже міцне здоров’я. Професійні інтереси стійкі і глибокі, людина успішно витримує безліч випробувань, проявляючи старанність і хитрість у подоланні перешкод. Він вміє співпрацювати, але частіше працює в поодинці. Він амбітний і впевнений в собі, що дозволяє йому врешті-решт домогтися влади, престижу і авторитету. Зазвичай так чи інакше пов’язаний з бізнесом, наукою та політикою, значною мірою орієнтований на визнання і підтримку з боку громадськості. Оскільки він обережний, постійний, розважливий, практичний і володіє даром організаторської роботи, то без праці задовольняє нагальну потребу в досягненні успіху. Ховаючись за щитом гідності він може представитися перед іншими сухим, холодним і суворим. Він готовий підкорятися наказам вищестоящих, але того ж очікує і від тих, хто підпорядковується йому. У дитинстві йому нерідко доводиться боротися за досягнення безпеки і забезпеченості.

Він працьовитий і непохитний у реалізації поставлених завдань, вважаючи, що значні результати можуть бути досягнуті лише завдяки величезним і тривалим зусиллям. Ця людина високо цінує сім’ю і власну репутацію, в життя він прагне до духовного розвитку і досягає-таки істинного розуміння світу, або глибоко заходить в егоїзм і жадібність. Нерідко йому не вистачає чутливості до зовнішніх впливів і рухам душі ближніх, а тому для нього дуже важливо розвивати чуйність, терпимість і почуття гумору. Для нього характерні практичні, серйозні, стабільні погляди, але небезпечно залишатися в житті вовком-одинаком і мати надмірно жорсткі та суворі принципи. Іноді така людина незалежно від обставин падає духом і втрачає впевненість у собі, в цей час будь-яка підтримка робить його вдячним чинив допомогу надовго. Вельми небезпечно для нього заглиблення у власну самотність, саможаление і схильність до надмірного домінування над іншими. Ця людина зазвичай меланхоличен, не задоволений цим положенням справ, стриманий у поведінці і володіє даром глибокого мислителя. Зайві ментальні хвилювання, відсутність задоволень і розваг, а також незадоволеність і стримування почуттів нерідко підривають його фізичне здоров’я. Така людина особливо хоче відзначитися у сфері кар’єри. Він нічого не робить без практичного наміри. Це хороший організатор, вміє як розвивати амбіції, так і зміцнювати безпеку, тому високого положення такі люди досягають без особливого ризику.

У справах і політиці вони консервативні, не люблять довіряти надто багато людей, що не мають особистого практичного досвіду. На їх думку ніхто не має права давати поради іншим або брати на себе велику політичну або економічну відповідальність до тих пір, поки успішно не влаштують свої справи. Такі люди чудово розуміють, що за все потрібно платити і що кожен повинен сумлінно вносити свою законну частку в обустроение світу. Вони вважають, що кожен повинен отримувати те, що сам заслужив завдяки особистим зусиллям. Тому навіть досягнувши висот у житті, вони підтримують інших у думці, що кожен повинен вчитися допомагати собі сам. Нерідко вони використовують власне багатство і вплив лише для того, щоб тримати під контролем оточуючих. Часто такі люди є вихідцями з відомих родин, а тому їм з дитинства не чуже розуміння істинних цілей життя і високих людських цінностей. Присутня тенденція використовувати більш слабких у соціальному відношенні і економічному становищі, якщо на допомогу не прийдуть розум і співчуття.

Якщо юність такої людини пройшла в бідності і в несприятливому сімейному оточенні, це дає стимул для стійкого подолання труднощів і досягнення видного сильного положення в життя. Для такої людини життя — завжди боротьба і велика проблема. Йому не вистачає художнього смаку — він оцінює речі лише за критеріями ціни і зовнішнього вигляду. Іноді прагнення до високого становища стає для такої людини є самоціллю, а не засобом наведення громадського порядку. Нерідко таких людей відрізняє завидна чесність, хоча при низькому розвитку вони не гребують жодними засобами для досягнення влади і багатства, що може зробити їх жахливими диктаторами. Іноді за рахунок буквального та упередженого тлумачення законів вони отримують значну особисту вигоду. Таким людям потрібно вчитися бути більш гнучкими і терпимими, а головне — ніколи не використовувати нечисті засоби боротьби і суперництва, інакше їх чекає повна втрата престижу і розорення як у матеріальному, так і в духовному сенсі.


Залишити відгук