Сатурн в Раку

Сатурн ставить Раку жорсткі рамки сприйняття і особливо самовираження, здебільшого неусвідомлювані. Крім того, він дає жорсткість багатьох програм підсвідомості, що особливо стосуються емоційних проявів. Нижча октава цього Сатурна може дати надзвичайну жорстокість і повне відчуження від жертви, вона ніби опиняється в іншому просторі і відноситься до іншого біологічного виду. Тут Сатурн означає регресію емоційного сприйняття до нижчих примітивних форм (садизм тощо) і кристалізацію відповідних програм підсвідомості, так що емоційний розвиток (не кажучи вже про сутності) дається з дуже великими труднощами.

З іншого боку, певна (насильницька) дисципліна, яку вводить Сатурн в наші інтимні сфери емоційної і сутнісної життя, дає, принаймні, відсутність багатьох спокус, а при наявності належного смирення і ретельного опрацювання виходить дуже серйозний і глибокий чоловік, який бачить дуже багато і може виразити в небагатьох точних словах тонку істину про глибинах людської душі. Опрацювання тут включає зняття (шляхом усвідомлення) затискачів сприйняття, усвідомлення кармічних заборон на деякі емоційні радості (такі заборони обов’язково будуть) і подальше смирення (а не пошуки компенсації: Сатурн не Юпітер, він любить важку роботу і смирення, і на незаслужену удачу тут розраховувати не доводиться).

Ігнорування Сатурна в Раку призводить до спроб буйної емоційного життя, яка скоро вкрай збіднюється за асортиментом і робиться досить хаотичною для володаря аспекту (тобто його емоційний канал бере під жорсткий контроль егрегор). Людина кристалізується і робиться придатком своїх емоцій, якими не володіє.

Цей чоловік любить працювати вдома, хозяйствуя і прибираючи приміщення. Він чіпкий, прямодушний, щирий, у процесі виконання завдань нерідко відзначається дивна мінливість і періоди спаду ентузіазму. При негативному розвитку характеру формується тип людини, що не заслуговує довіри, схильного ухилятися від роботи і перекладати праці і вину на інших. Така людина з величезним трудом вступає в контакти, схильний відокремлюватися і замикатися на самоті. Нерідко він виявляється ледачим і пустим, часто скаржиться всім на всіх, вкрай незадоволений життям і надмірно чутливий навіть до дрібних неприємностей. При позитивному розвитку характеру це — старанний і сумлінний працівник, краще всього трудящий в самоті або на самого себе. Така людина характеризується стриманістю у вираженні почуттів, критичності у сприйнятті життя, чітким усвідомленням почуття боргу, ощадливістю і схильністю дотримуватися того, що вже досягнуто і сформовано. Такій людині необхідні гарантії, що досягаються при придбанні будинку або занятті нехай не високого, але міцного соціального статусу.

Він любить захищати інших стримано, але вперто, його творча сила розвивається і формується завдяки терпінню і глибокого усвідомлення почуття відповідальності. Він може здаватися дещо холодним в емоційному плані, як би відчуженим від реального життя. Часом він надмірно підкреслює роль традиції і проявляє жорстокість у поводженні з підлеглими. Правда, він до них емоційно прив’язується і при необхідності захищає самовіддано, як самого себе. Матеріальні інтереси такої людини частіше пов’язані з бажанням забезпечити собі спокійну, комфортну старість. У долі помітно виражені повільність і гальмування, нерідко призводять до формування стійкого глибинного невдоволення життям і страху перед майбутнім. Розвивається підвищена чутливість, надмірна сприйнятливість і гостра вразливість. У такому людину розважливість і пошуки особистої вигоди пов’язані зі стійкою незадоволеністю наявним, нерідко відзначається розвиток глибинних психічних комплексів, особливо материнського. Прагнення мати свій дім, сад, город і взагалі нерухомість дуже сильна. Можливо хобі в області прикладного та декоративного мистецтв. Сімейне життя завжди утруднена, як і відносини з батьками.

Сильна тенденція до мрійливості і депресії, замикання в колі домашніх турбот. Характер боязкий, сором’язливий і боязливий. Можливе формування пасивності і млявості. Сибаритство дивним чином поєднується з високою працездатністю і любов’ю до праці. Людина соціально пластичний і легко пригнічуємо іншими, зате вміє вписатися в будь-який поворот і прийняти будь-яку нав’язувану оточенням форму. Прагнення спиратися на суто емоційні зв’язки породжує соціальну слабкість і схильність до частих міжособистісних конфліктів. Здатність до самоорганізації слабо виражена. Дисциплінувати себе такій людині нелегко. Сильна емоційна вразливість і ранимість почуттів поєднуються з зовнішньої прохладностью, сухістю і строгістю. Майже постійно ця людина знаходиться в оборонній позиції, потайливий, підозрілий і обережний. Можливо розвиток схильності замінювати реальні справи мріями про них, з-за чого ні про яку задоволеності досягнутими мови бути не може. Зате така людина прекрасно розуміє всі свої приховані бажання і майже тілесно відчуває вагомість і цінність матеріальних надбань. До наявний власності прив’язується він усією душею, найглибшому рівні психічного життя, а тому при розриві зв’язків з майном або знищення останнього страждає дуже глибоко.

Можливі дуже серйозні проблеми в розумінні такою людиною ідеалів і життя своїх батьків і предків. Не виключено розірвання, розрив, руйнування зв’язків з родом. У той же час можлива хвороблива залежність від минулого і тяга віддаватися спогадам дитинства і ранньої молодості. Нерідка залежність від батьків, яка породжує внутрішній опір їх диктату і призводить до формування складних комплексів і конгломератів витіснених переживань. Можливий інфантилізм, меланхолійність і схильність до безпричинному тлумаченню про нездійснене. Така людина зазвичай є чудовим істориком, археологом або антикваром. Така людина черпає силу в зосередженні на цінності минулого, майже завжди зайнятий розглядом проблеми власних відносин із предками. Взагалі він закорінений в тому, що було і мало звертає увагу на те, що буде. Це — консерватор-традиціоналіст, полум’яний патріот своєї батьківщини, прагне перенести частинку живої минулого в свій будинок. При переїзді на нове місце проживання, майже напевно формується незнищенне почуття ностальгії по залишеному оселі. Така людина досить злопам’ятний, схильний до націонал-шовінізму, у стані емоційної екзальтації відкрито йде на руйнування родових зв’язків і відмовляється від історичних коренів.

Позитивним для такої людини є отримання досвіду на основі аналізу минулого з метою усвідомлення раніше скоєних помилок і формулювання нової стратегії досягнень. Всі проблеми концентруються в родині, в домі. Людина надмірно чутливий і внутрішньо неспокійний, він вкрай чутливий до будь-яких дисгармониям в житті, а тому нерідко розчаровується і в улюблених, і в партнерах, і в дітях. Можливі великі проблеми в сімейному бутті, причому незадоволеність характером душевних відносин може робити таку людину сонливою, боязким і замкнутим. Він весь час стримує власну пристрасть до насолод, з-за чого з часом стає пасивним, бездіяльним і «заводить» повною фігурою. Головне для нього — безпека, і особисте, і сімейне. Він скутий, коли мова йде про прояви любові і інших глибоких емоцій. Він сором’язливий у грубому оточенні і майже завжди відчуває своє «самотність у натовпі». Нерідко таким людям у дитинстві не вистачає ніжності і довіри у відносинах з батьками. Всі душевні травми такої людини кореняться в ранньому віці. Він же прагне побудовою своєї сім’ї подолати підсвідоме відторгнення від батьків і на досвіді довести саму можливість успішного і щасливого домобудівництва.

За зовнішнім спокоєм така людина приховує свої справжні думки і почуття. Він часто плаче з приводу і без приводу, але не любить цього робити у присутності інших, взагалі не любить, коли оточуючі помічають його депресію і смуток. Дуже велика потреба в м’якому схвалення і теплої любові, особливо при нестабільності сімейного життя. З-за уражених почуттів, нездійснених надій і невиправданих очікувань ця людина не вміє до кінця розуміти інших, і якщо навіть він прагне їм допомогти, це завжди у нього виходить якось ніяково і не до кінця.Деколи він виявляє дивовижну проникливість у вирішенні фінансових та майнових питань, а тому здатний досягати чималих матеріальних благ несподіваним, нетрадиційним шляхом. Він схильний до нервового перенапруження і надмірної чутливості, особливо в тому, що стосується зв’язку з близькими людьми і потреби в захисті свого здоров’я і майна. Незадоволеність і внутрішнє занепокоєння нерідко призводять до зміни місця проживання і роду занять.

мінливі Настрої, примхливий характер, часто проявляється заздрість. Погані обставини діють на людину магічно — вони пригнічують і отруюють його. У домашній обстановці це дбайливий і ощадливий господар, працьовитий сім’янин, заклопотаний знаками уваги своїх домашніх і емоційної нагородою за свою ревну працю на їх благо. Свої почуття така людина висловлює не відразу і не в повній мірі, що нерідко призводить до розвитку затяжних неврозів. Виражена потреба в повазі, а також прагнення глибоко приховувати свої почуття від інших, щоб не провокувати їх надмірно пильної уваги до свого душевного світу. Така людина постійно перебуває немов у шкаралупі, він охоче сповідує принцип «від добра добра не шукають», особливо в тому, що стосується особистих відносин і щирості почуттів.


Залишити відгук