Плутон у Рибах

Завершуючи свій круг по Зодіаку, Плутон не входить в Риби і виробляє з їх допомогою завершальну чистку у всіх зодіакальних знаків, оскільки всі вони так чи інакше відображені в Рибах. Це покоління зсередини переглядає всі містичні та релігійні цінності, які були накопичені і освоєні до них і залишає лише те, що годиться для подальшого розвитку — все решта благополучно забувається або менш благополучно знищується вогнем і мечем, хоча, можливо, і під прикриттям фраз, що містять ключові слова типу милосердя. Весь ХІХ століття пройшов під прапором урочистості матеріалізму, оскільки духовні цінності попередніх двох століть розійшлися з лінією розвитку людства, яке повинно було пройти спокусу непідготовленою демократією і матеріальною забезпеченістю для суспільства в цілому.

Розвинений Плутон обіцяє дуже багато, і, зокрема, не революційний, а еволюційний входження в новий 250-річний цикл розвитку людства, коли накопичені духовні досягнення не відкидаються, а використовуються далі, але на новому рівні осмислення. Є надія, що покоління плутонічних Риб ХХІ століття осмислить трагічну історію епохи Риб (приблизно від 1 р. до н. е. до 2000 р. н. е..) і зробить її джерелом духовного розвитку для епохи Водолія, здійснивши на ділі зв’язок часів і розірвавши одвічне прокляття, символизируемое гріхопадінням Адама.

При негативному розвитку характеру людина повністю занурений в атмосферу обманів і самовиправдань, що заважає йому бути неупередженим і не дозволяє підтримувати належний рівень уваги до навколишнього і внутрішнього. Така людина схильна до втечі всередину самого себе і до тотального заперечення права реальності на існування. При позитивному розвитку оголюються глибинні шари підсвідомості, випускаючи назовні містичний досвід і сприяючи інтуїтивної художньої творчості. Така людина здатна пожертвувати собою заради інших, він не просто пояснюємо, але здатний вміщати будь-яку істину і будь-яку позицію. У своїй терпимості він деколи доходить до вершин самовідданості, проявляючи рідкісну схильність до прямої взаємодії з трансцендентним.

Така людина все життя освоює принцип космічної любові і всі неприємності в його існуванні пов’язані в кінцевому рахунку з надлишком егоїзму і обмеженістю бачення. Духовний розвиток людини йде по шляху появи і розсіювання ілюзій і самообману, в тому числі і таких глибоких, які відомі лише йому одному. Еволюційно такий чоловік зайнятий підготовкою нових критеріїв оцінки реальності і способів колективної дії, які можуть виявитися ефективними в новому циклі розвитку. Страждання не лякають таких людей, бо при будь-якому емоційному напруженні вони безпосередньо стикаються з самої енергій існування, що доставляє їм екстатичну радість. Це — покоління духовних творців і обновителей релігійних навчань. Вони здатні відродити світ до нової духовного життя і прикладом особистого існування затвердити вищі духовні цінності. Це найбільші романтики, найтонші художники і найглибші поети. Таємниці життя усвідомлюються такими людьми на фізіологічному рівні.

Вони можуть зрозуміти кого завгодно і що завгодно, якщо захочуть цього. Правда, їх відкритість реальності настільки велика, що нове глибинне розуміння входять в їх свідомість крім їх волі. Розвиток такої людини вчить його безкорисливої любові, не чекає ні вдячності, ні подяки улюблених. Смирення для них полягає в покори Божій волі у всіх її проявах. Небезпечно для таких людей формування релігійного догматизму, проте саме вони володіють здатністю до участі у становленні нових релігій і розвитку мистериально посвятних інститутів у майбутньому. Їх епоха буде часом глобальних культурних і антропологічних перетворень, буде переглянуто все важливе і значуще, повстануть із праху непорушні вищі цінності.


Залишити відгук