Плутон в Раку

Хоча Плутон управляє Скорпіоном, тобто водяним знаком, Раку від нього незатишно. Кардинальні зміни в інтимних глибинах душі нікого не здивують, хоча часом і необхідні. На щастя, на окремої людини Плутон діє дуже тонко, тому вплив на Раку позначається видимим чином більше на трансформаціях суспільної підсвідомості, але це не входить в тему підручника, зауважу тільки, що глибина трансформації колективного людського підсвідомості, викликана двома світовими війнами, розв’язаними протягом останнього перебування Плутона в Раку, поки ще залишається абсолютно недооціненою. В індивідуальному гороскопі проявлений Плутон означає величезну приховану регенеративну силу, прагнення до психологічної влади над людьми, в більш високому варіанті — над собою. Диктатори, маги, святі.

При негативному розвитку характеру людині важко освоїти навіть найпростіші методи виховання своїх дітей, він постійно перебуває в конфлікті з ними, взагалі болісно чутливий до домашніх справ і проблем власного роду. При позитивному розвитку чітко поляризується духовність і матеріалізм на користь високих ідеалів альтруїзму і гуманізму, при цьому акцентується особливе ставлення до проблеми фізичного насильства. Фантазія і уява живі і яскраві. Людина схильний до участі в колективних заходах, зазначених різкій емоційній екзальтацією великих мас людей. Така людина здатна до глибинного впливу на патріотичні і національні почуття оточення і любить усіх об’єднувати на основі гасла «Хто не з нами, той проти нас». Для нього характерна дуже сильний зв’язок з громадським підсвідомістю, що формує чималий інтерес до політики і сприяє розвитку здібностей гіпнотичного впливу на оточуючих. Все своє життя людина прагне реалізовувати ідеї патріотизму.

Він невпинно стурбований корінними змінами в домашньому побуті і проблемою корінного ламання традицій та устоїв. Глибока любов до батьківщини поєднується в ньому з прагненням активно переробити світ. Тяга до участі в будівництві тоталітарної держави дивним чином доповнюється прагненням до свободи у вищому сенсі. Така людина легко надихається масштабними соціальними ідеями, хоча сам досить болісно сприймає перевороти в суспільній свідомості. Це — тип не дуже щасливого романтика, що знаходиться в конфлікті з самим собою, то намагається відродити традиції і повернути історію назад, то прагне до утвердження націоналістичних ідей. Можливо розвиток комплексу ненависті до батька і ототожнення себе з сучасниками до втрати почуття ідентичності.

Завжди і скрізь така людина орієнтується на масову свідомість. Його психічна міць незмінно пофарбована глибокими емоціями. Або це маг-диктатор, або святий у вищому сенсі цього слова. Такій людині постійно доводиться переглядати глибинні основи власних емоційних реакцій. Він сповнений глибокого відчаю, прагне до тотального самовираження, нехай навіть руйнівним шляхом. Його психіка наче оголена, вона гранично вразлива, а тому непрестанна жага захисту при сильному відчутті страху перед невідомим і загрозливим світом. Розвиток людини йде по шляху вироблення любові до світу і всього сущого в ньому. Без розширення свідомості і духовного еволюційного росту така людина назавжди залишається похмурим песимістом.

Він завзято переслідує інакомислячих і схильний агресивно заперечувати нововведення нових поколінь. Така людина постійно відчуває величезну потребу в безпеці і самими дивними шляхами прагне до досягнення емоційної зрілості. Можливе формування хронічної мстивості, застійної незадоволеності і нездорової вразливості. Він властолюбний, але не розважливий, одночасно прагне і боїться змін. Схильний опиратися на підтримку секретних інститутів і спецслужб у захисті від непередбачуваних змін у житті, який би благий характер вони носили.


Залишити відгук