Нептун у Діві

Це покоління шукає вихід своєї духовності і релігійності в зовнішніх деталях ритуалу, який часто носить абсолютно нерелігійний характер. Тут Нептун у вигнанні, тому духовне та релігійне життя загнана всередину, глибоко в суспільне і особисте підсвідомість, а зовнішня життя підпорядкована прагматиці і характерною девьей ідеології, за формою конкретної і приземленою, а по суті — абстрактно-ідеалістичної і абсолютно відірваною від реальності. Це положення Нептуна — важке випробування щільною формою рівня духовного розвитку, Бог як би віддаляється і дивиться, як люди впораються без Нього, які етичні та моральні цінності залишаться непорушними, а які зникнуть без залишку.

Це покоління атеїстів від народження, мають інтуїтивний шлях до Бога з найбільшим працею серед всіх положень Нептуна. Невиявлений Нептун створює Діві сильний підсвідомий комплекс провини, який вона раціоналізує як може (зазвичай зовсім перекручено) або компенсує зовні абсолютно безглуздим руйнуванням деяких форм (зазвичай це саморуйнування того або іншого виду). Дивні і неефективні форми політичного опору жорстким режимам. Вони не вірять в релігійність своїх дітей, хоча багато чого могли б у них повчитися. В індивідуальному гороскопі Нептун в Діві опрацьовується з великими труднощами.

У непроработанном вигляді дає відраза до містики будь-якого роду і любов до раціонального знання, понимаемому як гігантський набір окремих факторів, по можливості занесених у величезну ієрархічну систему або енциклопедію, якій поклоняються вже з повним (дійсним для цього положення Нептуна) почуттям. По мірі опрацювання проявляється (спочатку ретельно подавляемое) почуття, що за формою може бути прихований якийсь внутрішній сенс, не визначений у раціональних термінах, але всі суб’єктивні містичні відчуття дуже довго прирівнюються до забобонів. Вища октава Нептуна Діва характеризує містика, вміє бачити Єдине в будь деталі будь щільної форми.

При негативному розвитку характеру людина надмірно прив’язаний до матеріального життя, сповнений сумнівів і коливань, нестійкий і неврівноважений. Він надає величезного значення зовнішньої, ритуальної сторони життя, стає гранично потайливим і нещирим крім своєї волі. Небезпека полягає в недооцінці справжніх скарбів і неувагу до високих цілей. Така людина намагається здаватися більш стійким, ніж він є насправді. При позитивному розвитку характеру він прагне підняти повсякденність до небес і вдосконалювати всі сторони життя. Він з трепетом і захопленням ставиться до всього незвіданого і глибинного. Недосконалу реальність така людина сприймає майже болісно. Його нервова система часто напружена, присутній розлад між інтуїцією і розумом.

Часом він схиляється до егоїзму і хитрощів і заперечує загальноприйняті ідеї без якої б то ні було аргументації. Такій людині нелегко сприймати обертони ситуацій, нюанси і відтінки. У той же час він прагне осягнути єдність світу через ключову деталь або повноту аспектів. Космічна любов знаходить непряме вираження у самовідданому і важкому, монотонній праці з щільними і грубими формами. По мірі духовного розвитку у людини з’являється відчуття того, що за формою може бути прихований якийсь внутрішній сенс, не визначений у раціональних термінах. Насолода така людина відшукує в красивих та гармонійних матеріальних дрібниці життя. Часом він вбачає присутність Вищого Світу в повсякденних предметах та буденних ситуаціях. Самообман такої людини йде через неправильно поняті і занадто примітивно їм відчуваються факти реальності зовнішнього і внутрішнього світу. Нерідко такі люди стихійно стають атеїстами і сповідують навколонаукові, у всякому разі матеріалістичні погляди.

Романтику переживань вони замінюють романтикою дій. Їм притаманне непорозуміння вищих моментів життя. Вони часом схильні ідеалізувати роботу, ставлячи її навіть вище духовних пошуків. Такі люди нерідко відчувають свою обмеженість у почуттях і дивну тенденцію до самообмеження. Можлива деяка духовна інфантильність, пристрасть до приобретательству і знецінення ідеалів. При відсутності інтересу до вищих цінностей велике довіру до науки. Такі люди прагнуть відшукати гармонію в дрібницях, напружено жадають пізнань і в роботі бачать своє вище призначення. Їм явно бракує ідеалізму і почуття трансцендентної реальності. Щодо здоров’я і умов роботи ці люди завжди мають особливу думку і готові без упину говорити про оздоровлення та працю. Вони визнають психіатрію як частина повсякденного життя, так як постійно перебувають у вогні конфлікту між розумом і емоціями. Їм важко переносити відповідальність, так як їх почуття обов’язку занадто глибоко.

Звідси — схильність до вживання седативних психотропних засобів. В цілому вони критичні до натхнення і деколи люблять руйнувати старе і недосконале з чистого задоволення. Люблять боротися за права людини, вважають себе великими гуманістами, хоча часто б’ються не за дух, але за букву закону. Вони щиро цікавляться всім таємним і загадковим, при цьому залишаючись досить ізольованими від інших розсудливими прагматиками, вразливими, але меркантильними. Їх духовні пошуки чудово підтримуються інтелектуальними можливостями. В цілому це стримана натура, здатна одночасно до математики і володіє медіумічними здібностями. Характер м’який, постійний, терплячий. Є тенденція до психосоматичних захворювань, пов’язаних з надмірною емоційною концентрацією на малозначних дрібницях.


Залишити відгук