Меркурій у Стрільці

Це багатообіцяюче положення Меркурія. При його розвитку людина одержує можливість виразити в словах чи інших знакових системах вищі енергії і знайти проміжний рівень і зв’язок між вищими релігійними та світоглядні ідеали і буденним життям. Меркурій допомагає Стрільцеві знайти ті конкретні деталі і засоби комунікації, який зв’яжуть його абстрактне бачення і натхнення з реальністю. У той же час на низькому рівні опрацювання Меркурія в Стрільці означає чисто ментальний інтерес до вищих поглядів, ідей і можливостей, Меркурій розтягає Стрільця по дрібних шматочках і цікавинок, прочитавши Євангеліє, меркурианский Стрілець можна сказати з обурливою легкістю: Мені було цікаво, йому протягом життя якраз і потрібно пройти відстань від ментального цікавості до внутрішнього благоговіння перед божественним одкровенням вищого бачення.

Інша небезпека цього положення — повне підпорядкування Меркурія Юпітера (особливо якщо другий в гороскопі варто сильніше). Тоді у людини бачення подробиць виявляється підлеглим баченню цілого і тому часто веде до дезінформації, особливо при ураженні Меркурія, коли помилково інтерпретуються як ідеї і вчинки Стрільця, так і реальність у сприйнятті останнього: в будь-якому випадку (окрім аспекту Сатурна) Меркурій акцентує поверховість, рухливість і непослідовність Стрільця.

Цей фактор повідомляє інтелекту високий энергетизм, універсальність, стрімкість і бойовитість. При негативному формуванні характеру розвивається схильність до ментальної тиранії і нетерпимість і думок оточуючих. Характерно мінливість і занепокоєння розуму, роздвоєність і відсутність витримки і концентрації. Така людина ніколи не погоджується на нелегку і непрестижну роботу, обґрунтовуючи це несумісністю такої праці з нібито властивим йому репутацією і авторитетністю. Можливо розвиток схильності до протиправної поведінки. При гармонійному розвитку характеру людина прагне дбайливо опікати оточуючих, стає прозорливим і гуманним, любить діяти з розмахом, впевнено прямуючи до далеких піднесеним цілям. В цьому випадку для нього характерне особливе багатство ідей, абсолютна прямодушність, глибокий і проникливий мислення з вираженим соціальним і філософсько-релігійним ухилом. Така людина правдивим і відвертим, володіє розвиненим почуттям справедливості, для нього характерні різнобічні інтереси й увага до співрозмовнику. Він тактовний і ввічливий, врівноважений і контактний, любить природу, обожнює подорожувати. Такі люди воліють узагальнені, соціально-прийнятні конструкції.

Мислення синтетично і цілісно, аналитизма явно бракує. У одержуваної інформації головне виділяється з працею, так як відомості сприймаються надто емоційно, а тому немає можливості довести до розумного завершення лінію думки і ментальні побудови. Мислення натхненне, серйозне, з філософським відтінком. Така людина не боїться шукати відповіді навіть на найскладніші питання життя. Проявляє великий інтерес до релігії, не тільки до ритуалів, але і до богослов’я. Людина схильний мислити соціальними категоріями, обожнює вчителювати і напучувати, нерідко діє як місіонер і проповідник. Любить навчати і вчитися, невпинно лине в далечінь, за обрій, мріє про заморських країнах і пригоди в невідомих землях. Мисленню властива незалежність, присутня здатність охоплювати думкою широкі області життя. Правда, нерідко виявляється брак конкретних знань і відомостей про факти, а також брак досвіду дипломатичного спілкування з людьми. Незважаючи на притаманне людині цікавість, йому необхідно удосконалювати свою здатність до навчання, в іншому випадку, ймовірно розвиток поверховості і неосновательности. Спілкування носить патетичний, урочистий і піднесений характер, при цьому мова проста і доступна, переконлива і вдохновляюща.

Така людина завжди переконаний у значущості вимовних їм слів, а тому ретельно підбирає найбільш вагомі і бездоганні вираження. Володіє даром оратора і заступника. Як правило, мислення досить традиційно, воно спирається на загальнолюдські цінності. Здатність до раціональної критики геть відсутня. Такі люди часто не володіють почуттям гумору. Їм бракує концентрації і проникливості, нерідко наявність безладу в розумі, можливо блукання у власних ментальних побудовах. Характерно прагнення до безперервного розширення кругозору через читання, поїздки і контакти з фахівцями. Чоловік серйозний і тактовний, він цілком підходить для керівного адміністративного поста. В той же час цей фактор не сприяє успіху в самодіяльному підприємництво: відзначається недолік наполегливості, твердості і зосередженості. Мова деколи необачна і збуджена, він легко надихається, але настільки ж швидко байдужіє. При негативному розвитку формується фанатизм, анархічність, сектантство, непосидючість і дратівливість. Можлива часта зміна місця проживання. Характер може бути названий честолюбним, щирим, справедливим, шляхетною і дуже незалежним, аж до бунтарством.

Присутня тенденція до різкості і імпульсивності і в промовах, і у вчинках. При гармонійному розвитку формується пророчий, мудрий інтелект, вільне поводження з думкою і мовою, розвивається дивовижна ментальна і фізична працездатність. Ця людина мінливий, але прогресивний. Він любить усе на світі, всьому знаходить місце у власній картині світу. Він незмінно цікавиться освітою і науками, майже завжди занурений в духовні пошуки, нерідко користується повагою у значних персон. Величезне значення їм надається розвитку мислення і бачення світу. Діяти швидко і рішуче, щоправда, далеко не завжди обачно. У характері присутня тяга до постійних змін і змін, до переломів і перестановок, до масових заходів і ритуальних дій. Відзначаються підвищені образливість і збудливість, нервозність і прямолінійність, агресивність і занепокоєння. Небезпечна надмірна відвертість і нерозумна щирість.

У голові такого людини деколи народжується чимало раптових і несподіваних думок та ідей. Але всі плани носять нестійкий характер і можуть бути легко змінені прямо на ходу. Такі люди швидко надихаються і спалахують, але настільки ж легко охолоджуються і стають байдужими до того, що хвилювало їх ще нещодавно. Головна їх проблема — нестриманість у промові, необдумані і зайво прямолінійні вирази можуть в одну мить зруйнувати те, що створювалося роками. Безсумнівна схильність до вивчення іноземних мов і вправність у поводженні з зарубіжними партнерами. Хоча такі люди щиро прагнуть до високих ідеалів і до розширення горизонту своїх знань, все-таки їм все життя доводиться боротися за особисту свободу, незалежність і самостійність. Людина схильна оперувати переконаннями, а не фактами. Втім, результат подібних операцій виявляється конструктивним, так як мислення орієнтоване на соціальні інтереси. Цій людині легко втрачати відчуття істинності, якщо він не звертає уваги на деталі і дрібниці.

Якась паранормальна здатність дозволяє йому інтуїтивно сприймати думки людей, завдяки цьому він легко резонує інтересам особистостей, сподіванням і прагненням мас. Можна сказати — такі люди завжди стурбовані перебігом колективної карми і виконанням завдань народної долі. Вони зазвичай говорять те, що думають, вимагають для себе повної свободи думок. Часто такі люди стають популярними і прийнятими багатьма. Їх мета — досягнення авторитету та високого соціального становища через натхненні висловлювання і пробудження ентузіазму в оточуючих. На себе вони дивляться як на еталон відвертості. Люблять читати моралі про прописні істини, деколи бувають рідкісно педантичні. Є схильність до розсіюванню уваги і марнотратства у часі і засобах. Часом такі люди настільки глибоко й інтимно пов’язують своє мислення з високими цілями і далекими ідеалами, що повністю забувають про насущне, що знаходиться у них під ногами.


Залишити відгук