Меркурій у Близнюках

Меркурій підкреслює всі якості Близнюків — і позитивні, і негативні. Він дає надзвичайну легкість вираження, рухливість розуму, широта інтересів і кола спілкування, загальні семіотичні здібності, в тому числі і до природних мов. У гармонійному варіанті людині ще і везе в житті, він, однак, схильний сприймати все це як дане (як ніби інакше й бути не може) і схильний ставитися до свого інформаційного потоку пасивно, злегка паразитуючи на ньому (і деградуючи). В ураженому варіанті той же інформаційний потік вже дисгармоничен і відразу захльостує людини, і він опиняється не в силах зрозуміти, де взагалі знаходиться і що відбувається навколо.

Тут управління Меркурія скоріше заважає людині усвідомити, що відбувається, т. к. Меркурій (якщо немає тріна або секстиля Сатурна), відчуваючи свою силу, метатися в пошуках адекватної моделі ситуації, але побудувати її не зможе — тут потрібна допомога Сатурна, Хірона, Юпітера або вищих планет. Якщо людині вдається впоратися з потоком, він реалізує програму Близнюків блискуче. Якщо ж ні, то він розраховує свій гострий розум даремно, а життя йде як хаотичне поверхневе миготіння ментальне, або потік зовсім залишає його, Близнюки разом з Меркурієм вимикаються, і у людини залишаються лише спогади про прекрасні здібності в дитинстві і юнацькому блиску.

Це положення вказує на блискучу промову, балакучість, ораторський дар, красномовство і здатність до письменництва. У разі негативного розвитку інтелекту формується балакучість, поверховість і невиразність усного та писемного мовлення. Характерно відсутність здатності до концентрації, поверховість мислення, мінливість думок, некоректність аргументування, неуважність розуму і схильність до несправедливим рішенням. При гармонійному розвитку особистості формується дотепність, кмітливість, винахідливість, ясність мови, висока пристосовність до інформаційної середовищі і багатосторонність розуму. Духовні інтереси непостійні, але різноманітні і багатоликі. Розвивається яскравий комерційний талант, з’являється здатність у вивченні мов і старанність у навчанні. Характерна гнучкість і точність мислення, а також уміння створювати складні і точні ментальні моделі. Мова швидка, легка здатність до навчання і ефективна, бачення світу логічно і раціонально. Сприйнятливість висока, швидка реакція. Інтелектуальна література засвоюється легко і глибоко, можливі здібності журналіста і лектора.

Без кінця породжуються нові ідеї, в роботі інших ясно вбачаються сильні і слабкі сторони, успіхи й негаразди. Положення чудово для посередницької та інформаційної роботи. Генерація блискучих ідей поєднується з швидкістю вчинків і рішень. Розум живий, кмітливість стрімка. Є потреба у спілкуванні і постійного припливу нової інформації. Розмови і читання приносить особливе задоволення. Така людина володіє рідкісним умінням слухати, рідкісною хитрістю і високою рухливістю сприйняття. Його незлобивий гумор, він засвоює буквально «на льоту» внутрішні зв’язки і виявляє всі наявні в інформаційному потоці недоліки. Володіє чудовою здатністю до інтерпретації, швидко і легко змінює власну думку, часто схильний до критиканства і лицемірству. Проявляється любов до досліджень і схильність до поїздок. У всьому виявляється завидна спритність і вправність. Така людина легко виходить із самих важких ситуацій, викручуючись і вивертаючись. Можливі прояви необачності і зайвої поспішності в судженнях.

Людини сміливо можна назвати розумним і чуйним. Він прагне мислити неупереджено і як би відсторонюючись від предмета розгляду. Завжди хоче залишатися в курсі подій, практично позбавлений забобонів і упереджень. Уважний і ретельний в деталях. У будь-якій ситуації займається придбанням знань і дослідженням думок оточуючих. Любить подорожувати, обожнює гру, новизну і зміни. Проявляє особливу схильність до науки та літератури. У такої людини багато друзів і майже завжди багато професій. Він говорить чемно, але не завжди правдиво, обожнює гучні розваги та різноманітні задоволення. У творчості завжди дуже діяльний і на подив продуктивний. Інтелект спритний і пронырлив, з швидкою реакцією на зовнішні подразники. Розум не дуже глибокий, але завжди чував, і проникливий. Людина володіє даром раціоналізатора і коментатора. Часто підносить раптові, несподівані ідеї, вміє їх документально оформляти і полегшувати іншим реалізацію їх на практиці. Мова часто насмішкуватий і нагловат, але за умови обов’язковою обережності. Можлива виражене користолюбство, легковажність і ветренность, авантюризм і схильність до спекуляцій. У сфері мислення і поведінки часто проявляються поверховість і недбалість.

Такий чоловік більше цікавиться фактами, а не суб’єктивними позиціями і пристрастями оточення. Розбирається в багатьох речах, здатний до ефективного науковому мисленню. Свої позиції висловлює влучно і легко. Нервова система дуже чутлива, аж до неможливості відгородитися від зовнішніх подразників. Все, що говориться і робиться в оточенні такої людини сприймається їм надзвичайно інтенсивно і жваво — доводиться справлятися з різними думками і враженнями. Він здатний синхронно сприймати двояке враження і обдумувати двоякі думки. При тривалому, багатошаровому і суєтне напрузі нерви починають здавати, настає втома, дратівливість і замішання. Тому необхідно періодичне самотність для того, щоб заспокоїтися.

Люди вважають їх непостійними, такі суб’єкти мають ненаситним цікавістю — хочуть знати все про все. Є небезпека, що вони почнуть кидатися, розсіюючи увагу і розтрачуючи сили. Їм часто не вистачає витримки для того, щоб довести розпочату справу до кінця. Може вийти так, що «наш шибеник скрізь поспів». Такі люди за все хапаються, але мало що вміють доробити до кінця. Так як вони бачать предмет одразу з різних сторін, їм важко приймати рішення. Вони схильні змінювати свої думки досить часто, ніж чимало бентежать інших. Такій людині необхідно вищу освіту для того, щоб максимально використовувати свій інтелект. Багатство ідей дозволяє йому знаходити нові несподівані рішення проблем і виходи з безвихідних ситуацій. Для мислення таких людей характерна синтетичність і суперечливість, вони ніколи не втомлюються від контактів, володіють полемічним даром, миттєво оцінюють будь-яку інформацію.


Залишити відгук