Меркурій у Козерозі

Меркурій дає Козерогові в розпорядження апарат символічних систем (в першу чергу мови), які відчуваються меркурианским Козерогом як абсолютно матеріальні і як потужний засіб для виконання його завдань. При поганій опрацювання це дає схильність до керівництва з допомогою порожньої демагогії, безглуздих циркулярів, невиконаних наказів тощо, причому Козеріг щиро вірить в їх силу. По мірі розвитку Меркурія людина починає поступово відчувати справжню силу слів (і мовчання) та їх можливості при взаємодії з тонким світом. Тут еволюція йде в наступному порядку: спочатку людина вчиться відрізняти слова, що мають реальний вплив на світ, від інших.

Потім він починає розуміти істинне походження цих слів і причини сили їх впливу, тобто пов’язує символи з егрегором і нарешті, вже на високому рівні розвитку Меркурій одержує можливість розробляти нові символічні системи і працювати з їх допомогою прямо в егрегорі — це рівень створення священних текстів. На побутовому рівні Меркурій дає Козерогові велику легкість в ментальних і ділових контактах, практичну сметливость, спритність і шахрайство, його важко обвести навколо пальця (крім сильного ураження, але і тоді залишається можливість короткої кар’єри директора-афериста).

Цей фактор повідомляє людині честолюбство, розважливість, чіткість уяви і скупість засобів вираження. При негативному розвитку характеру формується зосередженість на самому собі і надмірна заклопотаність придбанням матеріальних благ. Людина уважно і точно зайнятий обчисленням можливостей досягнення високого соціального положення і накопичення майна. Можливо розвиток підступності і хитрощі, надмірного марнославства і честолюбства, а також сповільненій кмітливості, злопамятности і схильність до депресій. При гармонійному розвитку інтелекту формується піднесений розум, ефективний і впорядкований, далекоглядний і проникливий. Така людина сприймається оточуючими як глибоко і серйозно досвідчений і терплячий. В цьому випадку для інтелекту характерна обґрунтованість, об’єктивність, рідкісний реалізм, стрункість логіки, цілеспрямованість, свідомість боргу і ясне розуміння стратегії розвитку. Людина витриманий, серйозно ставиться до всього на світі, досягає успіху завдяки власній праці і особовому старанності.

економічне Мислення, систематичне, стримане, виявляється схильність до математики і дипломатії, адміністративної та керівної роботи. Отримані знання завжди знаходять практичне застосування. Мислення суворо структуровано і прагматично. Інтелект сухий, не дуже гнучкий, гостро спрямований, схильний до критики і точному аналізу ситуацій. У поведінці людина витриманий і врівноважений, його реакції чіткі і концентровані. Любить грунтовні, організовані і довгі формулювання. Здатний керувати великими проектами. Володіє високим літературним даром. Вміє використовувати досвід власних поразок, здатний вчитися на помилках інших. Досвід є головним резервом такого діяча. Він завжди активний і пильний, його важко приголомшити або застати зненацька. Мисленню властива конкретність і жорсткість, засновані на невтомному прагненні до чітко визначеної мети. Існує деяка обмеженість обраним напрямком, в той же час характерна глибина і грунтовність розумінь. Всі дії і судження такого людини мають виражений відтінок особистісної індивідуальності. Сфера контактів впорядкована і обмежена необхідністю досягнення поставлених завдань.

У спілкуванні такі люди організовані і чотки, завжди прагнуть точно передавати те, що бажають повідомити іншому. Вони не люблять тих, хто роздає необґрунтовані обіцянки і кидає слова на вітер. Можливі значні труднощі при спробах висловити свої думки і настрої. Мислення цілком сконцентрована на цілі. Характерна пристрасть до планування, проектування та програмування на обов’язковість досягнення практичного результату. Розвинена здатність до математичних і логічних занять. Жарти нерідко бувають витончено-саркастичними. Такі люди не люблять грубого гумору, їх натяки завжди вишукані і непримітні. У разі необхідності зусилля інтелекту без праці пригнічують пристрасть і дисциплінують почуття. Небезпечно розвиток черствості і холодності, нестачі великодушності і поблажливості, а також зацикливаемость потоку мислення на поставлених задачах. Людину можна назвати недовірливим, критичним, бережливим, тактовним, стриманим і дипломатичним. Він схильний проявляти інтерес до глибоким дослідженням, завжди сподівається лише на власні сили.

При негативному розвитку ситуації можлива фіксація на ненависті, привязчивость, набридливість, смуток і жадібність. Розум проникливий, гострий та різкий, він ніколи не задовольняється першими прийшли рішеннями і завжди неспокійно шукає ефективні шляхи досягнення мети. Людина уважний, економний і посидющий, охоче удосконалює свої розумові здібності, він завжди чимось зайнятий. Натура серйозна, розважлива і споглядальна. Вплинути на таку людину можна лише за допомогою щирої приязні і м’якою доброї сердечності. Він дуже перебірливий і спостережливий, обдурити його нелегко. Люди такого типу нерідко цілком поглинаються своїми кар’єрними та професійними заняттями. Активно заробляючи гроші і неухильно прагнучи до високого соціальному положенню вони часто йдуть на підробки та виверти, не відмовляються від таємних, закулісних дій. Але якщо така людина звернеться до духовної практики, він рушить по шляху самовдосконалення подібно бульдозеру. Такі люди можуть бути названі вкрай наполегливими і гранично наполегливими, працездатними і працьовитими, терплячими і витривалими. З’єднання логіки, допитливості і інтуїції наділяє їх талантами філософа, фізика, політика і дипломата.

У роботі вони завжди об’єктивні та ґрунтовні, методичні та систематичні. Їм явно бракує уяви і фантазії. Така людина завжди прагне забезпечити собі почесне місце з допомогою матеріальних здобутків. Думає і діє він методично, вміє крок за кроком наближатися до мети. Мислення струнке і впорядковане, аргументація грунтовна і продумана, хоча далеко не завжди оригінальна. Основних перемог такі люди досягають за рахунок стійкості і рідкісній здатності до дисциплінованість самих себе. Їх політичні уподобання консервативні, вони у всьому прагнуть підтримувати встановлений традицією порядок і понад усе поважають погляди, що зарекомендували себе в минулому. Їх незмінно цікавлять ідеали, мають практичний сенс і пов’язані із відчутними цінностями. До своїх цілей вони йдуть тверезо і раціоналістично, не випускаючи з уваги реального стану справ і не захоплюючись помилковим ідеалізмом. Розвинена гостра спостережливість, яка дозволяє бачити все, що має практичне значення. Існує небезпека того, що надмірна серйозність і жорстка самодисципліна приведуть до розвитку зайвої суворості, холодності і нестачі іронії. Є тенденція використовувати оточуючих для досягнення корисливих цілей. Деколи майнові та фінансові інтереси ризикують стати самоціллю для такої людини, затьмарюючи високі людські цінності.


Залишити відгук