Меркурій у Водолії

Розвинений Меркурій дає Водолію прекрасні комбінаторні здібності в будь-якій сфері ментальних ідей, здатність до дотепного синтезу і до будь-якого роду комунікації, як з навколишньою дійсністю, так і безпосередньо з тонким світом. Меркурианский Водолій здатний створювати великі і докладні символічні мови, на яких можуть бути транслированы доти абсолютно неможливі для передачі інформаційні повідомлення з егрегора в егрегор, в тому числі і духовного плану.

Власне кажучи, містико-духовний план погано піддається передачі меркуріанським символічними системами, вони слугують радше засобами налаштування людини на відповідні психічні стани, в якій сприйняття йде безпосередньо телепатично. Це, звичайно, дуже важко, так як містики доводиться говорити на невластивому їй мовою. Однак такі системи необхідні, і у вищій октаві Меркурія вдається їх створення. У той же час Меркурій орієнтує Водолія на чисто ментальне сприйняття світу і спокушає його дивитися на реальність як певну гру, що піддається опису формальними (наприклад, математичними) методами, і намагається звузити і так не дуже великі здібності Водолія до сутнісного і емоційного сприйняття, даючи йому дуже гарну компенсацію.

Навіщо намагатися щось відчувати, коли в голові так легко виникають ментальні картинки, що так добре, зрозуміло і зручно все описують і пояснюють? Меркурианскому Водолію потрібно ще зрозуміти, що ці картинки, а також всілякі логічні міркування виникають у нього занадто легко, щоб претендувати на адекватність дійсності. Однак раціональний розум, застосований до таємничої реальності майбутнього, з якою має справу Водолій, можна грубо спростити тонкощі і фактично не зрозуміти все те нове, що намагається передати егрегор. Тому при цьому положенні Меркурія велика небезпека прийняти рухливість розуму, тобто комбінаторні здібності, за його глибину і широту. В процесі зв’язку з тонким світом у Водолія первинний імпульс Урану (миттєве інформаційне одкровення), а вже потім має йти меркурианская обробка і осмислення, і тут виникає спокуса видавати продукцію раціонального, нехай і блискучого, мислення за ураническое натхнення.

Така людина незмінно мислить про добробут усіх і прагне провести в соціальному житті зміни, позитивні для кожного громадянина. При негативному розвитку характеру, можливе формування антисуспільної бунтарського стилю мислення і дії. Тоді людина починає переслідувати нереальні цілі, стає диваком і з неповагою ставиться до думки інших. Гармонійний розвиток інтелекту дозволяє мислити ширшими категоріями і залишати без уваги все дрібне і незначне. Розвивається особлива психологічна чутливість і жвавість сприйняття, формується стійкий інтерес до відкриттів, винаходів і реформ. Характерно велика кількість ідей і оригінальний спосіб самовираження. Безсумнівний організаторський талант, виражені соціальні амбіції, старанність у самоосвіті, високий ідеалізм і жага абсолютної духовної незалежності. Висока здатність до навчання поєднується з чудовими інтелектуальними здібностями. Правда, розуміння засвоєного завжди досить специфічно, нестандартно, оригінально. Такій людині нелегко оформляти свої думки таким чином, щоб вони адекватно сприймалися співрозмовником. Характерний стрибкоподібний стиль мислення, несподівана оригінальність планів, рідкісне дотепність і схильність до іронії та розіграшів. Про таких людей кажуть, що вони «за словом у кишеню не лізуть».

Більше всього на світі такий чоловік любить революції, реформи і нововведення, активно займається пропагандою і здійсненням. Деколи ексцентричність мислення стає навмисною і сприймається самою людиною як самоціль. Велика пристрасть до різноманіттю і поліфонії, часом бракує терпіння для втілення задумів. Нерідко такі люди мислять категоріями науково-фантастичних романів, проявляють незрозумілу пристрасть до чорного гумору і схильні до жонглювання поняттями, що часом заводить їх у глухий кут погано усвідомлюваних обманів і підміни термінів. Багато свої ідеї вони з экспериментаторского інтересу і пристрасть до винахідництва доводять до абсурду, радіючи їх незвичайності і явною «ненормальність». Мислення такої людини можна назвати анархічних. Воно завжди загорається вогнем натхнення, заводячи на самі несподівані шляхи і приводячи до абсолютно непередбачуваних висновків. Така людина прекрасно володіє мовою, чудово засвоює іноземні мови, здатний до майже магічного впливу на слухача. У спілкуванні проявляються такі риси як эксцентризм і екстравагантність, вміння рішуче повернути розмову на новий шлях або представити звичний питання в несподіваному ракурсі.

Характерна підкреслена ввічливість і прохолодна привітність. Мислення волюнтаристично і парадоксально, майже завжди воно спрямоване на повороти і зміни в картині світу, в прийнятті та відкиданні чужих точок зору деколи виявляється виражена примхливість. Людина володіє прекрасною пам’яттю, правда не схильний її розвивати і взагалі не дуже сподівається на зібрані в мозку архіви. Він завжди відкритий новому — і цим живий. Таких людей нерідко важко зрозуміти, так як істина представляється ними у суперечливій формі і за їх думками не так легко прослідкувати. Вони прекрасні оратори і конструктори, їх можна назвати серйозними і ввічливими людьми, що володіють рідкісним даром абстрактного мислення і схильними до найяскравішим інтуїтивним озарениям. Вони чудово організовують колективні заходи, деколи виявляють неабияку хитрість і спритність у спілкуванні, володіють дивовижним даром до миттєвої концентрації на проблемі. Про людей в цілому мислять позитивно, хоча часом забувають про їх нагальних потребах, цілком віддаючись своїм реформаторським устремлінням. Фантазія часом буває затоплення, багато звинувачують таких людей у зайвій мрійливості і буйство уяви. Про таких кажуть — «не від світу цього».

витончений Розум, легко схоплюють новий, цікавий, оригінальний і критичний. У судженнях про природу людської душі проявляється рідкісна спостережливість і дивовижне увагу і до цілого, і до деталей одночасно. У повсякденних справах ці люди виявляють рідкісне розсудливість. Охоче знайомляться, легко вступають у контакти. Люблять підприємництво, прагнуть до розширення кругозору, обожнюють політичну роботу і керівництво колективами однодумців. Це — тип товариського, доброго і глибокого мислителя, діяльного розповсюджувача принципів гуманізму. Вони завжди прагнуть в компанії інтелектуалів і люблять спілкуватися зі старшими людьми і визнаними професіоналами. Люди такого типу зазвичай горді і правдиві, щирі і схильні до дискусій. Їх глибинні погляди і думки досить стійкі, переконання і світогляд розроблені та цілісні. Присутній найсильніша потреба в особистій свободі, сильна спрага матеріальної та фінансової самостійності. Їх вільний і волелюбний розум не терпить ні покори, ні примусу, ні насильства. Сильно розвинена інтуїція і талант психолога не виключають професійного успіху в технічній і науковій сферах.

Небезпечно розвиток легковажності і вітряна, дратівливості і нестійкості, надмірній збудливості, непостійності і уразливості. Розум завжди відкритий всьому новому, мислення воістину об’єктивно і неупереджено. Істина — важливіше всього. Такі люди не пасують перед традиціями і загальноприйнятими ідеями, якщо вони суперечать фактам і безпосереднього життєвого досвіду. В цьому і полягає секрет їх оригінальності. Їм чужий суб’єктивізм, а тому ніщо їх здивувати не може. Вони розуміють навіть ті речі, які іншим здаються страшними і незрозумілими. Такі люди легко занурюються в глибини колективного несвідомого й невимушено вступають у контакт з архетипами людської природи. Навіть власну свідомість вони сприймають у вигляді особливим чином організованої енергетичної структури. Безпосередній досвід високих енергетичних станів дозволяє їм проникнути в суть психодинамических процесів, керуючих життям матеріального світу. Вони виявляють здатність до духовного синтезу і вміють вбачати широкий контекст предметів і явищ, що чимало сприяє гуманістичного умонастроению та інтересу до духовного розвитку людини. Дружба надихає таких людей, а тому вони люблять брати участь у діяльності різних груп, об’єднань і організацій.


Залишити відгук