Юпітер у Козерозі

Падіння Юпітера символізує той факт, що він не стільки пом’якшує життя Козерога, скільки ускладнює його кармічну завдання, вимагаючи від нього осмислення життєвого шляху (і конкретних підприємств) з набагато більш загальних позицій, ніж це спочатку здається необхідним. З одного боку, Юпітер дає Козерогові безліч варіантів і пропозицій для діяльності, особливо організованої, і проваливши одну, завжди можна сподіватися на отримання наступного, з іншого боку, Юпітер спокушає (насправді навіть в деякій мірі змушує) Козерога розкидатися, не даючи зосередитися на одній справі й опрацювати його досить ретельно.

Друга основна внутрішня завдання Козерога — знайти баланс між Сатурном і Юпітером (перша — між Сатурном і Місяцем) — тут ускладнена перевагою Юпітера (якщо, звичайно, Сатурн не варто також у Козерозі, що вимагає особливого розгляду), який намагається порушити принцип аскетизму Сатурна, разом з певним моментом компенсації і везіння (наприклад, несподівана допомога зверху у справах), даючи Козерогові елементи сибаритства і ліні, однак, зважаючи на падіння, юпитерианское везіння буває іноді, а лінь постійна, так що в цілому його вплив стає конструктивним лише при достатньо високому рівні опрацювання, коли Козеріг замінює зарозумілість і самовдоволення нижчої октави Юпітера на його великодушність вищої октави і усвідомлює сенс своєї діяльності спочатку в рамках загального матеріального плану (що йому в принципі важко, у середнього Козерога типово відомчий підхід), а потім і в плані тонкого світу, тоді це положення Марса буде вказувати на великих керівників-організаторів (на що мають вказувати також і інші фактори, наприклад, аспекти до вищих планет).

При негативному розвитку характеру формується схильність до диктаторства, тенденція до різкого осуду ближніх і невміння ділитися майном та ідеями. Людина стає недовірливою, егоїстичні, надмірно честолюбним. Це — ханжа, прагне до титулів і широкому визнанню власної персони. При гармонійному розвитку характеру людина виявляється добрим, щиросердною, стриманим, делікатним, енергійним, кілька в’язким, сумлінно служать суспільству і не схильним до очікування сприятливих можливостей, а до активних і рішучих дій. Він ощадливий, коректний, стриманий, викликає довіру в оточуючих розвиненим почуттям боргу і свідомістю особистої відповідальності. Він обачний і цілеспрямований, консервативний, володіє чудовим організаторським талантом. Для нього характерно чітке бачення мети, величезна сила концентрації, уміння піклуватися про інтереси інших та здатність вибудовувати свою кар’єру особистими зусиллями. Це — геніальний політик, чудовий ремісник порядний громадянин, відповідальний не тільки за свої вчинки, але і за все на світі. Розвиток його особистості протікає нерівномірно і пов’язане з чималими труднощами, незважаючи на те, що він талановитий і працелюбний.

Він може займати найвищі посади, як за посадою, так і за здібностями. Йому можна довірити будь-який, як завгодно складна і важка справа. Найбільш щасливий він в науці, бізнесі, політиці, промисловості та юриспруденції. Цей чоловік обережний і обачний, дбайливий і ощадливий, нерідко скупуватий і сухий у спілкуванні. У поганому настрої він може являти собою приклад безжалісності, безсердечності і нещадності. Підйом по соціальних сходах відбувається послідовно і поступово. Самоствердження досягається не відразу, а матеріальна забезпеченість приходить лише з роками. Розум глибокий і серйозний з практичною мудрістю. Така людина виконує чесно і сумлінно, коректно і акуратно, не афішуючи проміжних успіхів, але в підсумку вражаючи всіх значущістю досягнень. Нерідко спостерігається надмірна залежність від матеріальних питань і заклопотаність прагненням успіху та визнання. Але в цілому це людина серйозна, дисциплінований, здатний розумно підходити до будь-якої справи. Рано чи пізно він стає справжнім професіоналом, майстерність якого визнають всі. Сильні пристрасті приховуються покривом спокійною зовнішності і маскою сухий холодності. Він скромний і вміє пристосовуватися до чого завгодно і як завгодно. Зазвичай він здійснює не пряму, а опосередковану владу над людьми — через посередників або адміністративний апарат. Нерідко букву закону він шанує більше, ніж його зміст. Одночасно він зайнятий лише одним видом діяльності, проте здатний до чого, а тому багато хто знає його як людину різнобічного. Нерідко він змінює напрямок власного розвитку, так як бути в одній упряжці йому часом нелегко.

Нерідко він схильний свої особисті інтереси ставити вище громадських, а тому часто не знаходить підтримки у інших. В той же час все те, що вигідно йому, зазвичай корисно для всіх. Можливий зайвий консерватизм в питаннях права, моралі, релігії і філософії. Небезпечно розвиток жорстокості й деспотизму, а також прагнення об’єднати всіх на єдиній основі, застосовуючи диктаторські методи. Інакомислячих ця людина пригнічує безжально, анітрохи не сумніваючись у необхідності боротьби з «неправильними» опонентами. Дуже любить робити запаси — і продовольчі, і фінансові, інформаційні. В той же час чудово вводить наявні готівкові резерви в дію і досягає великої прибутку в сміливих і зухвалих проектах. Характер дещо аскетичний, в душі глибоко вкорінене почуття обов’язку, деколи дозволяє цій людині приносити себе в жертву високої ідеї. Він завжди чітко усвідомлює мету свого розвитку і стійко прагне до неї, хоч би далека і великою вона б не була. Для нього головне — утвердити ідею в життя, нехай навіть без вигоди для себе. Нерідко такі люди сприймаються іншими як фанатики. Така людина володіє загостреним почуттям часу, здатний проводити скільки завгодно масштабні організаційні заходи, вміє чітко і послідовно поєднувати людей у межах великого проекту, дуже дисциплінований і стійок в переконаннях. Це суворий борець за ідею, послідовно і самовіддано йде до мети, деколи навіть по головах ближніх. Працювати він може без втоми, якщо надихається розумінням тієї користі, яку принесе людям його служіння ідеї. Багато хто вважають цю людину надмірно передбачливим, занадто обережним, хитрим і егоїстичним до черствості.

Він володіє прекрасною діловою хваткою, але береться лише за ті справи і проекти, які дійсно заслуговують довіри. Це коректний і внутрішньо зібраний лідер, який вміє чітко розраховувати кожен свій крок і ні хвилини не гаяти. Його характер твердий і міцний, а тому він здатний подолати будь-які перешкоди. Це — переконаний пуританин, дуже економний і вкрай амбітний. Він життєво потребує вдалою кар’єрі, яка забезпечила б йому фінансовий достаток для утвердження власного благополуччя. Він схильний до занять приватним бізнесом і до адміністративної роботи. Занять своїм відданий до кінця, вміє терпляче протягом довгих років накопичувати кошти і сили. Не любить даремно витрачати гроші. Його моральні стандарти зазвичай високі до недосяжності, хоча про них він поширюватися не любить. Небезпечно розвиток мазохізму і надмірної прихильності формальних догм. Це людина вдумлива, прямий і компромісний. Натура конструктивна і творча, а тому рано чи пізно домагається популярності і визнання, влади і високого становища, довіри і поваги. Така людина любить поєднувати економіку з релігією, а філософію з політикою. Прагне жорстко вбудовуватися в ієрархічні структури, щоб чітко усвідомлювати ким він сам керує і кому конкретно підпорядковується. У веденні своїх справ він схильний суворо дотримуватися моральних принципів. Адмініструє з особливою відповідальністю.

Ніколи не змінює своїх політичних і етичних поглядів, нехай навіть багатьом вони здаються одіозними. Прагне всіма силами підтримувати існуючий соціальний і політичний порядок. Можливі чималі проблеми у спілкуванні з молоддю, а також розбіжності з тими, хто ратує за терпимість, універсалізм і прогрес. Це людина зріла, але не дуже сприйнятливий, часом йому не вистачає уяви, творчого бачення проблем і здатності до оновлення. Дуже сильна потреба в реальної влади, пов’язана з почуттям відповідальності за все суспільство. Життя такої людини сповнена розчарувань і зазвичай відзначена печаткою самотності. Смуток і печаль ховаються під маскою чесноти, важливості і зрілої життєвої позиції. Завдяки честолюбства, терпінню, дипломатизму, організаторському таланту і мудрому використання коштів, така людина рано чи пізно накопичує велике багатство. Він намагається у всьому наслідувати оцінками та думками впливових людей, які допомагають йому домагатися місця і поваги. Більш всього він ненавидить навіженість і марнотратство. Головне для нього у житті — звертати пильну увагу на емоційну, серцеву бік відносин і не судити про все надмірно категорично і однонаправленно.


Залишити відгук