Четвертий Будинок в Астрології

Четвертий Будинок вашого затишку. Він управляє вашої домашньої життям — у минулому, сьогоденні і майбутньому. Він вказує на те, який будинок ви мали в дитинстві і якими були ваші стосунки з батьками. Сфера четвертого будинку включає в себе те, що ви успадкували від предків. У цьому він визначає житло, яке ви створюєте для себе. Під його заступництво потрапляють ваші поточні домашні справи, а також належні вам будови і земельні угіддя. Цей будинок також управляє останніми роками вашого життя, захищеністю, яку ви прагнете знайти до старості. Четвертий дім — один з найбільш загадкових у вашій карті народження, оскільки він відображає те, що захищає і ізолює вас від решти світу — місце, яке ви називаєте своїм будинком у фізичному і емоційному значенні.

Четвертий будинок — останній з четвірки особистих будинків, тому тут егоцентричність досягає свого піку. Але це також перший будинок, розташований у західній півкулі, якість якої — орієнтація на інших людей. І так як цей будинок пов’язаний з Місяцем (і паралельно зі знаком Рак), то він є першою дійсно емоційної областю зодіаку, що має відношення до виховання і виконанням потреб людини. І нарешті, цей будинок — серединна точка нижньої півсфери, тієї частини індивідуального простору, яка знаходиться прямо під нашими ногами і спрямована на центр Землі.

Які види життєвого досвіду одночасно поєднують в собі егоцентричність і орієнтацію на інших людей? В яких випадках у нас існує емоційна зацікавленість в інших людях, але зацікавленість у першу чергу егоїстична і спрямована на виконання своїх власних потреб? Ми могли б припустити, що такі відносини, як шлюб, задовольняють цим умовам, але рівноправні відносини більше «повітряні» (інтерактивні), ніж «водні» (емоційні), і в ідеалі, у всякому разі, ці стосунки несуть у собі досвід спільної згоди, а не задовольняють потреби.

Вирішальним є той фактор, що 4-й будинок — це простір, розташоване прямо під нашими ногами. У цьому будинку міститься інформація про наших «коріння» або про те, наскільки ми міцно закріплені на землі. Рослинам, щоб вирости і зацвісти, необхідна хороша коренева система. Цей будинок — плідна грунт, що містить в собі розпалася на частини минуле і дає нам можливість рости і розвиватися.

Сім’я — це як раз той випадок, який задовольняє всім перерахованим вище умовам. Четвертий будинок акцентує все, що стосується нашої особистої безпеки, нашої потреби виховувати і бути воспитываемыми. Це наше відчуття дому як фізичного місця на Землі, так і емоційно безпечного пристановища, що для нас важливо.

Четвертий будинок розкриває сутнісні штампи, сформовані в ранньому дитинстві. Звичайно, є безліч інших належать до штампів факторів, які також слід розглядати, наприклад, положення Місяця або Сатурна. Але жоден з інших будинків зодіаку не може розповісти нам так багато про неусвідомлюваних, але глибоко особистих властивостях, які ми придбали в ранньому дитинстві. Жоден з інших будинків не може дати так багато інформації про наших уявленнях про безпеку.

Зростаюче з кожним роком рух за оздоровлення сім’ї, жіночий рух, рух Анонімних Алкоголіків та інші 12-ступеневі програми зробили дивовижне відкриття, а саме: хто б міг собі уявити, що більшість з нас виросли в сім’ях, які в більшій чи меншій мірі схильні до впливу штампів внутрішньосімейних відносин. Емоційна обмеженість здається загальним правилом, а не винятком, і багато мільйонів людей страждають розладом емоцій, що є джерелом їхніх життєвих проблем.

Може бути, у своїх вчинках ми виходимо з неусвідомлюваних систем вірування і знервованих патернів і в результаті потрапляємо в цікаву парну ситуацію: безпека вимагає страждання, безпека вимагає мук, безпека вимагає жертви, безпека вимагає відмови від задоволення потреби у всьому (включаючи потребу в самій безпеки) і т. д. Чому так відбувається, поступово стає ясно, але поки не зовсім зрозуміло, як змінити цю ситуацію у чийомусь житті.

Властивості 4-го будинку важко змінити, так як вони формувалися в ранньому, несвідомому віці і до того ж вони справляють величезний вплив на ті рішення, які ми приймаємо, стаючи дорослими, тому що ці властивості утворюють важливу частину нашого «емоційного набору». Знаходження у череві, в центрі, заступництво, відчуття безпеки — це всі види досвіду 4-го будинку. Багато хто з нас дуже хочуть змінити форми своєї безпеки, особливо коли здійснити їх важко або вони доставляють страждання; але досягає своєї мети дуже невелика кількість людей, дуже мало змінюють основну структуру властивостей і фундаментальне ставлення до безпеки.

Втім, уважне вивчення 4-го будинку може бути джерелом розуміння, як скорегувати руйнівні парадокси, наявні в будинку, родині, у сфері особистої безпеки. Дослідження будинки, показуючи, яким чином наші парні ситуації співвідносяться з нашої еволюцією, може навчити нас, як змінити штампи, може запропонувати альтернативні шляхи інтеграції цих парадоксів в наше життя, а в результаті досвід перебування в центрі всесвіту буде більше граціозним і послідовним. Четвертий Будинок визначає знак зодіаку Рак і Місяць.


Залишити відгук