Третій Будинок в Астрології

Третій Будинок спілкування. Третій будинок пов’язаний з вашим безпосереднім оточенням у трьох важливих сферах: самовираження, сімейних уз і щоденних поїздок. Цей будинок визначає, як ви мислите, говорите і пишете. В його сферу впливу входять логіка, пам’ять і ручна робота. Третій будинок вказує, яку освіту ви отримали в дитинстві, наскільки ви сприйнятливі до навчання. Під заступництво цього будинку потрапляють ваші відносини з братами і сестрами, тітками і дядьками, сусідами, а також короткі поїздки, особливо пов’язані з роботою або навчанням, та транспортні засоби для них.

Наявність самосвідомості пов’язане з 1-м будинком; 2-й будинок розкриває взаємовідносини між «я» і особистістю. У 3-му будинку цей досвід ще більше розширюється, виходить за рамки чистого самосвідомості і територіального володіння собою. Перший будинок був динамічним, 2-й будинок був субстанциальным, в 3-му будинку ми досягаємо сфери початкового ментала — розуму, який є засобом організації і комунікації.

Наша нервова система поширює свій вплив за фізичні межі тіла людини. Вона вторгається в навколишній світ, щоб дати визначення об’єктів і розділити на категорії нескінченний світ об’єктів — як неживих (речей), так і одушевлені (людей). Третій будинок вказує на навчання в його класичному розумінні, і загалом цей будинок описує «конкретне мислення», хоча фраза і не зовсім вдала. Насправді, в цій області розуму немає нічого конкретного, у 3-му будинку ми не використовуємо раціональне мислення, на противагу концептуальному складу розуму 9-го будинку.

Склад розуму у 3-му будинку знаходиться на самому нижньому структурному рівні, він постачає нас будівельними блоками, базовим досвідом, способами взаємодії з навколишнім середовищем. Третій дім — це сфера діяльності; цей будинок демонструє наше ставлення до звичайної, повсякденно навколишньому середовищі. Спільний аналіз 1-го та 3-го будинків розкриває сфери звичайної діяльності людини.

Кожен будинок співвідноситься з людським досвідом взаємодії. І астрологія — єдина система, що досліджує цю взаємозв’язок, яка формує наш світ як всередині, так і зовні. Утім, певні будинки більшою мірою, ніж інші, акцентують сферу взаємних відносин, оскільки ці будинки за своїм змістом більш безпосередньо співвідносяться зі сферою взаємодій.

Третій будинок не стосується інтимних зв’язків. Він дійсно має відношення до пізнання, але швидше на рівні «Я — Це», ніж на рівні «Я — Ти». Інші люди розглядаються нами як цікаві об’єкти, пробуджують нашу цікавість. Ми хочемо зрозуміти, чим ці люди відрізняються від нас, знайти, що нас розділяє. Проте 3-й будинок — вирішальний по відношенню до потенціалу інтимності, так як він акцентує зв’язок людей один з одним за допомогою мови спілкування. Кожен біологічний вид має «мова спілкування», але наш вид — гомо сапієнс — відрізняється від інших видів розвиненою спеціалізацією областей нашого мозку, особливо мовних центрів кори головного мозку. Ми не тільки послуговуємося мовою, ми думаємо про мову, відокремлюючи його від наших манер, структуруючи його і розвиваючи всі компоненти мови. Отже, 3-й будинок має відношення до розвитку цього унікального якості людини.

Традиційні інтерпретації 3-го будинку щодо рідних братів і сестер, родичів і сусідів ніколи не здавалися мені особливо важливими. Вони можуть бути корисні при проясненні «незавершених розборок», коли для вивчення старих невирішених сімейних розбіжностей залучаються нові люди. Логіка віднесення їх до 3-го будинку досить проста, оскільки вони є взаємодіями, складовими частина безпосередньо оточувала нас середовища в дитинстві, і як такі вони були нам близькі. Але як мені здається, їх вплив краще вивчати з допомогою хорарної астрології (розглядає специфічні питання, ситуації та події), а не вплутувати в психологічне дослідження світу особистості (де розглядаються теми і патерни, що оточують розвиток і вдосконалення свідомості).

Отже, я використовую 3-й будинок в першу чергу як індикатор базової здатності людини спілкуватися із зовнішнім світом — неотшлифованной здатності людини розуміти, що відбувається в навколишньому світі й успішно взаємодіяти з ним. Третій Будинок визначає знак зодіаку Близнюки і планету Меркурій.


Залишити відгук