Другий Дім в Астрології

Другий Будинок грошей і власності. Він пов’язаний з тим, чим ви володієте і що будете купувати, з вашими доходами і фінансовими перспективами. Це будинок рухомого майна, речей, які ви носите з собою. Другий будинок говорить про ваше ставлення до грошей і власності, він підказує, якими предметами ви віддаєте перевагу оточувати себе. В деякій мірі він дає уявлення про вашому вмінні заробляти і розпоряджатися грошима. Другий будинок часто вказує, яка діяльність і проекти можуть виявитися для вас найбільш прибутковими.

Майже у кожному традиційному астрологічному підручнику, а також в багатьох “гуманістичних” текстах чи текстах руху “Нова ера” інтерпретація 2-го будинку в першу чергу пов’язана з грошима. Докладно розглядаються такі моменти, як гроші, які Ви заробляєте; як Ви працюєте над придбанням грошей; Ви будете мати багато грошей чи мало; що Ви станете робити з грошима і т. д.

Ми живемо в суспільстві, де грошам надається велике значення. “Рівень бідності” вимірюється в доларах (сама ця фраза з’явилася з облікових списків), оскільки ми, зрештою, є результат боротьби за існування, і наші фінансові справи у величезній мірі впливають на ті рівні комфорту і свободи, яких ми досягаємо в боротьбі за виживання.

Але з точки зору психології, інтерпретація 2-го будинку на такому чисто фізичному рівні незадовільна. Традиційні тексти намагаються розширити тлумачення шляхом додавання фрази “власні ресурси”, проте ця фраза туманна. Але незважаючи на крен у бік психології, інтерпретації 2-го будинку в багатьох текстах майже повністю зводяться до грошей.

насправді 2-й будинок містить інформацію, обгрунтувальну то самосвідомість, яка виявила себе у 1-му будинку. Мова йде про самооцінку. Дійсно, ніщо інше не може сприяти глибокому самопостижению, крім оцінок і суджень, які Ви виносите про себе самі. Ці оцінки і судження є Ваше основне “володіння” – це Ваша точка зору на самого себе.

Бути самим собою – це означає, що Ваш багаж досвіду текучий, стихійний, дуже рухливий і складається лише з кількох міркувань. Мати “я” – це абсолютно інший досвід, і хоча Ви не можете насправді мати себе, Ви дійсно отождествляетесь з тими об’єктами Вашого світу, які символізують приземленість Ваших почуттів. Все, що оточує Вас, що може бути названо “Вашим”, допомагає Вам реально самовизначитися – Ваш автомобіль, Ваш будинок, Ваша зубна щітка.

Перший будинок занадто стихійний, щоб дійсно вважати його егоцентричним. Самоактуализированный або зосереджений на “я” – більш відповідні терміни. А ось 2-й будинок – це природна область прояви егоцентричності – мені, моє, моя.

Егоцентричність займає головне місце в дослідженнях теми самооцінки психології 20-го століття. Сором і почуття провини – переважають емоційні хвороби нашого часу – це внутрішнє відчуття нікчемності або невідповідність чого-небудь, причому найчастіше це почуття не проявляється чітко або не сприймається свідомо. Саме з цієї області варто почати переоцінку і переробку інтерпретацій 2-го будинку.

Гроші є основним мірилом в нашому суспільстві, тому при інтерпретації 2-го будинку їм приділяється особлива увага, але ми повинні пам’ятати, що необачна, примусова гонитва за грошима, подменяющая емоційну самооцінку, вказує на існування в душі блокування, подібної почуття сорому чи провини.

Другий дім вказує на наше характерне ставлення до роботи. Хоча пізніше буде показано, що 6-й будинок демонструє ментальний підхід до організації роботи, що виявляється в умінні людини розбиратися у поставлених перед ним завдання, 2-й будинок демонструє більш фундаментальне властивість: наш основний стиль самоорганізації (те, що лежить в основі організації нашої роботи).

Другий будинок також символізує нагороду, яку ми очікуємо отримати за нашу працю – це тілесні насолоди і ті задоволення, які доставляють нам об’єкти поза нашого тіла. Насолода їжею, розкішний одяг або чудовий інтер’єр – все це задоволення 2-го будинку. Це не оцінка творів мистецтва 5-го будинку, ці задоволення не стосуються оточуючих і оригінальності, які ми виявляємо у 10-му та 11-му будинках. Ні, це чисте задоволення, звичайне чуттєве насолоду земної істоти. Другий Будинок визначає знак зодіаку Телець і планету Венера.


Залишити відгук