Дванадцятий Будинок в Астрології

Дванадцятий Будинок секретів, печалей і самопожертви. Дванадцятий будинок — наймістичніший, кінцевий, завершальний коло. Він не завжди є поганим і похмурим місцем, але дійсно визначає обмеження вашого життя. Він керує розчаруванням, нещасними випадками, неприємностями і поразками, протегує таємним силам, таємним ворогам, догляду від реальності, психіатричним лечебницам, лікарнях і в’язницях. Дванадцятий будинок називається будинком карми, духовного боргу, оскільки містить у собі нагороди і покарання за все скоєне людиною в цьому світі. Він також пов’язаний з надприродними можливостями і здатністю осягнути сенс життя.

Вступаючи в 12-й будинок, ми наближаємося до закінчення даного циклу розвитку. У нас виникає спокуса розглядати 12-й будинок як «будинок сміття», куди ми звалюємо все, чого не змогли знайти відповідності ні в одному з одинадцяти попередніх будинків. І як виправдання можна запропонувати такі міркування: якщо в карті Ви не можете знайти те, що Вам потрібно, якщо Ви не можете розібратися в якій-небудь життєвої ситуації клієнта або просто збиті з пантелику, спробуйте проаналізувати 12-й будинок. Відповідь Ви можете і не знайти, але Ви побачите те, що часто неправильно розуміється, з чим важко взаємодіяти раціонально або що зовсім незбагненно.

Традиційне тлумачення 12-го будинку відображає досить негативну точку зору на цей будинок: «карма» (імовірно, «погана карма»), насильницька ізоляція, позбавлення волі, катування, безлад, обман, схильність до вживання наркотиків або використання інших способів втечі від реальності і навіть божевілля. Цей список жахів не вичерпується. Якщо заглянути в «чорний список» класичної астрології, то ми побачимо, що Сатурн є найбільш негативною планетою. Скорпіон — це самий злий знак, а 12-й будинок — найбільш страхітливий будинок. Що ж змушує ставитися до них настільки погано? Насправді — ніщо, за винятком, можливо, неприємних силових факторів, наявних у цих трьох «ізгоїв», і тільки. Фактично вони не більш негативні, ніж інші планети, знаки, будинки.

Так як 1-й будинок вказує на виникнення самосвідомості, що аналогічно народження «я», то 12-й будинок демонструє все те, що передує появі самосвідомості, передує народженню. Це все те, що знаходиться нижче або поза звичайних рівнів свідомості — в знайомому середовищі, в «утробі». Цей будинок також може мати відношення до мрій або іншим видам мисленого творчості, сприйнятливості до інтуїтивних послань і образів і т. д.

Якщо 1-й будинок — це сфера випромінювання людини в навколишнє середовище, його самовияву, то 12-й будинок демонструє віддалення від цього середовища — ізоляцію від інших людей. Так, ця ізоляція може означати обмеження волі або викликати відчуття ув’язнення, але така ізоляція може бути і добровільної. Часто навколишній світ глибоко проникає в нас, і зазвичай ми занадто міцно прив’язані до нього, найчастіше всім тим, що сприяє хоч якогось виконання наших бажань. Самотність може стати бажаною перепочинком. Періодично нам необхідно залишати боротьбу за владу. Нам потрібно це віддалення від життя, необхідно повернення в первинне середовище, спокійне занурення в океан свідомості, з якого ми беремо свій початок. Нам потрібно усамітнення.

Тривалі усамітнення або під час відпустки, або під час медитації або занять йогою важливі для нас, бо вони нагадують нам, хто ми є насправді, вони здатні освіжити наші відносини з життям. Короткочасне усамітнення також дуже корисно. Перерви в роботі для прийняття чашки кави являють собою верстові стовпи, відмірюють протяжність робочого дня, вони буквально розбивають на шматки нудність щоденної роботи, дають можливість пофантазувати і цим відводять від нас небезпека душевного потрясіння.

Дванадцятий будинок виявляє себе двома способами: або ми перебуваємо у світі, а якась частина нас — поза його; або навпаки. Ми ніби стоїмо однією ногою в реальному світі, а інший — на чомусь, що не має назви. Хитрість полягає в тому, щоб не відокремлювати один від одного ці світи, не зосереджуватися на одному світі, щоб потім не повертатися бумерангом в інший світ. Належним чином зрозумілий, 12-й будинок є сферою позитивної самовідданості — звільнення від прагнення володіти собою. Це вдосконалення через звільнення, що здійснюється заради чесноти, яка відбувається з істинного смирення. Цей будинок закликає до відродження «я» через звільнення.

Так, 12-й будинок може бути сміттєзвалищем духовної еволюції. Він може демонструвати розпад на безглузді частини, відхід у фантазії, схильність до наркотичних ілюзій. Однак виявляться або не проявляться негативні якості 12-го будинку, як і всякого символічного фактора астрології, — це залежить від людини. Вимога 12-го будинку — відродження віри. Він наполягає, щоб ми очистилися від усіх гріхів, від усіх битв, усунули роздробленість его і таким чином сгармонизировали в собі всі перекошене і грубе.

Йдучи цим шляхом, ми добудовуємо» себе. Ми завершуємо черговий цикл розвитку і готуємо початок нового циклу розробки самосвідомості, нового кола придбання життєвого досвіду в будинках. Дванадцятий Будинок визначає знак зодіаку Риби і планети Юпітер і Нептун.


Залишити відгук