Десятий Будинок в Астрології

Десятий Будинок кар’єри та суспільного становища. Протилежний йому будинок (четвертий) керує вашим будинком; десятий будинок протегує всьому пов’язаній з суспільством — вашій професійній діяльності, соціальному стану, репутації. Його називають також будинком честолюбства, прагнень і досягнень. Він показує, наскільки поважають вас оточують. Десятий будинок відображає ваш імідж, влада, положення і нагороди, яких ви можете досягти. Це — зовнішнє вираження ваших талантів, вміння брати на себе відповідальність, підсумок ваших особистих зусиль. Десятий будинок помітно впливає на ваш матеріальний успіх.

Десятий будинок — це кутовий будинок колективної групи будинків і це перша область східній півсфери (півсфери самореалізації). Цей будинок описує побудову тривалих стосунків зі світом в цілому. У ньому міститься інформація про те, як ми створюємо для себе соціальну нішу, що є відповіддю на питання: «Що я буду робити, коли виросту?». Це питання доречний як у віці дев’яти років, так і у віці дев’яноста років, оскільки стан «дорослості» видається нам настільки віддаленим у майбутнє, що добиратися до неї потрібно ой як довго.

У будь-якій карті Сонце символізує особисту міць; це канал, що з’єднує нас з Космічним Центром. Через нього нас живлять енергією, вказуючи напрямок розвитку, ціль забезпечуючи особистість почуттям значущості. Будинок, де знаходиться Сонце, і будинок, яким він керує, є найбільш потужними областями картки, що визначають мету життя людини.

Сектор 10-го будинку — це частина простору, розташована прямо під нами. У цій частині неба опівдні Сонце знаходиться в вищій точці. В 10-му будинку кульмінує вплив Сонця, це вершина мети, але так як 10-й будинок — центр верхньої півсфери, то подібні особливості проявляються через колектив, через культуру, до якої належить кожен з нас. Отже, в 10-му будинку розкривається внеличная мета життя людини.

Поєднання кутового положення, впливу верхній і східної півсфер і зв’язку з планетою Сатурн створюють потужний сплав особистої та колективної відповідальності. Тут присутній і егоїзм, і усвідомлення того, що Ви повинні своїми силами що-небудь зробити. В результаті, Ви покладаєте на себе обов’язки керівника, управителя своїм життям і життям інших людей. Ви вибираєтесь на гору, постійно відчуваючи ту висоту, на якій знаходитесь. Дійшовши до вершини, і тоді Ви зможете поділитися з усім світом тим, що побачите. Зробіть справа, за яку взялися, і Ви здобудете авторитет.

Четвертий будинок символізує особисту безпеку в будинку і сім’ї, а 10-й будинок — соціальну безпеку: Ви знаєте, що в суспільстві у Вас є безпечне місце. Традиційні тлумачення 10-го будинку як сфери честолюбства, кар’єри, соціального стану і репутації не втрачають своєї значущості і сьогодні. Але в багатьох книгах тлумачення 10-го будинку практично зводиться до того, що перераховано вище. Ми повинні усвідомлювати, що досвід 10-го будинку виходить за рамки простої турботи про успіх на матеріальному чи соціальному рівні, незважаючи на всю його важливість. Слава дуже сильно збуджує, однак досить часто вона обертається проти нас. Честолюбство подібно наркотику, а наркотик не сприяє реальному виконанню справ.

Крім влади і звичайного успіху, 10-й будинок також має відношення до досягненню прогресу у духовному житті — прийняття людиною на себе повної відповідальності за власний розвиток, реальне зростання як особистості, що призводить в кінцевому підсумку до зіткнення з Божеством, струменіє через нас. Стан 10-го будинку показує, які завдання треба вирішити, щоб подорослішати, щоб досягти «істинної індивідуації», якщо скористатися термінологією послідовників Юнга.

Даний більш глибокий рівень тлумачення показує, яким чином Ви вносите максимальний внесок у розвиток всесвіту і, отже, знаходите визнання; визнання не як наслідок шани, слави і могутності, а як результат роботи Ваших здібностей в повну силу.

Досягнення успіху в цьому будинку означає, що Ви знайшли безпечне місце на Землі — набули шляхом свідомого прояву Вашої особистої божественності, знайшли, ставши каналом для більш величною божественності, всесвіту. Десятий Будинок визначає знак зодіаку Козеріг і планету Сатурн.


Залишити відгук