Перший Будинок в Астрології

Перший Будинок вашої особистості — найбільш індивідуальний і важливий. Він відображає вас — ваші манери, стиль, склад характеру і темперамент. Це будинок зовнішнього поведінки, симпатій і антипатій. Перший будинок розкриває, яким ви демонструєте себе оточуючим і що вони бачать в вас. Він часто вказує ваші фізичні риси, особливо голови і обличчя. Іноді його називають будинком особистих інтересів — він визначає, що ви хочете отримати від життя і яким чином прагнете цього. Місце в карті народження, де починається цей будинок, є найважливішим у гороскопі, оскільки воно визначає розташування всіх решти будинків. В астрології перший будинок розглядається як гігантська лупа, через яку вивчають й інтерпретують іншу частину карти народження.

Перший будинок є найбільшою базовою галуззю життєвого досвіду. Традиційно він вказує на індивідуальність і тіло, приділяючи особливу увагу фізичним характеристикам, таким, як риси обличчя. Наприклад, знак Лев, розташований на куспиде 1-го будинку, може вказувати на «царську» зовнішність, можливо, він вказує на високий лоб або косми рудого волосся. Звичайно, наша зовнішність впливає на сприйняття нас іншими людьми, особливо в такому чутливому до зовнішності людини суспільстві, як наше, але для астропсихологов ці інтерпретації недоречні, в них відсутня глибина, втрачається суть, вони надають астрології статус поверхневої дисципліни.

Нескінченно важливіше те, що 1-й будинок описує прояв індивідуального самосвідомості, фундаментальне подія усвідомлення присутності «Я», мистериально пов’язаного з існуванням фізичного тіла. Перший будинок розповідає про придбання особистої людської індивідуальності.

Місцезнаходження самосвідомості зазвичай невидиме зору людини. Воно знаходиться там, де ми відчуваємо тотожність самим собі, навіть якщо нервова система і пронизує кожну клітину нашого тіла. Ми знаємо, що наші руки є частиною нас, але зазвичай руки або інша частина нашого тіла змушують звертати на них увагу лише тоді, коли їм заподіюється біль або вони не піддаються іншим видам впливів. Тільки в критичному фізичному стані ми дійсно розлучаємося з колишнім свідомістю, але навіть у цей момент йде боротьба між короткочасним станом піднесеного свідомості і нашим звичайним центром самоототожнення.

Перший будинок розповідає, головним чином, про такому відчутті «Я», про такий свідомої індивідуальності, яка знаходиться поза зорового доступу; розповідає про те, хто спостерігає, почуває, думає, взаємодіє з життям — як з життям поза нас, так і з життям, що виходить із глибин «Я». Якості знака, що знаходиться на куспиде 1-го будинку, і планети в цьому будинку вказують на типовий спосіб, з допомогою якого ми створюємо самосвідомість. Вони розкривають автоматичний спосіб ідентифікації «Я».

Так, цей будинок дійсно виявляє багато характерні особливості, які ми спонтанно демонструємо під нетехнічної вивіскою «особистість», і це важливо. Але цей будинок виконує більш тонку функцію кордону, яка визначає та підтримує цілісність особистості. Перший будинок є мостом, що з’єднує «я» людини зі всім тим, що знаходиться поза його межами. Він розкриває спосіб, з допомогою якого ми захищаємо наш внутрішній світ при взаємодії з навколишнім середовищем.

Так як 1-й будинок вказує на одномоментні види досвіду індивідуальності як людської істоти, то він безпосередньо співвідноситься з кожним подією нашого життя. У деяких видах досвіду, які належать до іншим будинкам, впливом 1-го будинку можна знехтувати, однак його базове вплив не можна повністю викорінити. Будь-який вид досвіду, в якому людина виражає себе або де проявляється самосвідомість людини, зачіпає вплив 1-го будинку. І в результаті, цей будинок є найважливішим при аналізі нашого ставлення до життя.

Саме з цієї причини висхідний знак — знак, розташований на куспиде 1-го будинку — має таке велике значення в астрології. Він є одним з чотирьох найбільш важливих інтерпретаційних чинників натальной карти. Будь-яке питання, що відноситься до життя людини, вимагає осягнення та розгляду положень Сонця, Місяця і Сатурна — знака, будинки і міжпланетних аспектів — разом з аналізом стану 1-го будинку.

Існує безліч особливих покажчиків, які ми могли б (і повинні) враховувати при розгляді специфічних життєвих ситуацій, проте кожна ситуація вимагає розуміння взаємопов’язаної роботи цих чотирьох фундаментальних факторів. Перший Будинок визначає знак зодіаку Овен і планету Марс.


Залишити відгук