Стихії в Астрології

У момент народження людини Сонце знаходиться в одному з 12 знаків Зодіаку. Кожен знак являє собою комбінацію двох енергетичних характеристик: стихії та типи її вияву. Існує чотири стихії гороскопу, що представляють основні види енергії: вогонь, земля, повітря і вода.

Стихія гороскопу показує певний вид свідомості і метод безпосереднього сприйняття, на який налаштований чоловік. Кожна з чотирьох стихій проявляється у трьох формах, що відображають тип прояви, якість і спрямованість стихій: кардинальної, фіксованого та мутабельной.

Так як знаки, що виявляють ту або іншу форму, знаходяться хрест навхрест один по відношенню до одного, то такий розподіл називають хрестами. У астропсихології хрести символізують стратегію поведінки індивідуума. В кожній людині представлені всі види енергії. Тільки одна виражена більше, інша менше. Це залежить від загальної кількості планет, які потрапили в кожну стихію. Ми будемо розглядати стихію і хрест знака Сонця.

«Стихія гороскопу сонячного знака зазвичай є домінуючою стихією у розгляді загального психологічного складу людини. Стихія знака Сонця показує безліч речей: вона розкриває те, з чого ви виходите. Іншими словами, вона показує, де вкорінене вашу свідомість, на яку сферу досвіду ви налаштовані і з якоїсь сфери буття і активності ви черпаєте сили.

Стихія сонячного знака також показує, що «реально» для даної людини, так як саме підсвідоме припущення про те, що реально, а що ні, визначає, як людина фокусувати свою енергію. Вона також визначає найбільш важливу потребу енергетичної поповнення, так як це основна енергія, яку ми постійно виснажуємо».

Стихія Вогонь

Що таке стихія Вогню? Це наша життєва енергія, фізична активність, воля. Вогненні люди — це люди дії, сили і значної віри в себе. Вони дуже активні, рухливі, часто агресивні. Їм властива імпульсивність, ентузіазм, щирість.

Знаки стихії Вогню: Овен, Лев і Стрілець

У трьох знаках стихія Вогню проходить три етапи розвитку. Ці етапи і обумовлюють наявність трьох стратегій поведінки. Перший — етап зародження й бурхливого росту. Кардинальна позиція. Це дія в певному напрямку, рух до мети, ініціатива. Виразником Вогняної стихії кардинальної стратегії є Овен.

Другий етап — це стабілізація і зміцнення. Фіксована позиція, що символізує постійність, стабільність і завзятість. Стратегією фіксованих знаків буде вичікувальна позиція. І виразником її є знак Лева. Третім етапом буде переродження і трансформація.

Стратегією на даному етапі буде адаптація до навколишнього середовища, гнучкість, пристосовуваність до обставин. Ця позиція названа мутабельной, від англійського слова «здатний до зміни». І каналом вогняної стихії в мутабельном прояві служить знак Стрільця.

Проводячи синтез стихії і стратегії, ми можемо дати образний опис вогняної стихії в кожному знаку. Мені подобається опис, що дає П. Максимов в «Короткому курсі наукової астрології»: «Вогонь Овна — самий гарячий, пекучий. Це фізичний вогонь. Найбільш імпульсивний. «Тут і зараз».

Вогонь Лева — вже не такий гарячий, він висвітлює і зігріває все навколо, він яскравий, щоб його бачили якомога більшу кількість людей. Світло на сцені. Вогонь Стрільця, це зовсім вже і не вогонь, а світло або гаряче повітря над остывающими вугіллям.

Він вже не обпікає, він світить не всюди, він освітлює шлях. Стрілець у чомусь близький повітрю в своєї інтелектуальної спрямованості. Промінь світла зверху (або наверх)». Тепер з практичної точки зору — що вам дає знання того, що ви, або хтось із ваших близьких, належите до вогняної стихії?

З точки зору особистого використання, ви, перш за все, отримаєте знання про свою найбільш важливої потреби енергетичного поповнення і найбільш потужному каналі для поповнення ресурсів. Вогненні знаки черпають енергію від Сонця, вогню і фізичної активності.

Якщо ви відчуваєте втому або перебуваєте в поганому настрої, запаліть свічку, при гарній погоді — вийдіть на сонечко, при можливості сходіть в спортзал, фітнес-клуб, або просто займіться якоюсь фізичною діяльністю. Крім того, поповнення життєвої енергії і успішного протистояння стресам також сприяє взаємодія з іншими людьми вогняного типу. У спільній діяльності ви зможете поповнювати ресурси один одного, не докладаючи до цього особливих зусиль і отримуючи від цього взаємне задоволення.

З точки зору зовнішнього застосування, знання того, що ваш партнер належить до вогняної стихії, дозволить вам, висловлюючись термінами НЛП, «говорити мовою співрозмовника». Це допоможе співвіднести свої очікування з потребами, можливостями і прагненнями співрозмовника. Пам’ятайте про те, що його свідомість налаштована розглядати все через призму вогняної стихії — активного впливу на середовище і ситуацію.

При цьому не намагайтеся стримувати ініціативу Овна, це викликає лише роздратування. Спробуйте знайти продуктивний шлях, щоб направити його енергію в позитивне русло. Не квапте Лева. Пам’ятайте про те, що він — цар звірів і поставтеся з повагою до його розміреним дій, які здивують вас витривалістю, вірністю, великодушністю і творчим підходом.

Не зневажливо ставитеся до порад і висловлювань Стрільця. Можливо, вас буде дратувати його прагнення все узагальнити і пофілософствувати. Але пам’ятайте, що його вогонь освітлює шлях до мети, він здатний розширити ваше бачення ситуації, необхідних дій і дати вам віру в себе.

«Стихія сонячного знака визначає найбільш важливу потребу енергетичної поповнення, так як це основна енергія, яку ми постійно виснажуємо. Всі ми чули вислів, що людина знаходиться не в своїй стихії», тобто має справу зі сферою активності, яка чужа його істинної натурі.

Наприклад, людина повітряного типу, намагається відмовитися від своїх інтелектуальних потреб і заробляти собі на життя, працюючи чорноробом, ймовірно, буде відчувати себе не в своїй стихії. Якщо ця людина не буде компенсувати це участю у громадській або інтелектуальної діяльності у вільний від роботи час, то поступово винищить себе, тому що його повітряна стихія гороскопу не буде заряджатися.

Іншими словами, стихія сонячного знака — це паливо, яке потрібно людині, щоб почувати себе бадьорим і здоровим! Це джерело нашої основної енергії, що дозволяє нам поповнювати свої життєві сили, щоб справлятися зі стресами і вимогами повсякденного життя.

Хоча теоретично людина може компенсувати те, що більшу частину часу він витрачає на роботу, в якій відчуває себе «не в своїй стихії», будь-яка людина має знайти вид роботи, який по-справжньому буде відповідати його стихії гороскопу, якщо він хоче, щоб ця професія задовольняла його протягом довгого часу».

Стихія Земля

Земна стихія гороскопу — це наш матеріальний світ, наше вміння бути «тут і зараз», практичність і реалістичність. Люди земної стихії гороскопу надійні і працьовиті, все роблять дуже грунтовно і завжди націлені на отримання конкретного результату. Їх твердість і сталість приводять в захоплення, а от повільність і деяка холодність можуть змусити понервувати тих, у кого земної стихії замало.

Знаки стихії Земля: Телець, Діва, Козеріг.

Земними знаками є Телець (фіксований хрест), Діва (мутабельный хрест) і Козеріг (кардинальний хрест). Повторю основну суть позиції кожного хреста: кардинальний хрест — це дія в певному напрямку, рух до мети, ініціатива; фіксований — сталість, стабільність і завзятість, вичікувальна позиція; мутабельный — адаптація до навколишнього середовища, гнучкість, пристосовуваність до обставин. Тобто кожен з трьох знаків діє, вичікує або адаптується в рамках земної стихії — нашого матеріального світу, на земній, фізичному рівні.

Якщо Ви ставитеся до знаку земної стихії, то Вам необхідно знати про значну силу, яку може Вам дати земля. Дотик до землі допоможе налаштуватися на силу росту дерев і рослин, відчути себе частиною природи і наповнить Вас колосальною силою. Будь-яка діяльність, пов’язана з предметами матеріального світу або матеріальними цінностями, використанням і оволодінням природними процесами, допоможе відчути себе в своїй стихії.

Якщо Ви відчуваєте енергетичне виснаження, в першу чергу подбайте про своє тіло: масаж, сольові або грязьові ванни, будь очищення сіллю, маски, скраби, пілінги і т. д. Робота з тілом — це Ваш ресурс. Будь-яка тілесно орієнтована терапія допоможе відновити сили. Фізичне розслаблення, релаксація — це перше, до чого Ви повинні прагнути в стресових ситуаціях. А вже далі тіло саме почне відновлення Вашої енергетики, що призведе до виправлення ситуації.

Якщо ж хтось із вашого оточення народився під знаком земної стихії, пам’ятайте про їх інстинктивної налаштування на матеріальний світ і його практичне використання. При взаємодії з людьми земної стихії завжди враховуйте, що вони розглядають все через призму практичність, доцільність і можливості реального застосування. При цьому Телець — самий впертий, але і самий терплячий.

Не намагайтеся його змінити. Він може довго мовчати про своє невдоволення, уникаючи конфлікту, але в підсумку він здивує Вас силою, з якою дасть відсіч, коли його терпінню прийде кінець. Діви зможуть пристосуватися до будь-яких обставин і витягти з них користь для себе. З одного боку, вони поступливі і старанні, але, з іншого, висока вимогливість до себе і оточуючих змушує їх деколи бути занадто критичними і ворчливыми.

Якщо Ви спокійно поставитеся до їх коментарям або нападкам, то зможете отримати чималу користь для себе в спілкуванні з ними, завдяки їх аналітичного розуму і здатності тверезо оцінити ситуацію. При спілкуванні з Козерогами пам’ятайте, що за зовнішньою сухістю може ховатися невиявлена чутливість.

Вони нікого не хочуть пускати у свій внутрішній світ. Дайте їм зрозуміти, що готові розділити з ними будь-які почуття, але не порушуйте встановлених ними кордонів. Вчіться у них цілеспрямованості, самостійності, умінню планувати свої дії і відсікати все непотрібне.

Стихія Повітря

Стихія повітря — це інтелект, спілкування, обмін інформацією, абстрактне мислення. До повітряної стихії належать Близнюки (мутабельный хрест), Ваги (кардинальне) і Водолій (фіксований). Люди повітряної стихії легкі на підйом, дуже рухливі, мають живий розум. Швидко все схоплюють, але рідко щось запам’ятовують надовго.

Знаки стихії Повітря: Близнюки, Терези, Водолій.

Комунікабельні, легко пристосовуються до нових ідей і людей, але не завжди дисципліновані. Якщо Ви ставитеся до повітряного знаку, Вам слід знати, що основним джерелом поповнення енергії для Вас є свіже повітря. У період відпустки Вам краще відпочивати в горах або в лісі. Це допоможе зарядитися енергією на кілька місяців вперед. Ідеально, звичайно, жити в такій місцевості, але це не завжди можливо.

Якщо ж Ви живете в місті, то піші прогулянки в парках, виїзд на природу за місто на вихідних допоможуть відновитися після робочого тижня. Відмінним способом зняття стресу і очищення енергетики є дихальні вправи. Приділіть їм хоча б кілька хвилин в день — і Ви встановите контакт з ресурсної для Вас стихією.

Відчути прилив сил також допоможе спілкування з людьми повітряного типу. В цілому, будь-яке спілкування, а також збір і обмін інформацією — це для Вас кращий ресурс в кризових ситуаціях.

Якщо ж хтось із Ваших близьких належить до повітряного знаку, то, з одного боку, Вам слід набратися терпіння, т. к. їх своєрідна легкість, зайвий раціоналізм і недолік емоційної глибини часто викликають роздратування. З іншого ж боку, Ви отримуєте прекрасну можливість, використовуючи інтелектуальні ресурси Вашого партнера, розширити власні знання у тій чи іншій галузі.

При цьому не чекайте від Близнюка сталості і не дорікайте в ненадійності. Марно. Краще послухайте, що він каже — а кажуть Близнюки багато — і Ви дізнаєтеся чимало цікавого і корисного про себе та світ. Не змушуйте представника Ваг займатися важкою фізичною працею або будь-якою діяльністю, що вимагає бездумного додатка сил. Їх витонченість цього не сприймає. Ваги — прекрасні партнери.

Їх цілеспрямованість і гнучкість допоможе Вам побачити нові цілі в житті. Непередбачуваність і волелюбність Водоліїв у близьких стосунках можуть створювати відчуття, що Ви сидите на пороховій бочці. В деякій мірі це, дійсно, так. Однак у Водолейском прагнення до новизни є свій плюс. Їх здатність генерувати нові ідеї і наполегливість в їх досягненні обов’язково підуть Вам на користь, т. к. Водолії завжди дбають про друзів і близьких людей.

Стихія Вода

Водна стихія гороскопу — це наша емоційність, інтуїтивність, чутливість. «Водні знаки мають контакт зі своїми почуттями, вони налаштовані на тонкощі і нюанси, які інші люди навіть не помічають. Водна стихія гороскопу представляє сферу глибоких емоцій і емоційних реакцій, що простираються від примусових вибухів почуттів і пригнічують страхів до всеохоплюючої любові до світобудови» (С. Арройо).

Знаки стихії Вода: Рак, Скорпіон, Риби.

Водяні знаки, як правило, вразливі до образ і відчувають сильну потребу в захищеності. «Однак чутливість водяних знаків не слід вважати слабкістю, так як вода володіє величезною силою і проникаючою здатністю, особливо якщо її цілеспрямовано направляють в потрібне русло» (С. Арройо). До стихії Води відносяться Рак (кардинальний хрест), Скорпіон (фіксований) та Риби (мутабельный).

Основним джерелом поповнення енергії для цих знаків є вода, особливо проточна. Кращим дозвіллям буде похід або подорож до річки, озера, моря або океану. Це позитивно позначиться на фізичному, емоційному і психічному стані.

Тим, хто належить до водяним знакам, стан стресу краще всього знімати за допомогою прохолодного душу. Якщо немає такої можливості, то хоча б просто вмийтеся або постійте біля поточної води. Вона віднесе негативні емоції. І завжди пам’ятайте про те, що інтуїція — це самий потужний Ваш ресурс.

Якщо хто-небудь з Ваших близьких належить до водного знаку, постарайтеся бути терпимі до їх уразливості. Адже їх чутливість і вміння співпереживати можуть надати Вам значну підтримку у важкі моменти, а інтуїція підкаже вихід з кризи краще, ніж будь-які тривалі роздуми. Забезпечте почуття захищеності Ракам, і вони створять Вам такий осередок, куди Вас буде тягнути все життя.

Скорпионская владність і прагнення до володіння часто діють пригнічено на оточуючих. Однак їх емоційна інтенсивність, сексуальність і магнетизм роблять їх настільки привабливими, що нерідко багатьом навіть не спадає на думку чинити опір їх впливу.

Риби своєї мрійливістю і непрактичностью можуть, звичайно, створювати Вам проблеми, але в інтуїтивності, духовності і умінні любити їх не перевершити. Відкрийтесь їх любові — і їх недоліки для Вас підуть на другий план.


Залишити відгук