Камінь Жовтня

Осінь — час естетів, мрійників і цінителів всього прекрасного. Велика частина жовтня віддана Терезам, керованим Венерою, яка сприяє підйому романтичних почуттів, незважаючи на осінь. Люди, народжені в першій декаді жовтня спокійні, врівноважені. Люблять хорошу музику, живопис, нерідко самі дуже талановиті і є працівниками творчих професій.

Це істинно повітряні люди, легкі, щирі і ранимі, тому для них підійдуть прозорі мінерали ніжною забарвлення. Камінь, що відповідає місяцю народження у жовтні – Опал. Опали – це камені надії, що приносять якості невинності і чистоти. Опали сприяють лікуванню і підсилюють дружбу і корисні для здоров’я емоції.

Опал – дуже незвичайний мінерал. Дивно, але опал в перекладі з санскриту («upala») і означає «дорогоцінний камінь» (або «самоцвіт»). Так що опал може чесно зізнатися, що він — справжній дорогоцінний камінь. Навіть по імені. Насамперед незвичайність цього дорогоцінного каменю полягає в тому, що це деякі опали можуть вбирати в себе воду, а потім, коли вода випаровується, опал розтріскується. Ось тому цей камінь в давнину називали «тріскун». Друга незвичайність опала полягає в тому, що різновидів цього каменя існує безліч, що простого перерахування їх вистачить на цілу книгу. Проте вчені вирішили розбити всі опали на основні підгрупи, щоб хоч якось класифікувати цей незвичайний дорогоцінний камінь.

Серед величезного розмаїття опалів, ювелірами цінуються в основному лише так звані «благородні опали». Такі камені відрізняються характерною грою кольору – опалесценцією. І самими незвичайними благородними опалами є «арлекіни». Арлекін – це опал із строкатим мозаїчним малюнком, бликує самими різними кольорами: червоним, жовтим, блакитним і зеленим. Блідо-молочний опал з блакитними відблисками або ж безбарвний опал з червоними відблисками зветься «жиразоль» («джиразоль»), що перекладається з італійської як «сонце-обертання». Царським називають опал з червоним темним, пурпурним (рідше бронзовим) центром і яскраво-зеленою облямівкою. Цікаві ще й гидрофаны – опали, які, будучи поміщеними в воду, стають напівпрозорими. Безбарвний опал, схожий на скло зветься «гиалит». Також зустрічаються красиві білі, чорні і вогненні благородні опали. І безліч інших.

Однак опал – дуже складний камінь. Втрата води, зіткнення з різними маслами і жирами можуть призвести до того, що камінь втратить свій незвичайний блиск – опалесценцию. Щоб уникнути цього, необхідно берегти опал від зіткнення з косметичними засобами і періодично опускати опал у воду. З давніх пір опал дуже високо цінувався людьми. І цим нерідко користувалися різні аферисти і шахраї, видаючи за опали виготовлені зі скла підробки. Однак складну гру світла (опалесценцию) цього опала створити дуже складно навіть у нинішніх умовах.

З опалом пов’язана одна дуже незвичайна історія. Справа в тому, що десь у середині XIX століття попит на опали різко падає. І сталося це з-за… романа Ст. Скотта «Карл Сміливий, або Анна Гейерштейнская, діва мороку», в якому згадується один шляхетний опал. І хоча в таємничій історії автора опал зовсім не подається як негативного героя, тим не менш жіноче суспільство переймається до цього дорогоцінного каменю негативом, і опали виходять з моди. Втім, ненадовго. Нині опал знову дуже любимо. Та й не може цей надзвичайно красивий камінь залишити когось байдужим. А деякі опали навіть стали всесвітньо відомими дорогоцінними каменями.

Магічні характеристики опала також різноманітні, як і види цього каменю. З-за великої кількості і різноманітності забарвлень опал здавна вважається символом мінливості. І в той же час цей дорогоцінний камінь – символ чистих помислів. А в Індії люди вірять, що опал – камінь любові, віри і співчуття. Або ж у деяких європейських країнах опал символізує надію, щастя і любов. Вважається, що опал загострює інтуїцію, допомагає згадати минуле, ефективно розганяє негативну енергію, допоможе в пошуку натхнення, сприяє налагодженню стосунків між людьми. У давнину опал вважався талісманом воїнів – він зберігав свого власника в бою і дарував йому удачу. А в дворянській середовищі опал віщувало нещастя.

Зате лікувальні властивості опала охоплюють досить широкий спектр дії. Опал заспокоює нерви і пом’якшує стресові сплески, повертає гостроту зору і допомагає при різних хворобах серця. До того ж опал призводить до гармонії весь людський організм і захищає від різних інфекційних хвороб.


Залишити відгук