Камінь Березня

Магічний вплив каменів-самоцвітів, їх надзвичайна краса і таємничість привертали і привертають і простих людей, і астрологів. Однак найбільшу распространиние отримало думка, що щасливий камінь краще вибирати відповідно місяцю народження.

Камінь, що відповідає місяцю народження в березні — Аквамарин. Аквамарин чудово супроводжує хороше здоров’я, любов, молодість і надію. Моряки вірили в його захист. Зазвичай обирається в якості подарунка на 19-ту річницю весілля, цей камінь відноситься до сімейства берилів.

Аквамарин – різновид прозорого берилу. Ім’я з «аквамарин» латинської перекладається як «морська вода». І справді кольору аквамарину дуже схожий на колір морської хвилі. Хоча зустрічаються аквамарини і інших кольорів – зелений, синій, жовтий, золотистий, аж до рожевого. Причому колір може ставати яскравіше при вечірньому чи штучному освітленні. Чи може змінюватися в залежності від кута зору (що дуже важливо враховувати при ограновуванні дорогоцінного каміння). І ще деякі аквамарини піддають термічній обробці для того, щоб зробити їх більш красивими (або навіть зовсім змінити колір). До того ж аквамарини деколи можуть втратити колір при тривалому впливі сонячного кольору.

Бувають аквамарини і з перехідним кольором – наприклад, з жовтим центром, блакитними краями або блакитні в центрі і зеленуваті по краях. У Бразилії видобуваються аквамарини незвичного синьо-сапфірового кольору, які назвали максікс-аквамаринами (Максікс – назва рудника). Іноді в аквамаринах зустрічаються вкраплення – «снігові знаки» або їх ще називають «хризантеми». Нерідко аквамарин можна сплутати з блакитним топазом або синтетичним кварцом.

У природі аквамарини можуть досягати дуже великих розмірів. Рекорд належить бразильському каменю, вага якого трохи перевищує 110 кілограмів, а довжина – 48,5 див. Частину цього аквамарину зберігається в Нью-Йоркському музеї, решта розпиляно на окремі камені. А в Оружейній палаті Кремля зберігається скіпетр польського короля Станіслава завдовжки 30 см, який був виточений з цілісного аквамарину. Ціна аквамарину зростає з колірною насиченістю каменю.

Аквамарин – сильний магічний камінь. Здавна моряки робили з аквамарину амулети і талісмани, які повинні були уберегти їх у дорозі. Аквамарин оберігає свого власника від різних небезпек і обману, робить своїх володарів розважливими, додає сміливості. До того ж цей дорогоцінний камінь гасить накал емоцій і утихомирює гнів. Однак аквамарин може спрямовувати свою магію і проти свого власника, якщо той хоче кого-небудь обдурити або здійснити безчесний вчинок. Недарма ж аквамарин вважається символом справедливості.

І ще вважається, що аквамарин може змінювати колір залежно від настрою власника або навколишнього оточення. Коли все добре, аквамарин буде сяяти чистим блакитним кольором, а перед негодою, під час поганого настрою, або коли власникові загрожує якась небезпека, аквамарин попереджувально почне мутніти і темніти.

Також аквамарин може застосовуватися в лікувальних цілях. Цей мінерал зміцнює імунітет всього організму, допомагає при захворюваннях шкіри і зубного болю, стимулює роботу печінки. До всього іншого аквамарин ефективно справляється з морською хворобою.


Залишити відгук