Камінь Червня

Камені довше інших предметів утримують енергію, рождающуюся від взаємодії з людиною в момент їх обробки. Саме тому віра в магічну силу дорогоцінного каміння йде в глиб тисячоліть. Вважають, що вибір і час носіння дорогоцінного каміння повинні визначатися положенням планет і сузір’їв, які панують в небі на момент народження людини.

Камінь, що відповідає місяцю народження в червні – Перли. Романтичний перли пов’язаний з чистотою і скромністю. Вважається, що стабільні шлюби пов’язані з впливом перлів.

Перли – один з самих незвичайних і унікальних за своїми властивостями дорогоцінних каменів. Перли – дорогоцінний камінь органічного походження (до цієї групи належать гагат, корал, бурштин). Адже перли – це продукт життєдіяльності молюсків (мідій і устриць). Появі ж ми зобов’язані тим, що іноді в перлинні молюски потрапляють чужорідні тіла (піску). Тобто наявність перлини в раковині – це швидше випадковість чи помилка природи. Так от, варто в раковину до молюскові потрапити чужорідному тілу, як на ньому починає відкладатися арагоніт, і, накладаючись шар за шаром, перлина починає рости. Однак процес цей дуже повільний. Щоб досягти розміру горошини, перлина повинен пролежати в раковині цілих дванадцять років.

До того ж не завжди перлини виходять круглими, іноді арагоніт утворює на піщинці різноманітні химерні нарости. Однак високо цінуються лише ідеально круглі перлини. До того ж перлини володіють і ще одним унікальним властивістю – вони підвладні дії часу. По закінченні часу перли темніє і втрачає блиск (кажуть — «хворіє»), а через півтора чи дві сотні років, перли і зовсім чорніє.

Колір перлин буває білим, жовтим, блакитним, червоним і чорним. Перли бувають прісноводних і морських. Одна з найбільших на сьогоднішній день перлин має вагу в 1800 гран, а довжина її – 51 мм. Деякі перлини навіть отримали свої імена та власні потрапили в список знаменитих дорогоцінних каменів. Яких тільки прикрас із перлів не роблять на світлі, а на Русі є навіть особливе мистецтво – шиття перлами.

Перли відомий людству з дуже давніх часів, і навіть більше – вже в XIII столітті китайці вирощували перли штучно – вони відкривали стулки раковин і поміщали туди піщинки або маленькі зображення Будди. А в XVI столітті вже щосили створювали штучні перли (виготовлявся перли з коралів і гематиту, скла, перламутрових паст та інших матеріалів). Зараз у багатьох країнах влаштовані спеціальні перлинні ферми, де вирощують перли.

З-за великої кількості штучних перлів ціни на цей дорогоцінний камінь значно знизилися, проте сортовий перли з яскравим блиском і ідеальної форми досі дуже доріг. Магічні властивості, приписувані перлам, дуже різноманітні. Китайці вважають перли еліксиром молодості, в Монголії за допомогою перлів визначали наявність отрути в винах, індуси вірять, що перли приносить благополуччя і процвітання. В Європі перлина символізує довговічність. І ще вважається, що споглядання перлів приносить спокій і душевну рівновагу.

Лікувальні властивості перлів взагалі дивні. Авіценна згадує про благотворний вплив перлів на організм людини. Перли допомагає при захворюванні травної системи, нирок і печінки. Тибетська медицина посилається на те, що перли відмінно справляється з розладом нервової системи і втратою пам’яті. Навіть існує особлива «перлинна вода» (вода, в яку на всю ніч поклали перлини). Перлова вода має антимікробні, протизапальні і кровевосстанавливающими властивостями.

Ще вважається, що перли дуже добре допомагає при різних очних хворобах. А наукою доведено, що потемніння перлів дійсно може бути пов’язано з якою-небудь хворобою власника. Перли дійсно здатний реагувати на зміну спектру хімічних речовин, що виділяються шкірою.


Залишити відгук