Камінь Січня

Подання про відповідність каменів тому чи іншому зодіакальному сузір’ю неодноразово змінювалися, і до 18 ст. перевагу зодіакальним отримали більш прості у вживанні списки щасливих каменів – «місячники».

Камінь відповідає місяцю народження в січні — Гранат. Гранати мають силою, здатною захистити вас від нічних кошмарів і укусів змії, а також допомогти вам знайти шлях в темряві. Традиція пов’язує цей камінь з кров’ю. Вони є популярним вибором для святкування другої річниці весілля.

Гранат – один з найвідоміших і найкрасивіших дорогоцінних каменів на світі. Ім’я своє гранат отримав від однойменного плода граната (що, в перекладі з латинської («granum»), означає «крупинка», «зерно»). Так гранат назвали тому, що зустрічаються в природі кристали граната дуже нагадують зерна граната. До речі, відома міра ваги – гран (менше половини відсотка грама), здавна використовувалася для дорогоцінних каменів, названа так тому, що в давнину використовували зернятка дрібних плодів.

Раніше гранатами називали взагалі всі дорогоцінні камені червоного кольору. А сама назва «гранат» вперше використав алхімік Альберт Магнус в 1270 році. І тільки з початку XIX століття під гранатами стали розуміти лише певні камені – альмандины, андрадиты, гроссуляры, пиропы, демантоїди, спессартины і уваровиты.

Проте за довгий час існування цього дорогоцінного каменю у нього набралося величезна кількість імен: карбункул (від латинського «carbon» — «вугілля», так як камені граната дуже нагадували мерехтливі угольки), анфракс (під цією назвою йшли не тільки гранати, але і інші камені червоного кольору – рубін, турмалін, шпінель), червець, бениса, бечета або биджази (використовувалися жителями Стародавньої Русі) та інші.

В нинішній час гранат – це прозорий червоний камінь (найчастіше альмандин і піроп). Але зустрічаються гранати і інших кольорів – лейкогранат (прозорий дорогоцінний камінь — «leikos» означає грецькою «білий»), шорломит і меланіт (гранат чорного кольору), уральський гранат (незвичайного зеленого кольору), спесартин (жовто-оранжевий, червоно-оранжевий гранат). Не буває хіба що синіх і блакитних гранатів.

Гранат – дуже красивий дорогоцінний камінь і його здавна використовують ювеліри для виготовлення прикрас – кілець, підвісок, сережок та брошок. Одні з найбільш красивих прикрас з граната – це намисто, яке подарував відомий композитор Б. Сметана своїй дружині (нині зберігається в Празі в Музеї Б. Сметани) і гранатовий набір, подарований Гете Ульріке фон Леветцов (гранатовий набір входить намисто, два браслети, пряжка, сережки і перстень, в цілому у всьому наборі 460 прекрасних гранатів).

Магічні властивості граната. Гранат загальновизнано вважається каменем любові і пристрасті у багатьох народів. Тому часто закохані дарували своїм коханим прикраси з гранатами, і молоді незаміжні дівчата носили прикраси саме з цим каменем. Вважається, що гранат розпалює пристрасть, збуджує сексуальність. Але також гранат вважається символом влади, відваги, вірності, сили, волі й радості. У середньовічній Європі вважалося що гранат захистить від ран і отрут. Але цей дорогоцінний камінь здатний розпалити не тільки пристрасть, але і гнів, тому слід бути обережним з цим каменем. А чорні гранати допоможуть зазирнути в майбутнє і поспілкуватися з покійними.

Лікувальні властивості граната. З-за червоного кольору вважається, що гранат позитивно впливає на кровообіг і серце. Гранатові намиста допоможуть угамувати головний біль і збити високу температуру. Ще вважається, що гранат допоможе вагітної жінки при пологах. А жовті і коричневі гранати добре впораються з хворобами шкіри різними алергіями.


Залишити відгук