Камінь Лютого

Існують численні легенди і міфи про магічні властивості, а так само і про лікувальні властивості і їх терапевтичну дію. Згідно з цим легендам, якщо носити дорогоцінний камінь місяці свого народження, то він буде ділитися своїми властивостями.

Камінь, що відповідає місяцю народження в лютому — Аметист. Вважається, що аметист дарує вам мир, спокій, поміркованість, а також послаблює алкогольне і чуттєве сп’яніння, що може бути добре або погано. Крім того, аметист може поліпшити стан вашої шкіри і волосся, і запобігти облисіння. Він буде захищати вас від обману. Його пурпурний відтінок пов’язаний з королівським достоїнством, так що це ідеальний подарунок до шостої річниці весілля.

Аметист – один з найбільш цікавих і гарних дорогоцінних каменів. Назва каменю в перекладі з грецького означає «не п’яний» («ametistoz»). І пов’язано це з легендою стародавньої Греції, згідно з якою богиня Артеміда перетворила німфу Аметіс в дорогоцінний камінь, щоб позбавити її від посягань Діоніса (бога виноробства, в римській версії – Бахуса, за що аметист отримав ім’я «камінь Бахуса»). Хоча, за іншою версією, ім’я аметисту дано через його кольору, схожого з сильно розбавленим вином, від якого дуже складно сп’яніти.

Взагалі аметист – це різновид іншого дорогоцінного каміння – кварцу. Але аметист – один з кращих представників серед своїх побратимів. Колір аметиста бувають від темно-пурпурного до рожевого. Аметист вже давно відомий людству. Камінь досить широко розповсюджений і ціна його не шалено висока. Але історія пам’ятає час, коли аметисти цінувалися навіть дорожче рубіна. Проте останнім часом люди навчилися робити штучні аметисти, з чим, насамперед, пов’язано нинішні падіння цін і попиту на аметисти.

Аметист має властивість змінювати забарвлення залежно від освітлення. Також цей дорогоцінний камінь змінює колір при нагріванні (стає прозорим). Цікаво, що якщо піддати аметист нагрівання до 500 градусів, то він стане жовтим (тепер це вже буде інший дорогоцінний камінь — цитрин), а якщо температура буде ще вище, то аметист помутніє, придбає молочний колір і стане схожий на опал. У природі аметист зустрічається у вигляді кристалів, друз і жеод. Перші гранят, другі і треті йдуть на різні виробні роботи і прикраси. Вважається, що краще всього аметист поєднується з сріблом.

Аметист у всі часи був любимо багатьма релігіями, починаючи віруваннями стародавніх греків і закінчуючи християнством (на Русі аметист навіть назвали «архієрейський камінь», і прикрашали ним ікони, хрести, вівтарі). Магічні властивості аметиста. Аметист – один з найкращих каміння для амулетів і талісманів. Адже йому приписують безліч позитивних властивостей. Аметист називають каменем любові, каменем чесності, відданості, каменем щирості і миролюбства. Аметист наділяє свого власника проникливістю, заряджає енергією, захищає від негативних думок і тривоги, заспокоює. Аметист допоможе здобути перемогу у справах, в спорті і на війні, і навіть позбавить від поганих снів.

Лікувальні властивості. Вважається, що аметист позбавить від роздратування, зніме втому, допоможе в роботі мозку. А вода, настояна на аметистах, ефективна при лікуванні отруєнь чи інших проблем травного тракту. Також аметист витягує всю заразу з людини (а для того, щоб очистити камінь від цієї гидоти, його потрібно регулярно промивати водою).


Залишити відгук