Камінь Грудня

Привнесіть любов і гармонію у ваш будинок за допомогою ніжно-блакитного топазу. На початку грудня найбільший вплив на нас чинить Місяць. З зодіакальної точки зору найважливіший камінь цієї пори року — топаз. За своїми властивостями він схожа з мінливою Місяцем. В залежності від свого віку він може мати безліч різних відтінків.

Цей мінерал був одним із найбільш шанованих у стародавніх народів Китаю, Єгипту, Індії та Північної Америки. Камінь, що відповідає місяцю народження в грудні – Блакитний Топаз. Талісман приносить багатство, удачу і щасливе життя — те, що кожен хотів би отримати від цього блакитного каменю.

Топаз – один з найбільш відомих дорогоцінних каменів. З давніх-давен в Індії топазом звали всі дорогоцінні камені жовтого кольору, із-за чого існує версія, що своє ім’я топаз отримав від індійського «tapas», що можна перекласти, як «тепло» або «полум’я». Однак за іншою версією, своїм ім’ям топаз зобов’язаний назвою острова Топазион в Червоному морі, де якісь пірати виявили топази абсолютно випадково. Причому, згідно з другою версією, топази високо оцінили з-за зеленого кольору. Але ж як раз зелених топазів не буває, так що деякі історики припускають, що тоді під топазом виступив дорогоцінний камінь олівін.

Втім, зараз це вже не важливо. Раніше топаз дійсно цінувався дуже високо, і нерідко під топазами продавалися камені кварцу, корунду, циркону і цитрину. Хоча траплялося й таке, коли безбарвні топази видавалися за алмази. А насправді топази бувають жовті, золотисті, рожеві, вишневі, безбарвні і навіть багатобарвні (коли одна частина топазу пофарбована в один колір, а друга – в іншій), з особливим оптичним ефектом — такі топази отримали ім’я «топазових котяче око».

Нинішні ціни на топази теж досить різноманітні. Наприклад, кращий топаз, так званий «імперіал», оцінюється в 100-300 доларів за карат. Рідкісний топаз лілового або червоного кольору може коштувати ще дорожче – до 700 доларів за карат. А звичайні топази – безбарвні, блакитні, винного кольору — можуть коштувати не дорожче 3-6 доларів за карат. Загалом, топаз – вельми різноманітний камінь, навіть за ціною.

Магічні властивості топазу. З найдавніших пір вважалося, що якщо топаз кинути в отруєне пиття, то він змінить колір. Також вважається, що топаз добре захищає свого власника від пристріту і інших негативних впливів. Ще топаз наділяє красою жінок, а чоловіків – мудрістю. Але кращим магічним проявом топазу вважається те, що цей дорогоцінний камінь здатний подарувати радість життя і наповнити оптимізмом. Ще топазу приписують властивість притягувати матеріальний достаток.

Лікувальні властивості топазу. Топаз має здатність зміцнювати імунітет, та чудово захистить від психічних розладів стресів і нервового виснаження, безсоння. Також вважається, що топаз при застуді, хворобах органів травлення, і навіть прискорює регенерацію тканин.


Залишити відгук