Іменини Параски — день Ангела Параски

Доросла — практична і економна, уміє ладити з рідними дружина — святкування всіх урочистостей відбувається в її будинку, що стає приємною традицією. Вміє прищепити тепло, змусити всіх ставитися один до одного дбайливо і трепетно. Однак, вона не дуже темпераментна.

Доля: Жінкам з цим ім’ям властиві такі якості як чесність, принциповість і справедливість. Параска не терпить обману і буває сувора з тим, хто їй збрехав. За цими ж критеріями Параска і оцінює людини. Їй байдужі його суспільне або службове положення, але дуже важливі доброта, чесність і порядність.

Святі: Параскева Римська (іменини 8 серпня), Параскева П’ятниця (іменини 10 листопада).

День Ангела Параски

Ім’я Параска — грецьке. Його первісної варіацією було ім’я Параскева — старовинна загальноприйнята форма, з якої пізніше відбулася народна різновид календарних імен. Святою покровителькою носіїв цього імені є преподобна мучениця Параскева Римська, перетерпіла страшні гоніння разом зі священномучеником Єрмолаєм за віру в Христа. У Стародавній Русі вважалося, що найщасливішим днем для дівчинки, нареченої Параскою, буде саме п’ятниця.

Саме влучне визначення характеру Параски буде, мабуть, справжня! Просто вражає, наскільки це відкрита, щира, чиста світла жінка! Іноді навіть здається, що наївна. Вона не здатна на підлість і каверзи, завжди вислухає і зрозуміє, завжди постарається проявити участь. Так, таким людям доводиться нелегко у житті, адже вони виявляються обеззброєні перед негараздами і особливо перед тим брудом і підлістю, які зустрічають на своєму шляху. Але Параска не скаржиться — вона життєрадісна і оптимістична і не будує ілюзій, просто очікує, що всі навколо будуть такими ж порядними і чесними. Тому не перед нею кривити душею.

Параска весела і любить жартувати, однак вже дуже ранима і обидчива, так що до неї потрібно ставитися шанобливо, і навіть трепетно. Але не варто думати, ніби Параска бесхарактерна і позбавлена амбіцій. Вона завжди прагнути до самовдосконалення і намагається проявити себе. Однак виключно чесним шляхом, не в збиток іншим.

Життя Параски в цілому складається добре. Вона не здатна наживати собі ворогів, люди ставляться до неї лише прихильно і з повагою, а вона по відношенню до них – щиро й безкорисливо. У її будинку люблять збиратися друзі, адже там панує привітність і гостинність. Їй незвичайним чином вдається створювати теплу дружню атмосферу при будь-яких обставин. Саме тому всі родичі та знайомі мають до неї особливі почуття. У Параски завжди чисто і наготовлено — вона старанна господиня і всюди встигає. Свято шанує сімейні традиції.

Параска Іменини за Церковним Календарем

7 Березня – Параскева (Макарова), прмц., послушниця /новомуч./2 Квітня – Параскева Римська, мц.8 Квітня – Параскева (Кочнєва), мц. /новомуч./8 Серпня – Параскева Римська, прмц.5 Жовтня – Параскева Дивеевская, Христа заради юродивая27 Жовтня – Параскева Петка, Сербська, Болгарська, прп.10 Листопада – Параскева П’ятниця, вмц.5 Грудня – Параскева (Матієшина), вик., черниця /новомуч./11 Грудня – Параскева (Федорова), мц. /новомуч./


Залишити відгук