Іменини Платона — день Ангела Платона

Платон завжди готовий допомогти, порадити або втішити. У нього небагато близьких друзів, але він добрий і гостинний чоловік, із задоволенням робить подарунки. Для Платона важлива незалежність і самостійність, він не любить, коли йому дають вказівки. На роботі він не мріє про вищих постах, але до справи підходить відповідально, вміє розібратися в деталях і дати цінну пораду, за що його поважають і колеги, і начальство. Всі Платони трохи філософи і вміють надавати благотворний вплив на людей.

Одружується Платон пізно. Так як він схильний віддалятися і замикатися в собі, щасливий шлюб з ним можливий тільки за умови по-справжньому міцної прихильності. Сім’я в його житті часто відходить на другий план, а на першому стоїть робота. В шлюбі Платон теж не терпить примусу. Тільки ласкою і переконанням можна змусити його щось зробити.

Доля: То злет, то падіння. Самостійна особистість, завжди «ведучий», але не «ведений», має великий вплив на людей.

Святі: Платон Студійський (іменини 18 квітня), Платон Анкирский (іменини 1 грудня).

День Ангела Платона

Ім’я Платон було утворено від грецького слова «платюс». Таким чином, в перекладі значення імені Платон – «широкоплечий», «широкий». До речі, відомо, що давньогрецький філософ Платон отримав це ім’я саме за свою «косу сажень в плечах». У Європі ім’я Платон досить поширене. У незмінному вигляді воно використовується в Росії, Україні, Греції, Португалії, Іспанії, Чехії, Білорусії. Також в інших країнах можуть застосовуватися варіанти Платоша, Платоня, Тоха, Тоша. Від імені Платон був утворений жіночий варіант імені Платоніда. Дуже часто ім’я Платон носили православні єпископи.

Платон Іменини за Церковним Календарем

14 Січня – Платон (Кульбуш), сщмч., єпископ, Ревельський /новомуч./18 Квітня – Платон Студійський, сповідник, игумен5 Травня – Платон Йованович, Банялукский, священномученик, епископ9 Серпня – Платон (Гірських), сщмч., ієрей /новомуч./15 Серпня – Платон (Колегов), сщмч., єром /новомуч./1 Грудня – Платон Анкирский, мч.


Залишити відгук