Іменини Лук’яна — день Ангела Лук’яна

Це особистість досить цілеспрямована і позитивна; навіть невдачі і проблеми не позбавляють його оптимістичного погляду на світ. Знайомі, колеги Лук’яна ставляться до нього з симпатією і повагою. Володар цього імені — любитель багатолюдних веселих компаній, зборів, походів по музеям і театрам.

Він хороший сім’янин і прекрасний господар, а так само дуже люблячий батько. Він завжди відмінний психолог, і ймовірно, тому вміє вибудовувати стосунки, часто бачить людину просто «наскрізь», і звичайно тому з легкістю розкриває найменшу фальш або обман. Цих речей Лук’ян, як правило, просто не переносить. І від власної дружини потрібно бути з ним завжди максимально відкритою і чесною, він ні за що не потерпить жодних таємниць і звичайно зрад. Зазвичай він спокійний і зовсім не зривається на своїх близьких людей.

Доля: Лук’ян володіє легким, приємним характером. Доброзичливий, товариський, його відкритість і гарне почуття гумору допомагають йому легко ладити з людьми.

Святі: Лукіан Печерський (іменини 10 вересня), Лука євангеліст (іменини 31 жовтня).

День Ангела Лук’яна

З латинської мови – світлий, світиться. Від лат. «люкс» – світло (пор. сучасне «люкс» – одиниця освітлення в оптиці і «блиск, розкіш, шик» в деяких жаргонах). Святий апостол і євангеліст Лука, уродженець Антіохії Сирійської, апостол з 70-ти, сподвижник святого апостола Павла (Фил. 1, 24; 2 Тим. 4, 10), лікар з освіченої грецької середовища. Почувши про Христа, Лука прибув до Палестини і тут гаряче сприйняв спасительне вчення від Самого Господа. У числі 70-ти учнів святий Лука був посланий Господом на першу проповідь про Царство Небесне ще за життя Спасителя на землі (Лк. 10, 1 — 3). Після Воскресіння Господь Ісус Христос з’явився святим Лукою і Клеопе, який йшов в Емаус. Апостол Лука взяв участь у другій місіонерській подорожі апостола Павла, і з тих пір вони були нерозлучні. Коли святого Павла залишили всі співробітники, апостол Лука продовжував ділити з ним всі труднощі благовестнического подвигу (2 Тім. 4, 10). Після мученицької кончини первоверховних апостолів святий Лука залишив Рим і з проповіддю пройшов Ахайю, Лівію, Єгипет і Фиваиду. У місті Фіви він мученицьки закінчив земний шлях.

Лук’ян Іменини за Церковним Календарем

18 Січня – Лукіан, епископ28 Квітня – Лукіан Месукевийский, Грузинський, мч.16 Червня – Лукіан Бельгійський, сщмч., епископ19 Червня – Лукіан Римський, мч.20 Червня – Лукіан Диррахийский, мч.10 Вересня – Лукіан Печерський, сщмч., пресвитер26 Вересня – Лукіан Томський (Кюстенджийский), мч.28 Жовтня – Лукіан Антіохійський, сщмч., пресвітер


Залишити відгук