Іменини Гордія — день Ангела Гордія

Гордій — людина скромна, трохи сором’язливий, надзвичайно діяльна натура. Ім’я Гордій — фрігійський цар, який зав’язав, згідно з легендою, вузол, який розрубав своїм мечем Олександр Македонський. За характером миролюбний, намагається триматися в тіні, тому справляє враження боязкого, нерішучого людини.

В сфері спілкування Гордій — прекрасний, дотепний співрозмовник, дуже комунікабельний, урівноважений, терпимо ставиться до чужих недоліків, вміє слухати. Дуже щасливий, талановитий, швидко досягає міцного положення в суспільстві. Значення імені має здібності до медицині, журналістиці, живопису та сценічному мистецтву.

Доля: Иимя наділяє людину багатьма чудовими якостями. Гордій справді позитивна людина: скромний, навіть трохи сором’язливий. З уживчивым миролюбним характером. Іноді справляє враження нерішучого, боязкого людини через притаманний йому прагнення триматися в тіні, не виділятися. Насправді ж це надзвичайно діяльна натура, що заражає своєю енергією оточуючих.

Святі: Гордій Кападокійський (іменини 16 січня).

День Ангела Гордія

Саме значення імені Гордій бере свій початок, йдучи витоками в російську, слов’янську культуру, хоча, включаючи і католицькі коріння. Вперше ім’я Гордій згадано в стародавній Греції, коли воно бере початок від селянина Гордія, якого обрав цар Фрігії за велінням верховного бога Зевса.

Саме цей селянин зав’язав такий вузол на возі, розв’язати і розрубувати який не зміг ніхто і саме це стало основою для такого словосполучення, як гордіїв вузол. За словами провидця той, хто розв’яже сам вузол – буде правителем світу, і саме Олександр Македонський разрубал його власним мечем. Якщо тлумачити саме значення, то його можна перекласти як цар, що царює, повелевающий. Згідно ще однієї варіації, ім’я Гордій має слов’янське коріння і переводиться як гордий. Третім варіантом значення бере на себе грецькі джерела, що походить від Горгій, перекладається як грізний або швидкий.

Гордій Іменини за Церковним Календарем

16 Січня – Гордій Кападокійський, мч., сотник18 Червня – Горгій (Гордій) Єгипетський, мч.


Залишити відгук