8 Сонячний Місяць – Апам-Напат

Восьмий сонячний місяць присвячується Воді — очисній стихії, яка володіє дивовижною силою і здатністю впливати на світові процеси таємно. Цей місяць закликає заглянути всередину себе, побачити в собі пороки і відмовитися від них: вилити душу, покаятися і, перестрадав, очиститися, щоб раз і назавжди померти для гріха і відродитися для благих справ. У цей час потрібно боротися з самими собою.

Цей місяць відповідає зодіакальним знаком Скорпіона, пов’язаний з природним і внутрішнім проявом людини, смертю і перетворенням, болісною боротьбою з самим собою і очищенням від скверни, яке ніколи не буває безболісним. Саме з цим місяцем пов’язаний найбільший зороастрійський пост «Спалений шлях», що закликає кожного людини подивитися на себе зсередини, побачити свої вади і відмовитися від них, очиститися, померти для гріха і відродитися для доброти.

8 Сонячний Місяць – Апам-Напат

Покровитель місяця: великий Изэд Апам–Напат. Це божество водної стихії, і саме його ім’я перекладається як «Син вод». Апам–Напат (вищий Нептун) уособлює собою стихійні прояви природи. Він – владика прихованих, невиявлених сил водної стихії, в його владі перебуває протягом таємних, невидимих оку процесів. Він виливає на Землю космічні води, наповнюючи моря і направляючи протягом річок. Вода – очищаюча стихія. Але очищення від скверни ніколи не буває безболісним. Сльози – це теж вода Апам–Напата. Поняття катарсису пов’язано саме з цим великим Изедом (архангелом), і в перекладі з латини «катарсис» означає «очищення». Слово «очищення» має і більш глибокий магічний сенс, так як по–авестийски «очищення» звучить як «магус», від якого походить слово «магія». Тому саме зодіакальним знаком Скорпіона, на який припадає місяць Апам–Напата, притаманна болісна, можна сказати магічна боротьба з самим собою на внутрішньому рівні.

Апам–Напат володіє чудовою чаклунський силою і здатністю впливати на світові процеси таємно і непроявленно. Бурхливі небесні, земні і підземні води Апам–Напата – це змиваючі та втілюють все в земному і небесному світі стихії. Апам–Напат руйнує старе, непотрібне, що заважає, розчиняючи все, подібно кислоті у водах Світового океану, і відновлює. Смерть і перетворення – все пов’язане з ним. Містерія Апам–Напата – це спокуси, через які потрібно пройти з честю. Спокуса довірою, занадто великими можливостями, які людині даються. Зороастрійці іноді так перевіряли людини, і це містерія Апам–Напата. Вода ж скрізь, вода в нас, від неї нікуди не втечеш, а Апам–Напат – владика вод. Саме на водній структурі записана вся інформація. Ми всі на 70 % складаємося з води.

Вища завдання людей, народжених в цьому місяці, – бути духовним очисником, що проникають в саму суть явищ, піднімається над процесами, що відбуваються, володіє вербальної магією, володіє мудрістю і пророчим даром, бачать і несучим кармічна відплата за принципом: «кожному – своє». Завдання тих, хто народився в місяць Апам–Напата, – змити з себе всі вади, хвороби, зло, перетворитися і перетворити навколишній світ, не загрузнути в безодні пристрастей і пороків. Це місяць очищення від Карми, коли людина платить борги і бере на себе відповідальність, робить вибір між Добром і Злом. Проникнення в суть процесів боротьби Добра і Зла очищення, відплати і возз’єднання, пізнання своїх гріхів і кармічних помилок, покаяння і очищення – такий мистериальный сенс і потаємне значення цього місяця.

Тотем 8 місяці — Ворон

Ворон – живе vorontotem між землею і небом. Направляючий своїм карканням потоки небесних вод, які змивають храфстру. Ворон в природі – це птах–санітар, очищаюча навколишнє середовище від трупів тварин. Ворон – один з найбільших представників загону Воробьинообразные. Довжина тіла 60-65 див. Самці крупніше самок, в іншому статевий диморфізм не розвинений. Довжина крила у самців в середньому 44 см, у самок – 43 див. Маса самців зазвичай близько 1кг 380гр, самок 1кг 100гр. Розмах крил досягає 1,2 м. Забарвлення однотонне, як у ворони і грача, але від останніх ворон легко відрізняється своїм великим розміром. Оперення чорне, з синюватим або зеленуватим відливом. У молодих особин оперення матово–чорне без металевого відливу. У дорослих птахів забарвлення чорна; на голові, шиї та крилах фіолетовий або пурпуровий, а на нижній стороні тіла – синюватий металевий відлив. Райдужна оболонка ока темнобурая. Дзьоб гострий і сильний, чорного кольору. Кігті сильні, загнуті. Хвіст клиновидний, що різко кидається в очі при польоті.

Ворон – обережний птах. Вміє добре пересуватися по землі. Перед тим як піднятись на крила, ворон робить кілька стрибків. Політ ворона більше схожий на політ хижої птиці, ніж на політ інших воронових. Ворони утворюють постійні пари. У пари зазвичай два гнізда, якими птахи користуються в різні роки. У пристрої нового і в ремонті старого гнізда беруть участь самець і самка. Також вигодовуванням пташенят займаються обоє батьків. Веде осілий спосіб життя. Ворон – всеїдний птах, бо його раціон різноманітний. Головне місце в харчуванні займає падло, якій ворон годується на звалищах і в боєнь. В цьому відношенні ворон виступає як санітарна птах. Полюють ворони, крім того, в степах, що межують з лісом, на гірських пасовищах, по передгір’ях, на морських і річкових узбережжях.

Голос ворона – гучне трубне гортанний «chruch» або виразне «струм», а також всім відоме каркання. З–за своєї елегантності, кмітливості та здатності до наслідування, в тому числі і голосу людини, нерідко містяться в домашніх умовах в якості домашньої тварини. Перші місяці свого життя птиці м’які і слухняні, приручити їх неважко. Подорослішавши, птахи не визнають нікого, крім господаря, який ростив їх з птенцового віку. Після року–двох птиці дорослішають і намагаються полетіти від батьків, у даному випадку людини. Дорослі птахи практично не піддаються прирученню. У столиці Великобританії в Тауері традиційно живуть приручені ворони.

Прояв тотема

Ворон – зберігач Потоків Води, якого ніхто не любить, який похмурий, але який, по суті є кармічною відплатою кожному. Вищий Ворон – людина з чистим свідомістю, йому легше всього знітитись в саму суть явищ. Така людина піднімається над процесом, знаходиться над полем відплати (кожному своє). Він повинен бути відчуженим від світу, похмурим, абсолютно вільним.

Зовнішність: середній зріст, смагляві, блискучі чорні волосся, як пір’я у ворона, великий ніс і темні пронизливі очі. Дуже пильний погляд, гострий такий. Скептична зовнішність. У Ворона скрипучий, хрипкий, пронизливий голос. Ворон прямий, стрункий, з царським гідністю. Людині, народженій в цей місяць потрібно завжди стежити за своїм карканням». Що він скаже, все може збутися, і потім, зрештою, йому ж за це доведеться платити. Можна таким чином «накаркати» обтяження свій карми. Йому треба стежити за словом. Слово, а тим більше каркання Ворона має магічний сенс, силу. Він повинен завжди говорити правду. Брехня Ворона може викликати незворотні процеси. Це вербальна магія.

Ворон – символ дощу. Дощ, що зрошує землю. Волога, що падає з неба. Блискавки. Води небесні, і води земні, з’єднуються один з одним. Символ їх – Апам–Напат. Символ таємних вод, підземних джерел. А що таке підземні джерела? Це все таємне, сокровенне, яке треба було зробити явним. Це істина, яка повинна бути відділена від брехні. Тому Ворон добре бачить істину, а все хибне, нечисте він повинен клювати, знищувати все, що заважає воді бути чистою. У цьому завдання Ворона – бачити храфстру, клювати її, не дати їй можливість розмножуватися. Ворон всі таємниці розкриває, викриває своїм хрипким криком, зриває маску з усіх лиходіїв. Це і є його завдання – з усіх зірвати маску, щоб зло не могло маскуватися. Ворон протистоїть Друдж. Його завдання – викривати Друдж, розкривати всі її хитросплетіння.

Якщо людина виконає своє завдання, то отримає захист від будь-яких поганих магічних впливів в свою сторону, від магічних думок і практик. Причому сама людина для захисту нічого не робить, але ні одна магічна думка, практика на нього не діє, а навіть звертається проти замыслившего. Кривдників Ворона карають найстрашнішим покаранням – страхом, нічними кошмарами, манією переслідування, галюцинаціями. Вдома буде трястися і розвалюватися меблі, з’являтися всякі барабашки, чудовиська і привиди. Навколо них будуть втілюватися астральні духи, і людина не буде знати, куди від них подітися.

Символіка тотема

Будучи говорить птахом, ворон символізує пророцтво. Круки та вовки – часті супутники первісних богів мертвих. Оскільки ворон харчується падаллю, його пов’язують з царством мертвих і з землею, але одночасно також з небом (у контексті загальної символіки птахів). Тому ворон наділяється функцією посередника між трьома світами, і йому приписується мудрість і здатність передбачення. У Китаї ворон є солярним символом; в символіці мітраїзму зв’язується зі стихією повітря. Ворон шанується в Тибеті, де виступає в якості основного об’єкта ворожіння; це також пов’язано з символікою ворона як «речей» птахи, як посередника між трьома світами.

Крім основної символіки ворона, як мага, провісника, чистильника і посередника між світами. У деяких традиціях він – культурний герой і деміург. В кельтському епосі благословенний ворон – атрибут богинь війни і родючості, а також пов’язаний з богинею Морріган. У Китаї ворон – одне з дванадцяти тварин земних гілок і символізує могутність. На Сонці живе треногий ворон, що символізує три фази його руху: схід, зеніт, захід. Ворон символізує також усамітнення, а, отже, святих пустельників, і є емблемою св. Антонія, Бенедикта, Іди, Освальда, Павла Затворника, Вікентія.

У Стародавній Греції символізує довголіття і присвячений Геліосу (Аполлону) і є його вісником. До нього звертаються на весіллях, як до уособлення родючості. У мистецтві орфіків ворон смерті зображується з сосновою шишкою і факелом життя і світла. Скандинави і стародавні германці зображують на плечах Одіна-Вотана двох воронів – Хугина (думка) і Мунина (пам’ять), які літають по світу і повідомляють про все, що бачили. Ворон – герб давніх данців (данів) та вікінгів. У алхімічної символіки ворон представляє собою зачерненную «materia prima» (первинну матерію) на шляху до філософського каменя, при цьому він часто зображується з білою головою – ознака очікуваного освітлення у процесі перетворення.

Прояв Хварны місяця

Хварна таких людей – Хварна мага. Вона дається тільки в тому випадку, якщо в роду у людини були цілителі, знахарі, маги, але саме білі маги. Така людина повинна вивчити таємні боку всіх проблем, людську психологію, зв’язки, контакти з іншим світом, займатися очисними практиками. Ворон наділяється магічною силою, яка і дає йому можливість безпомилково викривати зло і обмежувати його словом, тобто карканням. Шлях Ворона – шлях магії. Він єдиний, кому дається можливість бути магом. І йому обов’язково потрібно мати місце сили, предмети сили. Ворон обов’язково повинен знати, як чиститися і як чистити інших. Тільки людям з хварной Ворона дана можливість очищати інших. Це містерія Апам–Напата. Ворон також є тотемом одного з днів сонячного календаря – 28-го сонячного дня, присвяченого Зему. А також тотемом 12-го року зороастрійського 32-річного сатурніанського календаря.

Антитотем 8 місяці — Змія

Антитотем – чорна водяна отруйна змія. Дуже граціозні і витончені, гнучкі і тонкі, рухливі, але очі нерухомі і магнетичні, як у змії. Має зовнішню красу, чим і приваблює, але це страшна краса. Людина, у якого виявлений цей антитотем може міняти шкіру, перевтілюватися, як перевертень. Втирається в довіру, обвиває кільцями, а потім, коли жертва послабить увагу, знищує. Володіє психологічним даром, проникливий і підступний, вміє користуватися чужими вадами. Йому властивий садизм, розпуста, бруд. Зомбування людей і чорна магія – його стихія.

Свята 8 сонячного місяця

5 листопада відбуваються святкування на честь Апам–Напата – повелителя Космічних Вод і Світового Океану. Зерванитский свято. Сонце перебуває у 13-му королівському градусі Скорпіона. Апам–Напат уособлює тонку зв’язок з божественним початком, найпотаємнішу інформацію. Всі окремі частини він об’єднує в загальну живу картину реальності. Протегує музикантам, художникам, містикам, відає всіма циклами. З цим святом пов’язана містерія Приапа – символу янської (чоловічий) енергії, сексуальності. Зороастрійці вважають, що в основі давнього інстинкту з’єднання чоловіки і жінки лежить прагнення людей до початкової цілісності і гармонії. За переказами людей був створений обоеполым і цілісним. Лише потім Ангро–Манью – головний носій зла – розколов його на дві половини: чоловіка і жінку. Згідно з ритуалом запалюють 13 вогнів і їдять їжу з грибів і бобових рослин (горох, квасолю тощо).

13 листопада – День поминання предків – 28-й день місяця Апам–Напат.

15-21 листопада – «Спалений Шлях» – зороастрійський посаду, пов’язану зі спокусою людину зсередини, шляхом прояву у ньому семи гріхів. Цей пост зазначає проходження Сонцем 24-30 градусів Скорпіона. Сім останніх градусів Скорпіона символічно пов’язані з «спаленої дорогою» Фаетона, не удержавшего колісницю Геліоса і впав з висоти. «Спалений Шлях» показує шлях, який необхідно пройти для подолання фатуму та року у своєму житті. На цьому шляху людини очікують важкі випробування, але якщо він їх подолає, зможе розімкнути кармічне кільце і отримати свободу. Кожен з градусів «спаленої дороги» символічно пов’язаний з перевіркою на внутрішній стрижень, зрілість за однією з семи планет септенера. Сенс «спаленої дороги» полягає в зцілення від гріхів, позбавлення від страхів і комплексів.

Свято Зервана-Акарана (21-22 листопада) – день великої порожнечі Вайю. Зерванитский свято. Припадає на час, коли Сонце проходить 30-й градус Скорпіона. Зерван у зороастрийской філософській системі – нескінченне непізнаване для людини. Зерван–Акарана символізує вічне час, воно вважається відкритим. У вічному часу існують Изеды – носії священних принципів та інші божества, ангели. Люди можуть тільки через ритуали свята доторкнутися до вічного. Це день маскараду. Для чого влаштовують маскаради? Вважається, вічне зриває всі маски, всю брехню, наносне і оголює істину. Люди з року в рік у цей день повторюють містерію надягання і зривання масок, прагнучи налаштувати себе на вічне, правдиве. Для людей Зерван – священна порожнеча, яка захищає від спотворень, відхилень. Символ Зервана часто використовують в цілях захисту від зла. Сприятлива в цей день купівля дзеркал, годин. Запалюють 4 вогню.


Залишити відгук