4 Сонячний Місяць – Тиштрия

Четвертий сонячний місяць присвячується Небесного Вершнику, який розганяє темряву і засухи, голод і смерть, охороняє традиції, повертає до витоків і нагадує про закони роду. Люди повинні жити з молитвою, інакше вони втрачають космічної підтримки і стають безпорадними перед ударами долі. У цьому місяці потрібно займатися очищенням будинку і обробляти земельні ділянки.

Цей місяць відповідає зодіакальним знаком Рака і пов’язаний із зіркою Сиріус – Небесним Вершником, разгоняющим темряву, посуху, холод і смерть, відновлює традиції і закони Роду, його генетичні корені.

4 Сонячний Місяць – Тиштрия

Покровителями місяця є: Тиштрия, Сраоша. Згідно з зороастрійським міфу, з Тиштрией Ахура-Мазда послав на захоплену Ахриманом, висушену і змучену землю рятівний дощ. Тиштрия (Тиштар) – один з чотирьох вартових неба, які не дають проявлятися злим силам у матеріальному світі.

З місяцем Тиштара пов’язана розробка шляхів у майбутнє, звільнення від вантажу карми, ключова інформація, яка розвиває вчення. Те, що в результаті використання або продовження розвитку хварны роду, отримує людина, народжена у цьому місяці. Яка його завдання? Вона в такому ж жорсткому дотриманні ритуалам, як і у людей, народжених в місяць Фравардин. У всіх людей, народжених у місяці, пов’язані з точками рівнодень і сонцестоянь, більш жорсткий заклик, вимоги до ритуализации, ніж у тих, хто народжений в інші місяці.

Яка ж завдання у людей місяця Тиштара, і яка тут основна характеристика ритуалів, пов’язаних з цим місяцем? Вони пов’язані з егрегором традиції, тобто не стільки з конкретними предками, скільки з вченням. Таким людям належить носити ключі від дверей храму. Ключі, як символ Хірона, який є планетою-покровителем цього місяця, езотеричним управителем знаку Раку. Ключі від будинку, але в даному випадку це дім Бога, тобто храм. Такі люди повинні очищувати та розвивати традиції релігії, не допускати проникнення туди єресей. Головне завдання – боротьба з єресями, щоб традиція не засмічувалася. Вища завдання людей, народжених в цьому місяці, – бути вчителем, носієм традицій, очищати витоки роду, розпізнавати будь-яку форму Зла і обмежувати її прояв.

У цьому місяці потрібно очищати водойми, рити колодязі. Корисно багато купатися у відкритих водоймах, пити джерельну і колодязну воду. Необхідно доглядати за старшими людьми, особливо за матір’ю. Сприятливо будувати будинки, укладати шлюби, зміцнити сімейні традиції, вивчати генеалогію свого Роду.

Тотем 4 місяці — Бобер

Тотем місяця Бобер – очищувач річки, вод. Дуже вірний, постійний і надійний. Річкові бобри – великі представники загону гризунів, що досягають 1 метра довжини та маси 30 кілограмів. Ведуть напівводний спосіб життя і тому поселяються в безпосередній близькості від водоймищ. На суші вони незграбні і повільні, зате це прекрасні плавці і нирці. До перебування у воді бобер чудово пристосований. Його густе хутро складається з порівняно рідкісних грубих покривних волосся і дуже густий подпуши. Подпушь не намокає, і бобер у воді як одягнений у теплу повітряно–хутряну сорочку. Водовідштовхувальні властивості бобрового хутра підтримуються жировими виділеннями спеціальних залоз. Багато часу бобри приділяють своєму туалету, ретельно розчісуючи хутро і розподіляючи по його поверхні захисну мастило.

Спеціальної уваги заслуговують зуби бобра. Як у всіх гризунів, у нього сильно розвинені різці – по два на верхній і по два на нижній щелепі. Вони дуже довгі – на нижній щелепі тягнуться впродовж двох третин її довжини. Різці ростуть протягом усього життя звіра. Зовнішня поверхня цих зубів покрита надзвичайно міцною емаллю, зазвичай яскраво–помаранчевою. Внутрішня частина різців позбавлена емалі і сточується швидше передній. Такий пристрій забезпечує постійну гостроту ріжучої кромки зуба. Адже саме на такому принципі працюють самозатачивающиеся інструменти сучасних металообробних верстатів. Одним рухом щелеп бобер знімає з дерева стружку довжиною до 12 сантиметрів, шириною до 4 і товщиною 0,5 сантиметра. Попрацювавши так деякий час, бобер здатний повалити осику діаметром стовбура в метр. Жодна тварина не здатна на таке. Ось що означає поєднання хорошого інструменту, вміння його використовувати і працьовитості.

Користь від діяльності бобрів очевидна там, де вони оселяються у верхів’ях річок, иссушаемых в пониззі особливостями клімату або господарською діяльністю людини. Підтримуючи високий рівень води у верхів’ї, бобри сприяють більшій водності всієї річки і більш рівномірному розподілу стоку за сезонами. Таким чином вони можуть впливати позитивним чином на водний режим великих районів. Бобри – розумні, працьовиті тварини. Завдяки активній будівельній діяльності вони успішно перетворюють більшість своїх місцеперебувань в кращу сторону, підвищують їх продуктивність. У багатьох посушливих урочищах бобри, з їх «меліоративної» діяльністю, безсумнівно, приносять користь. У населених ними угіддях виникає багато невеликих водойм, в яких з’являється риба, береги заростають вербою, осикою. На цих ставках поселяються норки, видри, качки та інші водоплавні, біля них поліпшуються умови існування для лосів, оленів.

Прояв тотема

Вища завдання очищати джерела вод. Духовний носій традицій. (кардинальний хрест). Повинен виконувати ритуал, повинен бути очисником і творцем, благословляючим світи. Повинен створювати вару – шкаралупу, яка протистоїть усім зовнішнім впливам – в будинку все повинно бути чисто і добре облаштовано. Повинен працювати з простором, підбирати ключі до всього, розширювати свою вару, обмежуючи зло. Бобер – водяна собака Ахура-Мазди – познающая будь-яку форму зла і обмежує його. Крім того, Бобер є священною твариною Ардвисуры-Анахіти, покровительки небесних вод. Вару очищає простір – антивирусант, пов’язаний з часом. Бобер працьовитий, будівельник, господарський. Збирає тільки на користь справі. Відправляє ритуали. Повинен молодо виглядати – у нього особливий хід часу, магія часу. Розпізнавати зло, саму його суть, і відразу будувати навколо нього греблю.

Люди, народжені в цей місяць, повинні відокремлювати істину від будь лушпиння, будь-яких нашарувань. І в цьому їм повинні допомагати предки, на яких вони повинні орієнтуватися. Запорукою цього є неухильне дотримання догматів релігії. Бобер будує не просто хатину, а будинок Бога, житло Господа, є зберігачем цього храму. Він повинен розвивати релігію предків, йти по цьому шляху, слідуючи догматам релігії. Тоді у нього буде хварна роду, якщо він буде дотримуватися релігійні обряди.

Врівноважений, малоговорящий, небагатослівний, не солодкуватий, не боїться нічого, підбирає ключ до всього. Охайний. Чітко проявляються статеві ознаки – мужність і жіночність. Плодовитий – ототожнення з продуктивними силами землі. Бобер повинен бути достатньо, в міру вгодований, середнього зросту, з великою головою. Ще у Бобра великі, глибокі і сумні очі. Невеликий ніс, обличчя трохи квадратне. У нього повинні бути дуже міцні зуби – бобри ж гризуни.

Люди, народжені в цей місяць, мають ключі від Неба і можливість вибирати кращий шлях. У Бобра знаходяться ключові знання, тому він – учитель, викладач, педагог, виховує і веде за собою інших, виявляє краще в людині і блокує негативний. Він володіє здібностями моделювати життя іншим людям, покращувати їх життя. У нього ключі до долі людини і до її зміни. Він повинен вести за собою інших, тому що за нього це ніхто не зробить.

Прояв Хварны місяця

Хварна місяця проявляється у професіоналізмі в будь-якій області. За що бобер не візьметься, все буде робити наполегливо і серйозно, грунтовно і міцно. Хварна Бобра може поставити таку людину перед вибором: або особисте життя, або вчення. І якщо є ця Хварна, то людина може бути самотній в особистому житті, але його підтримає егрегор навчання. Бобер повинен поставити греблю єресям і передавати вчення іншим, бути проповідником. За те, як він врятував вчення від єресей, передав його іншим, за це його запитають. Якщо він дійсно несе живе слово, він проколює всіх лжепророків, лжевчителів, маніхеїв. Бобер також є тотемом одного з днів сонячного календаря – 15-го сонячного дня, присвяченого Ардвисуре-Анахите. А також тотемом 8-го року зороастрійського 32-річного сатурніанського календаря.

Антитотем 4 місяці — Каракурт

Протистоїть Боброві чорний отруйний павук Каракурт. Отрута каракурта в 15 разів сильніша за отруту однієї з найстрашніших змій – гримучої змії. Найбільш небезпечні самки павука. При відсутності медичної допомоги укус каракурта може призвести до смерті. Він проявляється через Апаошу – демона посухи, сеящего тяжелость, сухість, педантичність. Осквернитель 8–гранної вари, сухопутний восьминіг. Пристосуванець, накидає мережа нишком, підступний, боязкий, подл, слащав, вкрадчив, тихо ходить. Жадібний, накопичувач марного, Плюшкін. Осквернитель вдома – у нього брудно, не миється, воду не любить. Стерті статеві риси – не розібрати чоловік або жінка. Камуфляж, магнетичний голос.

Зовнішність: середній зріст, велика кругла голова, міцна статура, може бути пухким, навіть жирним. Діє нишком, зав’язує мережі, шантажує, користується послугами кримінальних елементів, любить розкручувати людей, які збирають компромат на всіх. На відміну від Бобра він виглядає як живі мощі, такий собі Кощій Безсмертний, п’явка, вампір, випиває життєві сили зі своїх близьких. Він чорний, кошлатий, зі скрипучим голосом і буравящими очима, вкрадливими манерами. Сам ніколи нічого не робить, але організовує цькування, знищує, підпорядковує, ламає людей психологічно. У павука кримінальна психологія, він любить навішувати на інших власні борги від нього неможливо відкрутитися.

найстрашніший ворог – це антитотем того ж місяця (дня чи року), тому що він найбільше знає про тебе і може грати на найболючіших струн. Але того, хто затіває щось проти Бобра, загрожує страшне покарання – у нього немає майбутнього. У таких людей все повторюється, вони не можуть вирватися з стискає їх петлі. Їх не знищують, але над ними тяжіє рок, фатум, на них накидається кармічна петля, вони потрапляють в павутину, відчуваючи постійні обмеження.

Свята сонячного 4 місяці

21 червня – Свято Рапитвины, день літнього сонцестояння: прощання з ідеальною Землею, спогад про вторгнення Ангра–Манью в наш Світ, шанування вогню – єдиною неопоганеною стихії. Свято Рапитвины проводиться 21-22 червня, коли Сонце проходить 1–й градус Раку, символічно розділяє дві космологічні епохи – епохи Творіння і епоху Змішування.

Рапитвина – це первинна Земля, що існувала до вторгнення в матеріальний світ Духа-Руйнівника Ангра-Манью. Це свято можна назвати святом прощання з Рапитвиной, святом спогади про первинної, ще не оскверненій Землі. Рапитвину називають «матір’ю календаря», володаркою циклів, бо саме вона, дочка Зервана, допомагає людині жити у відповідності з календарем. Рапитвина – це душа Землі, її вару і захисна оболонка. Це наші мрії, ідеали, сподівання і надії в тій чи іншій області життя, з якою пов’язана ця планета в гороскопі людини. Одним із символів Рапитвины є сукня з 360 клаптиків, що нагадують 360 градусів Зодіаку і 360 днів первинного (ідеального) року.

В цей же день поминають Вайю, правителя Великої Порожнечі. Вайю – це порожнеча, вакуум, відокремлює і захищає наш всесвіт від будь-якого вторгнення. Але це не місце десь на краю світу, це принцип побудови. У вакуумі зберігаються величезні потенційні сили, які, ймовірно, коли–небудь людина навчиться використовувати. Робота з тотемами також йде через Вайю. Це свято стихійних духів проводять на природі з бурхливим веселощами і танцями. Інша іпостась Вайю – це ще божество легкого вітру, одне з божеств кохання. Вдалим буде будь благородне починання, колективне захід, укладення шлюбу.

Пост під назвою «Собачі дні» триває з 22 по 28 червня (коли Сонце проходить 2-7 градус Раку). Цей зорострийский піст пов’язаний з оскверненням Ахриманом шести благих творінь Хормазда. В основі світобудови зороастрійців лежить ідея про троїстість благої думки, доброго слова і благої справи. Ця ланцюжок творення починається з благої думки, містерія якій відтворюється під час цього посту. У зороастрійців найшанобливіші добра тварина – собака.

30 червня – день поминання предків – 13 день місяця Тиштара.

4-5 липня відзначають свято Тиштара (коли Сонце перебуває у 13-му градусі Раку). Це свято перемоги Води над посухою. Освячення інструментів, інвентарю, підбір ключів і замків. Тиштар (Тиштрия) – Небесний воїн, Охоронець часу. Він зберігає майбутнє від вторгнення зла, тобто від різних спотворень, відхилень, протиріч. З ним пов’язана перемога над страхами. Тиштар протегує наук, космосу і може дати ключі до відкриття їх таємниць. Це свято проводять біля води. Виготовляють своїми руками якісь предмети, освоюють нові знаряддя праці, підбирають ключі. В цей день запалюють 3 вогню.

Третій Гаханбар проводиться 10-11 липня, коли Сонце рухається по 19–му градусу Раку. Свято Водосвяття, присвячений Ардвисуре–Анахите, Владичице Небесних Вод. Це свято пов’язане з Небесними Водами, спадними на Землю, з обмиванням і очищенням від гріхів. Води Ардвисуры–Анахіти змивають страхи і тягар з душі. Сам свято знаменує собою злиття людини з природою і занурення в гармонію. Це свято, під час якого необхідно обов’язково купатися у відкритих водоймах.

Гаханбар Ардвисуры–Анахіти – особливе свято. Ардвисура-Анахіта дарує людям родючість, багатство і земну любов. Її шлях – через знання до гармонії. Вода з природних джерел набуває властивості очищати від гріхів. Проводять ритуали купання, після чого надягають нові одягу, плетуть вінки, ворожать по ліліям, обсипають поріг житла квітами – на щастя і багатство. У році святкується 7 свят, званих Гаханбар (Gaahanbaar). Слово Гаханбар можна перевести як «час зберігання, заощадження», наприклад, фруктів або злаків (Gaah – час, Anbaar – зберігання, заощадження).


Залишити відгук