10 Сонячний Місяць – Датуш

Десятий сонячний місяць присвячується Творцеві. В цей час кожна людина може відчути себе Творцем і відчути зв’язок з Творцем. Людина, народжена в цьому місяці, відзначений: він знає, чого хоче, і терпляче займається справою, поки не отримає те, що намітив, та несе особисту відповідальність за всі. У цей час потрібно неухильно рухатися вперед, наполегливо працювати і володіти професійною майстерністю.

Цей місяць відповідає зодіакальним знаком Козерога, його назва означає «той, що творить, що дає, що дарує». Місяць пов’язаний з народженням ідей і плануванням майбутнього, з досягненням високої мети. В цей час необхідно обов’язково зробити вибір по вертикалі: або дорогою випробувань ви йдете до вершини досягнень людського духу, або ви мчите в прірву вад – вгору або вниз. Люди, народжені в цей період, мають особливу отмеченность і несуть велику відповідальність, так як місяць Датуш пов’язаний з самим Творцем Всесвіту. Вважається, що сам Хормазд сходить на Землю і гуляє серед людей. У багатьох текстах говориться, що сам Господь Бог, Творець і творець матеріального світу сходить на Землю в місяць Датуш.

10 Сонячний Місяць – Датуш

Покровитель місяця: сам Ахура–Мазда, цей місяць присвячений Богові–Творцеві. Датуш – це дарувальник. У давній традиції теж був такий Дід Мороз. Датушем його і називали, в одній з книг Авести про це написано. Але, на відміну від Діда Мороза, який дарував подарунки, Датуш мав два мішка. З одного він виймав подарунки, а в іншої, навпаки, кидали йому. Як коляда. Йому віддавали те, що було як би жертвою Богові. Всі різдвяні містерії відбуваються саме в січні місяці, під час місяця Датуш. Вища завдання людей, народжених в цьому місяці, – бути лідером, направляти інших, у що б то не стало досягти своєї мети і не загордитися.

Тотем 10 місяці — Лось

Лось – велике парнокопитне тварина сімейства оленів. Найдавніші лосі з’явилися на Землі два з половиною мільйони років тому. 80 тисяч років тому величезну територію займали здоровенні широколобые лосі з розмахом рогів два з половиною метри. Жили вони не стадами, а поодинці. Лосі сучасного виду жили вже приблизно 150 тисяч років тому, а їх сучасниками були мамонти. Лосі населяють різні ліси, степи і тундрі влітку зустрічаються і далеко від лісу. Велике значення для лосів має наявність водоймищ, де влітку вони годуються водною рослинністю і рятуються від спеки. Лосі прекрасно плавають, люблять довго і з задоволенням знаходиться у воді. Зафіксований випадок, коли лось проплив кілька десятків кілометрів. Вони можуть знаходиться під водою більше хвилини, дістаючи з-під води своє найбільше ласощі – водорості і рдесник.

харчуються Лосі деревно–чагарниковою і трав’янистою рослинністю, а також мохами, лишайниками і грибами. Майже всюди лосі відвідують солонці; взимку злизують сіль навіть з шосейних доріг. Від хижаків обороняються ударами передніх ніг. З органів чуття у лося найкраще розвинені слух і нюх; слабке зір. Бігати швидко лосі не люблять. Витривалість цих тварин невелика, а в жарку погоду вона ще зменшується – у звірів погана терморегуляція. Погана витривалість – одна з причин неможливості зробити з лося домашнє транспортний тварина. Взимку лосі можуть возити на легких санях 1-2 людини на невеликі відстані. У великі морози тварини лягають у пухкий сніг так, що над ним стирчать тільки голова і загривок, що зменшує тепловіддачу.

Змусити лосів бути корисними людині намагалися з давніх часів. У шведській армії на початку XVII століття були створені спеціальні лосині війська, але їх швидко розформували. Лосі виявилися розумними і тому швидко залишали поле бою при появі небезпеки. У середині XX століття з’явилася ідея зробити лосів сільськогосподарськими тваринами і отримувати від них молоко та м’ясо. Лосине молоко володіє безліччю корисних і навіть цілющих властивостей. М’ясо цих тварин є дуже корисним і набагато перевершує телятину. Воно показано в раціон для людей, які не можуть вживати в їжу масо інших тварин. У 1963 році в СРСР була створена лосина ферма. Лосів планували тримати на вільному випасі. Але з вигляду покірні лосі розбігалися по лісу. Лосів намагалися утримати путами та іншими механічними пристроями, але це заважало їм нормально харчуватися, і тварини стали стрімко худнути. Тоді, незважаючи на одиночний спосіб життя лосів в природі, їм стали прищеплювати стадний інстинкт. Молодих лосів постійно переганяли з одного вольєра в інший. Але було помічено, що «стадні» лосенята у розвитку відстають від «вільних» родичів, і їх, нарешті, залишили в спокої.

Прояв тотема

Зовні Лось здається спокійним і спокійним, незворушним, на обличчі маска дружелюбності, завжди раскланивается. Він володіє твердим і наполегливим характером, розумний і розважливий. Така людина – естет, любить мистецтво. Він не може жити один, завжди знаходиться серед собі подібних. Він – людина свого клану. Знає свій рід, родичів і наполегливо просуває їх. Дуже терплячий, буде робити справу, поки воно у нього не вийде.

У нього мирний і гарна вдача, але тільки для своїх. Чітко знає, чого він хоче. Дуже слухняний установок зверху. Авторитет для нього має величезне значення, особливо авторитет старших. Люди похилого віку, старші, сім’я для нього на першому місці, а також естетика – дуже люблять і цінують красу. Незважаючи на те, що Лось здається незграбою, він має величезну силу і спритність.

Лосі вміють працювати і доводити свою роботу до найбільшою мірою мистецтва. Можуть себе обмежувати в усьому – їм багато не треба. Природжені аскети. В них поєднуються аскетизм з естетизмом. Вони володіють надзвичайною ступенем виживання, особливо коли миряться і терплять.

Символіка тотема

Лось – символ сили, краси, витривалості та гідності. Лось – уособлення здібності змітати перепони з свого шляху. Коли по лісу йде олень, він делікатно обходить перешкоди, лось ж мчить напролом, розтрощуючи все, що йому заважає. Якщо на вашому шляху з’явилася перешкода, лось, що з’явився вам як знамення, закликає зруйнувати її. У евенків дух-предок шамана постає в образі лосихи, що лежить біля коренів світового дерева, і народжує для землі звірів і людей. Таеже простежується зв’язок лося з верхнім світом, особливо з сонцем (роги – промені Сонця). У евенків існує образ космічного лося Хеглуна, що ототожнюється з сузір’ям Великої Ведмедиці. У російській народній традиції сузір’я Великої Ведмедиці також іноді називається «Лось».

У американських індіанців символізує надприродні сили, ураган. У індіанців омаха лось належить деміургійна функція: він наказує вітрам прогнати води, що вкривали на початку землю; води відступають, а що виступив з-під них пагорб стає початком землі. Лось — символ сили, благородства, краси, а в космологічних уявленнях — синтез гармонійного будови світу. Зображення лосиных голів розміщено на гербі Республіки Комі.

Прояв Хварны місяця

Місія Лося – працювати, працювати для майбутнього, дивитися далеко вперед, опановувати професійною майстерністю, в різних видах мистецтва. Якщо при цьому у такої людини незлобивий характер і він зберігає гармонію і спокій навколишнього світу, тоді у нього буде тимчасовий захист. Лосеві дають можливість дуже довго жити, навіть сивина буде проявлятися набагато пізніше, ніж у інших людей. Ще одна система захисту, дающаяся Лосеві, – неймовірна живучість. У випробуваннях він виробляє імунітет. Йому завжди дається стільки, скільки йому необхідно для життя. Повний баланс потреб і можливостей. Його сім’я буде його захищати, якщо він виконує заповіти предків. У нього прекрасні батьки і родичі. Йому навіть стіни допомагають. Символ багатства, перемоги над собою, досягнення вищої мети. Стоїть на горі, неформальний лідер, направляє інших людей. Досягає мети не випинаючись, не кричав, не вимагаючи поклоніння і не грубіянячи. Аскет, жорсткий та твердий. Розпізнання нечисті. Відсіювання плодів добрих від худих. Його вороги караються тим, що потрапляють у рабство. Події в їх житті стають фатальними, їх тут же роблять рабами, ламають їх волю, вони стають залежними. Всіх ворогів карають тим, що відбирають у них найголовніше – самосвідомість, їх власне «Я». Вони втрачають честь і гідність.

Антитотем 10 місяці — Клоп

Протистоїть невозмутимому і стійкого Лосеві Ангро-Манью в образі літаючого КЛОПА, кровососів. Крім відомого шкоди, принесеного клопом людині – харчування людською кров’ю – серед наземних клопів багато можуть бути сисними шкідниками сільськогосподарських культур. Вони виснажують рослини і знижують урожай, живлячись соком їх генеративних органів і насіння. Деякі види клопів також можуть переносити збудників інфекційних захворювань.

У Клопа немає нічого святого – мета виправдовує засоби. Крайня ступінь жадібності, навіть очі гарячково блищать, все гребе під себе, наживається на всьому. Часто бувають лихварям, дають гроші під відсотки, дуже користолюбні. Йдуть на злочини заради користі, навіть рідну матір можуть отруїти заради отримання спадщини. Цей антитотем характеризує самоствердження на інших, спрага почесті, домінування. Забиває інших, але не до смерті, а використовує для своїх потреб. Вампір, багато говорить, клейкий, в’язкий, настирливий, від нього важко позбутися. Схильний до розповзання, з червоною пикою. Жирний, лискучий, круглий, але дрібний. Вміє всюди просочуватися, дуже метушливий, де потрібно терпить, а потім швидко добивається свого. Знаходить найбільш вразливі місця в інших, як би висмоктує кров. Але надприродна жадібність його ж і губить. Починаючи злочину, він не може зупинитися і доходить до розвалу. Насосавшись крові, він стає помітним, і його просто потім розчавлюють.

Свята 10 сонячного місяця

22 грудня – Свято всіх Пророків, особливо шанований день. Після виходу Сонця з 30-го градуса Стрільця відзначають празник – День пам’яті пророка Заратустри.

23 грудня, коли Сонце йде по 1–му градусу Козерога святкується Різдво Заратустри – пророка, що відновив вчення древніх аріїв. В цілому ж в зороастрійській традиції зимового сонцестояння присвячувався Свято всіх Пророків. У ці дні в різні истороические часи народжувалися Боги й багато героїв різних релігій: Зевс і Мардук, Божич, Аполлон і Мітра, Аськлепій і Діоніс, Янус і Геракл, Заратуштра і Ісус Христос. Заратустра вчив, що є тільки один Бог Ахура-Мазда – до кого людство повинно направити прохання, клопотання і висловлювати подяку. Він проповідував єдинобожжя вперше в історії людства. За зороастрійським звичаям у ніч печуть житні коржі, закладають у них папірці з гадательными текстами – гатами. Співають гімни на честь Заратустри.

22-25 грудня (1-4 градуси Козерога) – Дні Мітри – особливо шановані дні.

25 грудня (4-й градус Козерога) – Святкується День народження Митри. Митра – покровитель справедливості, всевидюче око Аші–істини, зберігач Космічного Закону та Космічної справедливості. Мітра пов’язаний із Сонцем, точніше, з сонячними променями, від яких не може сховатися ніяка брехня. Він стежить за виконанням боргу, дотриманням порядку, встановленням гармонії і рівноваги. Мітра суворо дотримується закону, його неможливо обійти або підкупити. Нарешті, саме Мітра карає за порушення закону, вершить правосуддя. Мітра організатор не тільки соціального, але і природного космосу. Він пов’язаний з водами, з сонцем, він господар широких пасовищ і наповнювач вод, завдяки йому йдуть дощі і виростають рослини. Мітра зробив кілька чудових подвигів. Один з них відбувався щороку і полягав в затриманні та вбивстві могутнього бика, відроджувався щорічно і уособлював сили зла. Мітра був близький бідним і стражденним людям, оберігав їх під час лих, але вимагав від них благочестивого життя, суворого дотримання морального закону. За це він нагороджував їх вічним блаженством на тому світі. В цей день запалюють 21 вогонь.

1 січня (11-й градус Козерога) – Свято Ахура–Мазди, Датуша. Ахура-Мазда означає «Мудрий Владика». Він – лагідний і милосердний Бог, який завжди бажає і готовий допомогти людству. Ахура-Мазда не втручається в роботу Законів Природи, яку він сам створив і привів у рух. Мудрий Владика заповів людям бути дуже уважними і завжди народжувати добрі думки, слова і здійснювати благородні справи. За його вченням, життя нашого всесвіту є результат взаємодії двох різноспрямованих сил, або духів добра і зла – названих Спента-Манью і Ангра-Манью – керуючих рухом на всіх рівнях у світі.

3-4 січня, коли Сонце входить в 14 градус Козерога, наступає Свято Зервана–Творця. Напередодні цього дня – день порожнечі і мовчання. В цей час до заходу постять. Зерван – за зороастрійським поняттям – щось абсолютно непізнаване людиною, з іншого боку, до Зервану звертаються за захистом від усяких перекручувань, від зла. Час постає в чотирьох формах – минуле, теперішнє, майбутнє і вічність. Зерван–Карана символізує замкнутий час, в якому живуть люди з–за подвійності природи. Тілесно людина живе в циклічному, замкнутому часу, тобто народжується і вмирає. Але Душа і Дух його безсмертні, і перебувають у вічність. Священні рослини – сосна і ялина – в цей день є основною прикрасою житла. Також на свято Зервана–Творця влаштовують факельні ходи.

4-5 січня (15-й градус Козерога) – День мовчання – особливо шанований день.

5-15 січня (16-27 градуси Козерога) – проходять Святки, карнавал, зривання масок, звільнення від Зла, святкові гуляння.

19 січня (30-й градус Козерога) – День Вайю, особливо шанований день.


Залишити відгук