1 Сонячний Місяць – Фравардин

Перший сонячний місяць знаменує народження Проявленого Світу, в творенні якої брали участь Духи-охоронці людини. У цей час відбувається включення всього життєвого потенціалу Землі. Протягом місяця душі наших предків спускаються на землю, втілюючись у розпускаються квіти і зеленіючої листі, а також у людей, народжених в цей час. Вони приходять у світ для битви зі злом: на них покладена величезна відповідальність за те, як вони розпорядяться даної їм силою, енергією, творчим вогнем, а також усім тим, що є спадщиною духовного світу. Це – час для відродження традицій і прилучення до них. Весь місяць потрібно поминати своїх предків, просити у них допомоги, молитися за них.

Цей місяць відповідає зодіакальним знаком Овна і пов’язаний з пробудженням природи, воскресіння з мертвих, з Небесним Вогнем – початком життя у Всесвіті. Це час здійснення духовного вибору, відродження традицій і прилучення до релігійного егрегору. Він присвячений многоярусному Древу Предків – коріння роду людського, тому протягом усього місяця необхідно поминати своїх предків, молитися за них і просити у них допомоги. Вища завдання людей, народжених в цьому місяці, – боротьба зі Злом, прояснення заплутаних ситуацій, слухняність Закону Предків, хоробре і безстрашне прагнення до високих ідеалів.

1 Сонячний Місяць – Фравардин

Изедами-покровителями місяця виступають: Фраваши, Даэна. Людині, народженій в 1–й місяць, яким керує Даэна (віра, релігія) або, на планетному рівні, Прозерпіна, потрібно бути чітким виконавцем тих ритуалів, які заповідані його предками. Він має бути суворим ревнителем віри. Такій людині слід знаходити найкращі риси своїх предків і розвивати їх у собі; необхідно постійно поминати пращурів. Злісне ухилення від вищезазначених обрядів по ритуалам, а також внесення туди значних змін, доповнень, виправлень у таких людей призводить до єресі в яку їм легше всього впасти. Весь місяць Фравардин орієнтований на минуле. Голова Барана повернена назад, але він летить вперед. Овен повернутою головою до предків.

Без минулого немає майбутнього. Саме тому 1–й місяць, в якійсь мірі, є для нас фатальним. Впливом цього фатуму, року над собою людина повинна відчувати завжди, завжди повинен відчувати, що над ним висить домоклів меч, вся його життя регламентована. Крок вправо, крок вліво – прірва. Захищений така людина тільки тоді, коли йде з життя, слідуючи заповітам предків, слід їх стезями, виконує те, що наказано ще до його народження. Жорсткий регламент просто необхідний таким людям. Точність, старанність, дріб’язковість, вимогливість у виконанні ритуалу, бескорысное служіння повинно відрізняти цієї людини. І не дай йому Бог внести щось своє, якісь вигадки, мудрування лукаві – все, його відразу заносить. З нормального чесного овна він перетворюється просто в божевільного барана.

Тотем 1 місяця — Їжак

Тотем місяця ЇЖАК, званий в зороастризмі собакою Хормазда. Собака – то є охоронець, захисник. Носій 5000 голок, сутінковий бродяга – його родичі розсіяні по всій земній кулі від Європи до Китаю, окремі види поживають в Новій Зеландії і навіть у Південній Африці. Їх вважають комахоїдними, і вони дійсно люблять черв’яків, равликів, слимаків. Але взагалі практично всеїдні, із задоволенням їдять ягоди, жолуді. Не люблять заболочених місць. Влаштовують гнізда на узліссі, де-небудь у кущах, в корінні дерев, сухих ямках. Далеко в гущавину не заглиблюються.

Їжака можна зловити, але жити з ними неможливо. Він веде нічний спосіб життя. Їжак не стане підлаштовуватися під людину. В людському житлі він буде жити своїм життям. Їжак досить вправно лазить і вміє плавати, для нього практично немає перешкод. В житті єжи – одинаки. Відповідно, їжак – тотем одинаків. Самотність є свідомим вибором, тому що так краще для самої людини. Такі люди не відчувають себе зразковими семьянинами і не можуть ходити строєм в колективі. Люблять працювати ночами, а вдень відсипається. Не люблять, коли до них пристають з ідіотськими питаннями і лізуть в душу. Невибагливі в побуті. Для них добре мати вільну професію, можливість працювати вдома. Звичайний їжак корисний знищенням шкідливих комах: серед поїдаються їм комах – травневі хрущі, волохаті жужелиці, гусениці монашки і непарного шовкопряда.

На їжаків незвично слабо діють багато сильні отрути – миш’як, сулема, опіум і навіть синильна кислота. Вони досить стійкі до отрути гадюк. Ще в 1811 році було експериментально встановлено, що єжи без шкоди для себе поїдали жуків–наривників, що містять отруйний для інших тварин кантаридин. Володіючи таким сильним внутрішнім імунітетом до отруйних речовин – він є своєрідним чистильником, що знищує комах, які є смертельно небезпечними для інших тварин. Поїдає також скорпіонів і деякі види отруйних змій. Подібно багатьом тваринам, їжак реагує на зміну погоди – особливо чутливий до зміни вітру. Дуже не любить воду, вологе середовище проживання.

Прояв тотема

Зовнішність: середній зріст, колючі неслухняне волосся, гостренький носик, великий рот, усмішливість, дрібні риси обличчя. Він добрий і розташовує до себе, швидкий, рухливий, спритний. Незважаючи на це, поєднує в собі дві натури: одна з них – жорстка і звикла до порядку, інша – сентиментальна. Він не терпить безладу, педантично наполеглива в дрібницях, точний у справах. З іншого боку, поетична натура, яка може розслабитися, коли не загрожує небезпека. Їжак має строгий норов, має скептицизмом, діє обдумано. У нього є дивовижний інстинкт самозбереження. Їжак може робити одночасно масу справ.

Символіка тотема

Їжак – це складний символ, який зустрічається у різних культур у зовсім різних трактуваннях. Наприклад в Китаї, їжак – символ скромності, висхідного Сонця, що перемагає темряву, символ послуху і абсолютно невтомної праці, до того ж колючості, скепсису. Згорнутий у колючу кулю, він являє собою аналогію з сонячними променями, і асоціюється з даром вогню. В інших традиціях їжак ідентифікувався як солярний символ. Наприклад, у зороастрійців їжак – символ Сонця, що бореться з З60–ма демонами. Зброя їжака, це його голки, протыкающие демонів, проколюючі темряву. Цими ж голками він пряде нитку долі.

Їжак – тварина, наделяемое в народних уявленнях мудрістю, лікувальними властивостями. Завдяки колючках їжак має отвращающей силою і в багатьох традиціях розглядається як оберіг. За верованьям болгар, їжак дав пораду Богу, як покрити землю небом. У південнослов’янських легендах мудрий їжак врятував світ від испепеления сонцем. За болгарським повір’ями, їжак — самий мудрий з тварин, так як найдовше живе на світі. Він знає все, що було раніше і про що люди давно забули (зберігає пам’ять предків). Він знає також особливу омолоджуючу траву і ніколи не старіє.

За південнослов’янських і поліським уявленнями, всезнаючий їжак знає, як добути «розрив–траву», здатну відкривати без ключа будь-які замки та запори. Для цього потрібно загородити гніздо з дитинчатами їжака камінням. Їжачиха принесе чарівну траву і зруйнує перешкоду. Тоді можна підібрати траву і використовувати її. Їжак – явний символ самозахисту, оскільки в разі загрози згортається в тугий колючий клубок. У стародавніх культурах, однак, через округлої форми і захисних колючок їжак вважався емблемою великих богинь–матерів, наприклад, таких як вавилонська богиня Іштар. Їжак колись вважався ворогом злих хтонічних сил, оскільки поїдав гризунів, личинки і черв’яків – по суті храфстру.

Прояв Хварны місяця

Хварна першого місяця – це захист від всіх небезпек, особливо таємних. У їжака підвищена регенерація. Йому можна заподіяти шкоду лише тимчасово, він дуже швидко відновлюється. Їжак також є тотемом 17-го року зороастрійського 32-річного сатурніанського календаря.

Антитотем 1 місяця — Кобра

Антитотем місяця – отруйна змія, КОБРА, що випускає отруту. Людина, у якого виявляються риси антитотема повільний, тупий, безпорадний, незграбний і до того ж підступний і брехливий; намагається всіх змусити діяти в своїх інтересах. Нерідко кобри мають гіпнотичним поглядом. Своєю хитрою непередбачуваністю він породжує Темряву на Землі. Його спалює заздрість до більш талановитим людям, а сам він – особистість примітивна, любить вишукувати у оточуючих слабкості, щоб грати на них.

Свята 1 сонячного місяця

Перший Гаханбар – десятиденне святкування Ноуруза – проводиться з 21 (22) по 30 (31) березня, починаючи з дня весняного рівнодення, коли Сонце рухається з 1–го по 10–й градус Овна. Він називається НОУРУЗУ – свято нового року за зороастрійським календарем. Це час, коли в Північній півкулі Землі пробуджується від сну природа, і, згідно з давнім арійським повір’ями, на Землю символічно повертаються Фраваши, душі кращих предків, як би воскресая в кожній живій істоті. Вважається, що в перші дні року душі померлих родичів відвідують Землю у вигляді птахів. Ноурузу – це свято визволення від смерті і страждань, пов’язаний з наданням втраченої гармонії. Він має ще одну назву Гаханбар Фравардин, по найменуванню першого зороастрійського місяця. Особливим шануванням святкування Ноуруза користується Вогонь – життєва сила, що пронизує всі благі творіння, єдина неоскверненная стихія, найвищий і найдорожчий дар, даний Богами людству, про що в «Зі Рочаке» сказано так: «Великого Вогню Ахура–Мазди, який Він запалив у світі для порятунку створіння від сатанинської гордині, поклоняємося ми».

У році святкується 7 свят, званих Гаханбар (Gaahanbaar). Слово Гаханбар можна перевести як «час зберігання, заощадження», наприклад, фруктів або злаків (Gaah – час, Anbaar – зберігання, заощадження).

21 березня – Ноуруза. Початок нового зороастрійського року. День присвячений первопредкам людства, Фравашам, проблем духовного вибору. Також це день поминання Гайомарта. Ноуруза має прадавню історію. У поемі «ШахНамэ» початок його святкування пов’язується з початком царювання Шаха Джамшида. Звідси часто вживане назва свята серед заратуштрийцев – «Джамшиди Ноуруз» і традиція коронації Шахов в це свято. Ноурузу – перший день сонячного календаря, початок весни, відповідний дня Ормазд місяця Фарвардін (приблизно 21 березня); рівнодення – рівність дня і ночі; початок сезону зростання і процвітання. Саме слово «Ноуруз» перекладається як «новий день». Святкування триває зазвичай протягом 13 днів, з яких перші 5 днів присвячені зустрічі Ноуруза і відвідування рідних і друзів. Дев’ятий день відомий як Шахрйаран Ноуруза (шахський Ноуруза), а тринадцятий день як Сізда–бедар («Тринадцяте поза домом»).

22 березня – Спогад про Золотий вік людства, перших людей Землі – Машии і Машиане.

23 березня – Спогад про звабу, первинному гріхопадіння і спокусу Машие і Машианы; можливість відновлення втраченої гармонії.

24 березня – Спогад про епоху стародавніх царів Кави, володіли царської хварной.

25 березня – Спогад про Героїв і Богатирів, які боролися зі злими духами, а також про Предків, які допомагали в цій боротьбі.

26 березня – Центральний день святкового циклу – духовне народження Заратустри, його перетворення і місія на Землі.

27 березня – Поминається перший спаситель світу – Ісус Христос. День зміцнення християнського егрегора.

28 березня – День присвячений майбутньому спасителя, пов’язаного з Епохою Поділу добра і зла.

29 березня – День присвячений приходу останнього спасителя, пов’язаного з наданням людьми останнього безсмертного тіла, завершення місії Фравашей.

30 березня – День підведення підсумків. Прощання зі святом. Всі дні Гахамбара Фравардин пов’язані не тільки з веселістю, а й з проблемами духовного вибору.

30 березня відзначають Свято Вогню воїнів, званого Атар Борзен–інші. 30 або 31 березня в залежності від року. Це свято воїнів і людей з хварной воїна. Вважається, що Божественна Благодать – Хварна – дається не тільки від народження. Хварну воїна людина може заслужити протягом свого життя добрими справами. Тривають святкування від сходу до заходу сонця (зазвичай святкують тільки чоловіки). Чоловіки носять шапки, шоломи, їдять тверду їжу, як личить воїнам. Запалюють 3 смоляних вогню.

5–го квітня – свято Даэны. Даэна – берегиня віри, релігії. Віра явна – релігія; віра таємна – слова; віра сокровенна – думки. Священне число свята – 11, запалюють 11 вогнів. Пов’язана Даэна з Божественним знанням, мудрості, совістю. Це час вибору для зороастрійців. Вважається, що свою віру можна визначити по снах. Ритуальної святкової їжею є зелені проростки цибулі, часнику, салату і подібна їжа.

9-10 квітня – Свято Зерван-Карана.


Залишити відгук