Сонце у Леві

Лев, як і годиться цареві, шляхетний, гордий і щедрий. Натура пристрасна, емоційна, енергійна, якщо, звичайно, Сонце або Сатурн в гороскопі не уражені. Царственість дана йому від природи. Гроші він витрачає, не рахуючи: вони для нього лише жалюгідне засіб прилучення до прекрасного (наприклад, для придбання картин чи книг). Його успіх – запорука щастя його оточують, з якими він щедро ділиться. Людям, які щось роблять для нього, він допомагає розкрити в собі кращі сторони. Життя середньої людини для нього неможлива. Він і добивається зазвичай значного впливу, якщо Сатурн в його гороскопі не надає надто негативного впливу. Якщо ж обставини складаються не на його користь, у нього можуть з’явитися комплекси, а пізніше і фізичні недуги. Лев не буває дріб’язковим і злопам’ятним. Любить бути в центрі уваги, дещо театральний. Друзі не можуть довго з ним не бачитись. Його життєлюбність заразливо. Втім, любить Лев здебільшого тільки самого себе.

Присвятити всього себе партнеру для нього немислимо, т. к. це здається йому сходженням з п’єдесталу. Тому, як не дивно, він відчуває себе заінтригованим і полоненим тими, хто не виказує з першого миті ознак обожнювання і пошани. Для душевної рівноваги Леву необхідно бути красивим, дивним, неординарним. Це – природжений керівник, який відчуває потребу у фізичній і розумовій активності. Однак викладатися йому не варто: коли Лев в юності дуже старанно займається спортом або науками, у нього після сорока починаються хвороби і проблеми, хоча до того було завидне здоров’я. Його симпатична система дуже чутлива: емоційний шок може викликати у нього хвороба, так і вилікувати її. При серцевих проблемах (фізичних або емоційних) показано гомеопатичні препарати арніки, а також кратегус. З елементів показана магнезія, гомеопатична чи натуральна. Для кісток та хребта показана також сірка. З фруктів – цитрусові. Гарячі ванни з чебрецем і розмарином (1 коф. чашечка на ванну). Сонце корисно, але без перегріву. Показано лижі гірські, водні.

Характерним для всієї зони оформлення – (гуна тамас) є усвідомлення знаком своїй стихії, певна гордість і відповідальність за неї. Тут стихії знаходять своє найбільш послідовне вираження. На відміну від Овен, Лев (постійний хрест) володіє стійким енергетичним потоком і усвідомлює свою (вірніше, його силу, енергію і владу над людьми і обставинами. Якщо Овен стихійний ентузіаст, то Лев нижчої октави – це володар, диктатор, а вищою – свідомий і відповідальний виконавець волі потоку. Зрозуміло, і нижчий Овен, і нижчий Лев є маріонетками своїх потоків, але потоки спрямовуються з ними по-різному. Якщо неслухняного (а часто і слухняного) норовливого Овна егрегор нерідко позбавляє сили (тобто потік відключається), то в разі Льва це вже крайня міра. Неслухняного Лева потік карає зміною характеру, життєвих обставин і перешкод, які стають все більш важкими, але потік все ж довго не відключається.

Лев нижчої октави усвідомлює свою силу і користується нею в егоїстичних цілях. Чим нижче еволюційний рівень Лева, тим більше надуто його его, іноді до такого ступеня, що його хочеться показувати в зоопарку. В той же час загальна благородство вогняної стихії позначається і нижчої октави Лева. Він не стане з садистською насолодою мучити свою жертву (вб’є її одним потужним ударом), часто (особливо якщо йому підлестити) виникають певні пародії на вищі прояви, своєрідне (на своєму рівні) великодушність і т. п.

Велика проблема у Лева пов’язана з його енергетичним потоком. Хоча він і постійний, але не має тієї приголомшуючий сили, що проявляється в періоди підйому у Овна, і тому Лев потребує сторонньої оцінки себе як провідника потоку. Овен вище цього: йому важливо, щоб потік дійшов, а вже яка його, Овна, роль, йому не так важливо, Овен, таким чином, несе ідею, а Лев себе в ідеї. Остання обставина робить Лева надзвичайно вразливим, він починає залежати від чужої оцінки його особистості, але і дає йому деяку можливість свідомого керування потоком, що робить його більш гнучким, ніж Овен (який нижчої октави повністю підпорядкований потоку) і більш уважним до оточення. З іншого боку, Лев (постійний хрест) набагато більш упертий, ніж Овен, якщо брати його поведінку на великому проміжку часу. Усвідомивши (в міру свого розуміння) свій енергетичний потік, свою енергетичну ідею, тобто напрям діяльності, він прив’язується до неї намертво, Овен ж регулярно позбавляється потоку і депресії (кардинальний знак) легко може змінити один потік на інший, змінити вид діяльності, а головне свою енергетичну ідею.

Лев – природний лідер. З допомогою свого постійного енергетичного потоку він надійно утримує групу своїх послідовників, учнів або рабів у покорі, і, отримуючи від них певну дозу захоплення, поклоніння, радості і послуху, робиться щасливим і веде себе цілком благородно і навіть іноді по-лицарськи. Якщо ж ситуація ускладнюється і виходить з-під контролю Лева, він намагається посилити тиск (для початку видає грізний рик), і тут людинолюбство, і так-то представлене в обмеженій кількості (поки мова йде про нижчої і середньої октавах Лева), начисто зникає і з’являється звичайний гордовитий вигляд і переходить у якісно інший стан.

Бо якщо для Овна позбавлення енергетичного потоку, депресія, є в якомусь сенсі природне (хоча і малоприємне) стан, то для Лева, розрахованого на життя в енергетичному потоці, позбавлення останнього рівносильно катастрофі, це смерть серед життя (саме тому Лев буває так нещадний у битві за енергетичний канал). Зворотне включення в енергетичний потік для Лева, в принципі, можливо, але далеко не відразу, з великим трудом, а головне цей буде не той вже, що перш, а надламаний Лев, з великим шрамом на психіці на все життя.

Егоїзм Лева сильно відрізняється від егоїзму Овна. Якщо Овен (будучи в потоці) не бачить взагалі нічого, то Лев не бачить нічого, крім потоку, і тут є велика різниця. Овен інстинктивний, стихійний егоїст – його треба взяти з усім, що через нього йде, або відкинути. Лев же свідомо вважає, що весь світ повинен підкоритися його енергетичної ідеї, а хто не хоче, той дурень чи ворог, і тим гірше для нього – і це не стихійне відчуття, а життєва позиція, пом’якшить яку (не кажучи вже: переглянути) Льву дуже важко. Лев критику хоч і чує, але ніяк не реагує, на відміну від Овна, який її не чує зовсім.

Управління Сонця дає Леву відчуття, що його особиста воля є безпосередньо воля Божа, звідси його фантастична самовпевненість всупереч будь-яким фактам і обставинам: визнати свою помилку означає для Лева засумніватися в Його непогрішність або навіть існування. Реально, однак, Сонце уособлює не Абсолют, а ведучий людини в даний момент егрегор, і панування Сонця у Леві означає, що Лев транслює певну імперативну для людини програму дій, суб’єктивно переживаемую як відповідний імпульс особистої волі. Льву, таким чином, потрібно розібратися, де діє його вищий кармічний егрегор, де поточний егрегор, а де воля його власного нижчого я – завдання, як видно, не з простих, особливо, якщо мало планет в знаках води і Лев управляє денним будинком.

Ув’язнення Урану обмежує оригінальність Лева, переводячи її у приховані форми. Лев все-таки практик, і до того ж лідер, йому доводиться пристосовуватися до реальності і, між іншим, до рівня послідовників. У той же час законом всіх потоків з тонкого світу є творчість і, зокрема, оригінальність і новизна, чому Лев інстинктивно прагне і що у нього в кінцевому рахунку часто так погано виходить. Ув’язнення вищих планет піддається опрацювання з дуже великими труднощами.

Ув’язнення Сатурна дає Леву певну внутрішню жорстокість, а при ураженні запеклість, Сатурн (внутрішньо) фіксує Лева на його енергетичному потоці, ідеї, з одного боку, надаючи йому стійкості, а з іншого – позбавляючи пластичності. В результаті Лев, стикаючись з дійсністю, отримує суттєві травми від інших зодіакальних знаків (який він у своїй нижчій октаві зневажає): Скорпіон його боляче кусає, Телець топче, Водолій несподівано збиває з ніг і т. д. Ці травми і є урок Сатурна, який повертає Лева у бік осмислення себе, своєї ідеї і навколишнього світу. При гарній опрацювання (що в даному випадку рідко буває до 40 років, тобто опозиція транзитного Урану до радикального Урану) Лев усвідомлює свою волю як переломлення волі провідного його егрегора і знаходить своє місце в світі, проте Лев з його жорстокістю, зарозумілістю і свідомим самолюбуванням дуже важко освоїти принципи скромність і смирення перед вищою космічної волею.

Зате якщо йому це вдається, з нього виходить справжній генерал духу, практичний духовний вождь. Якщо ж уроки Сатурна проходять повз, Лев або позбавляється потоку і (навіки, тобто до наступного втілення) потрапляє в царство нижчої октави Сатурна (відсутність енергії, депресія і глухе відчай), або кристалізується, потрапляючи в мертвий потік жорсткого егрегора, і стає диктатором того чи іншого спрямування, що має певну владу над людьми і обставинами і повністю позбавленим свободи волі і творчості. Кульмінація Плутона у Леві символізує принцип вищої практичної влади Лева в динаміці розвитку світу.


Залишити відгук