Сонце в Козерозі

Козеріг (особливо якщо в цьому знаку зібралося кілька планет) – реаліст. Він любить самотність і дійсно ризикує залишитися один. У той же час він – працьовита людина, хороший організатор щоб відчувати себе на місці, йому потрібно постійно працювати Для нього і успіх не успіх, якщо не здобутий наполегливою працею. Козеріг орієнтований на кар’єру, часто на шкоду особистому життю. Він прагне до успіху як би в якості компенсації за тугу і порожнечу життя. Втім, свої почуття з роботою він ніколи не змішує. Почуття його керуються розумом все життя – суцільний порядок, почуття обов’язку і логіка. Їм рухають амбіції і прагнення до влади. Вічно в працях, він вважає, що з його справою ніхто краще за нього не впорається. Час працює на нього.

найважливіша фаза життя, фаза виконання бажань, настає для нього після п’ятдесяти. Юні роки важкі та повні боротьби. Він цінує і береже нажите, може навіть стати жадібним. Консерватор, традиціоналіст. Молодь його не любить за сухість і холодність. У Козерога зазвичай набагато сильніше розвинений дух, а не тіло він мало їсть, мало спить. Замкнутий, з людьми сходиться важко, створює собі проблеми. З часом це веде до ревматизму, артритів і т. п. Зазвичай песиміст, скаржиться на купу недуг, хоча живе довго (Козероги – довгожителі). Показано прогулянки в лісі, краще в сосновому, праця на дачі. Молодим – туризм, альпінізм, спелеологія. Втім, спортом Козероги зазвичай не займаються. Показано магнезія, кальції. З трав – кипарис. Кращий профілактичний засіб від багатьох захворювань – гарний настрій, сміх.

У зоні трансформації стихія землі набуває дещо ідеальне звучання: для Козерога форма має, у першу чергу, зміст форми організації людей (або інших об’єктів), проте його кут зору завжди (на відміну від повітряних Ваг) конкретно-практичний: Козерога не цікавить організація сама по собі, а конкретна справа, функція, яку він виконує. Сенс життя як знаку Козерога землі полягає, зрозуміло, в тому, щоб створити певні форми, але він уявляє собі ці форми не так, як Телець чи Діва, а більш тонко. Для Козерога (тут позначається вплив стихії повітря) важливі не тільки форми самі по собі, але і та ментальна ідея, яка за ними стоїть.

Типовий Козеріг – це, наприклад, директор заводу, для якого сенс життя полягає в удосконалюванні й підтримці життєздатності свого підприємства. Даний Козеріг розглядає свій завод як складну форму, за якою стоїть певна організує її ідея, а кінцевий сенс полягає у виробленні матеріальної продукції. Своє завдання Козеріг бачить у найбільш точному осягненні ментальної ідеї (яку він сприймає особисто як свою власну) та максимально ефективне втілення її в життя. Вплив повітря позначається також в тому, що при всій своїй завзятості в досягненні головної мети, достатньо пластичний і завжди готовий ненадовго повернути в бік, так би мовити, зробити об’їзд.

Кармічне завдання Козерога є в якомусь сенсі найважчою для людини. Взагалі головним завданням людини як втіленого істоти є творіння щільних форм, але з трьох знаків землі на частку Козерога випадає найтонша завдання: творення форм на стику матеріального і тонкого світів. Справа в тому, що досить складну щільну форму одна людина відразу створити не може, для цього потрібно організувати цілий колектив (або себе на тривалий проміжок часу). Створення такого колективу є проміжний етап вирішення завдання матеріалізації складного об’єкта в тонкому світі, цей етап і бере на себе Козеріг. Середній Козеріг, зрозуміло, не обов’язково формулює свою життєву програму саме так, але в ньому сильно почуття відповідальності за свою справу, яку він сприймає зовсім практично, без зайвих сентиментів (вода) і запалу (вогонь). Козеріг організує не тільки колективи, він організує будь-яке заняття, і в кінцевому рахунку все своє життя, даючи уважному спостерігачеві дуже точне уявлення про відповідних структурах тонкому світі, який він, свідомо або (найчастіше) несвідомо, але з надзвичайною завзятістю матеріалізує в щільних формах і зовнішніх подіях.

Козеріг, може бути, самий обділений з усіх зодіакальних знаків. Будучи позбавлений безпосереднього джерела енергії (вогонь) і глибоких емоцій (вода), він замінює справжню емоційність і безпосередню енергію ментальними моделями, будучи організатором і багато в чому непрямим творцем матеріальних форм, він не в змозі адекватно сприйняти, нарешті, втілюючи задуми тонкого світу, він, на відміну від водяних знаків, не має до нього безпосереднього доступу і часто категорично не вірить ні в що нематеріальне, хоча фактично постійно з ним працює. Більше того, незважаючи на надзвичайну виразність (порівняно з іншими знаками) своєї життєвої програми, Козеріг довгий час не відчуває її зовсім, а потім починає відчувати слабо і тільки інтуїтивно, оскільки завжди орієнтується на зовнішній, практичний план, а в кармічних програмах не буває записів типу виготовити протягом життя чавунних болванок – 3 млн. штук. Урок Козерога полягає в тому, що реальні досягнення в житті дуже важливі, але їх слід сприймати як символи справжньої роботи в тонкому світі, а вміння читати ці символи приходить не відразу і потребує окремих зусиль.

Тому Козеріг серйозний і навіть часто кілька зануден, як людина, яка готується до довгого і важкого підйому в гору, втім, безпосередньо на переході він дещо пожвавлюється. Будучи досить рішучим (кардинальний хрест), Козеріг не схильний робити різких дій без їх ретельного продумування і узгодження з тією програмою, яку він в даний момент здійснює, зате його рідкісні, але ретельно підготовлені, несподівані (для оточуючих) енергійні і рішучі заходи часто виявляються дуже ефективними, хоча і не завжди ефектними – Козеріг не любить ефектів. До емоцій і зайвого ентузіазму Козеріг ставиться з недовірою і скепсисом, вважаючи їх або розбещеністю, або облудою і в будь-якому випадку перешкодою до неухильного здійснення основної програми організації та матеріалізації.

Розвинений Козеріг бачить за матеріальними об’єктами і зовнішніми сюжетами їх зміст у тонкому світі і вміє організувати справу так, щоб у всіх учасників було враження, що вони зайняті осмисленої, важливою і цікавою для них діяльністю, хоча насправді їх осмислення реальності по-різному (в залежності від еволюційного рівня), а видимі ними цілі не узгоджені, всі вони в ході спільної діяльності духовно ростуть і водночас збільшують порядок і гармонію Космосу.

Очевидно, зважаючи на складності поставлених перед ними завдань, низький і середній Козероги зазвичай пасмурны і схильні до занудству. З іншого боку, Козеріг – природний маніпулятор, і нижчої октави схильний до енергетичного вампиризму, при цьому, однак, садизм Раку і Скорпіона йому не властивий, він занадто раціонально-ментален. З психологічної точки зору, Козерогові складно зрозуміти зовнішню і внутрішню емоційність відповідно вогняних і водяних знаків, але він може якось змоделювати їх психічний пристрій у себе в голові і після цього стати дуже непоганим практичним психологом, який вміє не включатися емоційно проблеми пацієнта, але тим не менш побачити його внутрішній устрій і точно скорегувати програми підсвідомості.

Управління Сатурна дає високому Козерогові мудрість, обачність і терпіння, необхідні йому для вирішення його непростих завдань. Керуючи простором і часом, Сатурн робить Козерога осмисленим господарем проявленого світу, провідним його еволюцію. Сатурн робить Козерога дисциплінованим і аскетичним, часто цілком байдужим до свого зовнішнього вигляду, хоча строгий темний або чорний костюм-трійка з одноколірним краваткою йому надзвичайно пасує. Однак свій аскетизм Козеріг поширює в основному на себе, бо фанатизм в чому б то не було йому зовсім не властивий, він схильний впливати на світ побічно, що також позначається мудрість Сатурна, завжди вміє переграти агресивного прямолінійного Марса.


Залишити відгук