Сатурн у Рибах

Сатурн виховує в Рибах увага, обережність і працьовитість, а ці якості даються з працею взагалі, а Рибам в особливості. Сатурн ставить перешкоди, створює обмеження і оголює больові точки Риб, так що їм стає дуже важко вислизнути від самих себе крім як у психічну хворобу, що ймовірно при ураженні. Сатурновские Риби взагалі схильні до похмурості, меланхолії, депресій і пригніченим станом. Сатурн обмежує емоційну життя Риб та їх здатність до адаптації, він завжди вимагає проведення в життя досить певної програми і ставить жорстку заборону на всі інші, і поки риба не зрозуміли особливостей і рамок цієї програми, вони будуть жорстоко страждати, абсолютно не розуміючи, в чому справа і в чому вони винні перед долею, бо сам жорсткий стиль сатурновской обмеженості настільки чужий світовідчуттю Риб, що повинно пройти багато часу і сліз, поки вони не усвідомлюють, що те, що заподіює їм стільки неприємностей і страждань, є частина їх самих, з якої потрібно розібратися, визнати і як більш чи менш гармонійно включити в свій склад.

Розвинений Сатурн дає Рибам не тільки чітку і послідовну життєву програму, але й мудрість, що дозволяє правильно оцінювати реальність і цю програму виконувати. Все-таки Риби завжди залишаються Рибами, вони сильно залежать від навколишнього середовища і повинні в ній лавірувати, незважаючи навіть на присутність Сатурна, і метою їх все одно залишається тонка трансформація реальності і трансляція космічної любові, і як би не важкі і незрозумілі для Сатурна були спочатку ці завдання, він все ж не може допомогти всім Рибам у їх здійсненні, але не раніше, ніж вони навчаться виконувати його жорсткі умови, які покажуть аспекти до Сатурну, будинок, в якому він стоїть, і т. д. Сильне ураження дає ірраціональні фобії, що йдуть глибоко в підсвідомість, сенс яких полягає в тому, що мене хтось величезний заморожує, обмежує, ловить або хоче задушити, а вирватися немає ніякої можливості, можливі клаустрофобія і агарофобия.

При негативному розвитку характеру формується неакуратний, малоцікавий людина, не приділяє уваги своєму розвитку і схильний до неохайності і необов’язковість. Він боязкий, легко втрачається при перешкодах, смиренно терпить тиск і знущання оточуючих. Йому бракує авторитетності, вірних друзів і чітких соціальних переконань. Така людина постійно потребує допомоги, він ненадійний і дивно ізольований в почуттях і думках. При позитивному розвитку людина є добросовісним, чуйним, розуміючим і добросердих. Він напружено і акуратно трудиться, ставлячи інтереси справи вище власних — і не заради того, щоб отримати вигоду з понаднормових робіт, а для того, щоб якісно та в строк виконати доручене. Правда, така людина потребує допомоги і підтримки, йому майже завжди не вистачає впевненості в самому собі. Він стриманий, скромний, схильний обмежувати свої потреби і замикатися в собі при найменшій неприємності. Оточуючі рідко визнають його заслуги, хоча сам він на рідкість лояльний до людей і дивно терпимо, навіть тоді, коли всі до нього ставляться несправедливо. Глибина його почуттів і сила інтелектуальних натхнень дає йому впевненість у необхідності повної віддачі самого себе.

Така людина здатна повільно, але впевнено концентрувати розсіяні у часі і просторі сили і досягати практичних результатів завдяки терплячому сосредотачиванию розмитих і неясних можливостей. Така людина майже завжди заглиблений у самого себе і життя його проходить під знаком самотності, мрій і нездійснених надій. Можливі високі досягнення в мистецтві, в той же час велика схильність до халтури і в справах, і в спілкуванні. Майже завжди яскраво виражена сентиментальність (аж до слізливості). Загадками і таємницями така людина цікавиться наполегливо і послідовно, не шкодуючи ні часу, ні сил. Це тип мрійливий, спраглий глибоких знань та високих звершень. Натура — чутлива і вразлива, сприйнятлива і чуттєва, зайнята пошуками тиші і спокою, злагоди і миру. Терплячість і стриманість поєднуються з скромністю і сором’язливістю. Такі люди рідко досягають вагомих соціальних результатів, точніше навіть, при високих досягненнях їх чомусь не помічають оточуючі. Вони схильні працювати в закритих установах, наукових інститутах, монастирях і лікарнях. Нерідко самотність стає для них ліками і панацеєю від усіх буденних травм. Для таких людей небезпечно зниження впевненості у собі та у власних силах.

Пасивність і апатія при потуранні їм і нестійкості устремлінь можуть призвести до падіння в безодню. У той же час багата фантазія і яскрава уява, обізнаність у різних секретах і ексцентричність у манерах і поведінці робить таких людей вкрай привабливими і для друзів, і для ворогів. Небезпечна надмірна схильність до наркоманії та алкоголізму, а також до магії і экстазам. Таланти і здібності частіше передаються по жіночій лінії спадкоємства. Якщо не виробити стійку оптимістичну позицію, життя такій людині здасться нещасної навіть при помітні успіхи на соціальне терені. Надмірна чутливість змушує такої людини відгороджуватися від світу, або зовсім перебудовувати психіку під впливом оточення. Нерідко надмірно активна уява приводить до розвитку всіляких страхів і загрозливих ілюзій. Соціальні установки таких людей розпливчасті і невизначені, так вони їх і не схильні захищати і відстоювати. Нерідко такі люди схильні настільки яскраво і образно відновлювати в пам’яті помилки і невдачі минулого, що це позбавляє їх взагалі всякої впевненості у своїх силах і надії на майбутнє. Багатьма вони розглядаються як переконані фаталісти, так як до психічних процесів і життєвим негараздам відносяться одночасно вкрай серйозно і пасивно. Головне для них — розвиток оптимізму і зміцнення надії на краще майбутнє. Знання і досвід приходять до таких людей у снах і в інтуїтивних прозріннях. Їх моральна та філософська система дуже глибока і ажурно утонченна, згинання і адаптируема до будь мінливостей життя. Саме із-за глибини власних переживань вони схильні до самотності.

Такі люди здатні перетворюватися, не підлаштовуючись під вимоги оточення, але змінюючись лише поверхнево, а в глибині душі залишаючись самими собою. Більшу частину життя такі люди проводять в ізоляції — зовнішньої або психологічної. Зате вони мають імунітет проти всіляких труднощів і з роками звикають навіть до самим серйозним фрустрациям. Часом розрив між реальним життям і ілюзорної системою цінностей призводить до розвитку невротичного стану, що виражається у розвитку тривожності, страху і схильності сумніватися у всьому, не виключаючи й самого себе. Є схильність до депресії і незадоволеності власним виглядом і відчуттям «Я». Можливо розвиток відчуття власної непотрібності, занедбаності, безперспективності та внутрішнього хаосу. Небезпечно формування забобонності, помисливості і всіляких нав’язливих ідей. Щоправда, саме протягом життя позбавляє таких людей від ілюзій і самообману, хоча нерідко це відбувається з великими втратами і болем. Такі люди повинні переслідувати в житті єдину мету — їм потрібно проникнути в ідею світової гармонії і відчути свою глибинну причетність вселенської життя. Лише стикаючись з істиною в одкровенні, вони здатні протистояти хаосу зовнішнього життя. При високому розвитку такої людини ніщо не може зрушити його з начерченного шляху, бо він ніби приростає до нього власним серцем.

Такі люди судять про все з позицій власної моральності і привертають оціночні критерії вищої гармонії, реально відчутної ними у власному серці. Життя таких людей спонукувана таємними причинами і ніколи не може бути зрозуміла до кінця оточуючими. Це — природжені містики і високі поети, до кінця життя звільняються від усіх ілюзій і міцно затверджуються на принципах гармонії, миролюбності і краси. При негативному розвитку характеру формується пасивний і боязлива людина, що боїться навіть власних успіхів і удач. Він нетовариський, незграбний, рідко гармонійно вписується в ситуацію і породжує масу непорозумінь в оточенні. Романтична любов нерідко призводить до втрат і розчарувань, непостійність поєднується з рідкісних невірою у власні сили. У житті такої людини завжди безліч проблем і неприємностей, і в родині, і на роботі, і в здоров’ї. З одного боку, схильність до магічного впливу на оточуючих, з іншого боку, висока чуттєвість і велелюбність. У результаті може формуватися тип успішного маніпулятора, легко грає на слабкостях оточуючих людей. Ця людина в загальному приймає життя такою, яка вона є, не проявляючи особливої невдоволення тим, що відбувається. Він мрійливий і тонкий, схильний жити минулим, в чому іноді втрачає почуття міри, а тому може мати безліч труднощів із-за недостатнього розуміння цього. Цей чоловік тямущий, глибока, цілеспрямований, при високому розвитку він готовий допомагати нещасним і працювати на благо страждають. Він вміє відчувати інших людей, але при цьому майже не знає себе, а тому занижує власні цінності.

Для того, щоб розкрити свої численні здібності, йому необхідні спокій і самотність в затишній і комфортній обстановці. Він любить працювати далеко від сторонніх поглядів, наприклад, в університеті або в міністерстві. До життя він відноситься часом надто серйозно і вкрай емоційно, йому необхідно подолати тенденцію жаліти самого себе і навчитися контролювати власні емоції. Зайве хвилювання і неспокій можуть доводити його до психосоматичних захворювань. Нерідко в житті такої людини багато перешкод, втрат, обманів, перешкод, зради та наклепу. Всі свої прикрості, розчарування він переносить потай від інших і всіма силами прагне відшукати найкраще відбувається, щоб підтримати почуття власної цінності. Його дії часто визначаються лише спектром оточуючих обставин і примушують до вчинків несподіваним і навіть небажаним для нього самого. Навіть якщо він чогось досягає, він рідко здатний утримати це в своїх руках і скористатися до власної вигоди. Особливу проблему становлять його прихильності і сердечні зв’язки, які чомусь ускладнюють і гальмують його внутрішній розвиток. Романтика в долі такої людини поєднується з трагедією, а гіркі розчарування — з яскравими захопленнями і захоплюючими пригодами. Найчастіше цей чоловік сам винен у обрушуються на його голову труднощі й нещастя, бо бажання його надзвичайно сильні, а надії, твердості і наполегливості явно бракує. Це людина талановита і захоплива, але йому не вистачає свободи дій для здійснення можливостей та елементарної удачі на шляху.

На гроші він дивиться лише як на засіб придбання всього необхідного для життя і нерідко шукає розуміння, заспокоєння та успіху в дослідженнях внутрішніх світів. Якщо така людина наполегливо самовдосконалюється і цілеспрямовано формує свій характер, в ньому висока інтуїція зможе згодом спиратися на міцні і практичні навички і твердий характер. Тоді світу з’явиться новий пророк, проповідник високого духовного вчення. Часто така людина з головою поринає у спогади про минулі невдачі. Уяву часто постачає йому картини негативні і малоприємні. Наскільки б не була висока його миттєва рішучість, в довготривалій перспективі йому важко самотужки впоратися з вимогами життя — потрібна постійна підтримка друга або коханої. Нерідко неконтрольоване уяву лякає такої людини вигаданими образами і вигаданими труднощами, які насправді не мають нічого спільного з реальністю. Зате така людина завжди прагне допомогти тим, хто потрапив у біду. Зате в інтуїтивності і скромності йому немає рівних. Якщо гороскоп в цілому сприятливий, така людина володіє даром психолога і здатний до глибоких медитаціям. Складний гороскоп призводить до заклопотаності і вічно поганого настрою.

Схильність згадувати невдачі минулого може в короткий час укласти такої людини на ліжко в неврологічному відділенні. Лише в спокої і ізоляції він здатний розкрити внутрішні джерела сили і взяти посильну участь у справах світу, уникаючи порожній зацикленості на собі і абсолютно непотрібною скорботи. Необхідно долати схильність до жаль самого себе, виробляти об’єктивний підхід до оцінки людей і подій, спокійно і терпляче усвідомлювати як свої здібності, так і зроблені помилки. Одним словом — не фіксуватися на минулому, а конструктивно включатися в даний і затверджуватися в надії на майбутнє. Такі люди зазвичай люблять працювати «за лаштунками», вони взагалі схильні уникати пильних поглядів оточуючих. Головне в їх житті — знайти розуміння того, що людина завжди здатний приборкати власні погані нахили і зростити кращі якості своєї душі. Тільки ті, хто безпідставно нарікає на долю і опустили руки, залишаються Фортуною без уваги. Завдання будь-якої людини — відмовитися від негативного і полинути до життєствердною, творчої позиції.


Залишити відгук