Хірон у Будинку 12

Гефест. Кульмінація. Цей аспект дає незвичайні умови ув’язнення, часто це ситуації тупиків розвитку або незрозуміло-хаотичного розвитку зовнішніх подій, які збивають людину з толку і явно щось означають, але що саме, зрозуміти складно. Ця людина не розуміє жартів долі, а часто і оточуючих людей, вони його засмучують і примушують відчувати себе самотнім і неповноцінним. Разом з тим, саме в ув’язненні до цієї людини можуть приходити самі цікаві і несподівані думки, так будуть матеріалізуватися і окреслюватися тонкі і не цілком ясні поняття і уявлення, і якщо поставитися до цих ідей всерйоз, і спробувати зрозуміти, що ж у них насправді є конструктивна і доступне розумінню, можна зробити чудові відкриття в областях, які визначаються аспектами Хірона.

До почуттів жалю і співчуття до цієї людини звернутися не так-то легко; він може відбутися жартами (хоч і невдало) від досить серйозною чужої біди. З іншого боку, якщо він прийме в ком-то безкорисливу участь, йому може прийти в голову самі несподівані та оригінальні ідеї, на межі фантастики, але, тим не менш, іноді здатні відкрити найбезнадійніші тупики стражденним. Якщо ж людина піде по шляху егоїзму, послідовно ігноруючи заклики й крики про допомогу, він сам потрапить у безвихідь, який при найближчому розгляді опиниться звичайної в’язницею, вихід з якої вдасться знайти, лише займаючись чужими проблемами, ніяк не пов’язаними з ним особисто.

Але не слід думати, що людина це швидко і безболісно зрозуміє; йому доведеться спочатку розчаруватися в своїх можливостях вирішити свою тупикову ситуацію, а потім ще повірити майже в диво, наприклад, те, що його зовнішні тупики суть слідства внутрішніх і що з других потрібно шукати виходу в першу чергу, а першими при цьому можна (і краще) не займатися зовсім. Жертви, які принесе ця людина, повинні бути незвичайними, але достатньо для нього значними; важлива програма підсвідомості, що підлягає висвітлення, це відсталість у сприйнятті принципово нових явищ внутрішнього і зовнішнього світу.


Залишити відгук