Одинадцятий Будинок в Астрології

Одинадцятий Будинок друзів, надій і бажань. Якщо протилежний йому будинок (п’ятий) пов’язаний з турботою про миттєві насолодах, то одинадцятий будинок протегує довгостроковими мріям і цілям, а також інтелектуальним задоволень. Цей будинок керує вашим взаємодією з колективами та організаціями, пов’язаним з роботою, професією і сім’єю. Його сфера — клуби, товариства, політичні об’єднання, до яких ви належите. Цей будинок часто вказує на друзів і знайомих, найкращим чином відповідають вашим інтересам і цілям. Одинадцятий будинок відображає вашу здатність отримувати задоволення від спілкування. Вищий рівень вдома відображає гармонійне співробітництво, при якому кожен максимально реалізує свої здібності. Це будинок ідеалізму і далекоглядності.

Дев’ятий будинок поклав початок процесу входження в світ впровадженням у колективні ментальні системи. Десятий будинок продовжив цей процес шляхом створення для людини безпечної ніші в навколишньому світі. Тут, в 11-му будинку – третьому будинку останньої четвірки будинків, фінальному будинку відкритих відносин і останньою області наступного типу в структурі будинків ми набуваємо досвід участі в житті груп. Одинадцятий будинок пов’язаний з нашими судженнями про самих себе і про нашому світі, які висловлюються нами з точки зору нашої приналежності до групи і глибокого бажання кожного з нас бути прийнятим в яку-небудь групу.

Тому традиційне тлумачення 11-го будинку – “друзі”, або, більш конкретно, соціальний коло товаришів, з якими ми підтримуємо стосунки, щоб убезпечити наше положення в матриці соціальних взаємозв’язків. У взаємодіях, що належать до 11-го будинку, зазвичай злиті воєдино емоційний потяг та ментальна спорідненість людей, початок якому було покладено ще в 9-му будинку. Наші друзі прагнуть і поміркувати над нашими філософськими, моральними або етичними поглядами, і надати їм форму.

Одинадцятий будинок співвідноситься з Ураном, тому в цьому будинку зливаються воєдино участь у житті організацій і елемент особистої волі. Якщо в 9-му будинку досліджувалася культура, в 10-му будинку в культурі створювалася безпечна ніша, то в 11-му будинку проводиться оцінка судження людини про себе в термінах культури. Це будинок, де ми найпильнішим чином розглядаємо, як інші ставляться до нас, але ці інші – не окремі особи, а групи, суспільство в цілому. Це будинок, де концепція “соціально відповідного поведінки” має максимальний вагу, де наші манери знаходять найбільш структурований і могутній вигляд.

В цьому будинку особистість досягає вершини свого розвитку. У 5-му будинку кульминировало розвиток власне індивідуальності, результатом чого стало виникнення соціальної сприйнятливості, за допомогою якої его людини могла проявляти себе. В 11-му будинку досягає кульмінації боротьба за створення соціальної індивідуальності, а результат – відродження знову пробудженої особистості. Витончене відчуття приналежності до чого-небудь автоматично створює витончену потяг до усамітнення.

Частково так відбувається з-за того, що тиск, який чиниться на людину при його входження в суспільство, настільки велике, що він пристрасно бажає відчути себе незалежним і відокремленим істотою. В 11-му будинку ми хочемо належати чомусь і одночасно бути справжніми особистостями.

У протилежному, 5-м, будинку укладено вимога розвитку особистої творчості; творчості як вираження его, творчості, сконцентрованого на его. Тут, в 11-му будинку, ми продовжуємо розвивати цей досвід, але через спільну творчість, через творчість в групах.

П’ятий будинок – будинок палкої романтичної любові, тому часто вважають, що 11-й будинок – будинок більш прохолодною, більш відстороненою турботи про людину, як в дружніх відносинах. Такий підхід до розгляду будинку правильний і часто спрацьовує в інтерпретаціях. Однак є зовсім інший спосіб аналізу романтичної любові.

П’ятий будинок був областю свідомого прояву его в драматичних ритуалах залицяння. У цьому будинку його займало центральне положення і його залицяння були подібні гри актора перед глядачами. Що стосується 11-го будинку, то можна вважати, що в ньому все міняється місцями, ми не віддаємо любов як актор, а приймаємо любов подібно глядачеві. І як публіка сподівається на певну розвагу, так і 11-й будинок розкриває наші надії на те, що нас полюблять; він вказує на характерні особливості, службовці нам дороговказом пропозиції іншою людиною своєї любові (для більш детального обговорення цього питання зверніться до підрозділу в кінці цієї глави “Метод синтезу тлумачення будинку”).

Ця любов не схожа на любов в 4-му будинку в сенсі виховання і виконання наших потреб, це і не емоційний союз 8-го будинку, що веде до психологічної трансформації, тут любов виражається в тому, що інша людина цінує нас, його притягує наш унікальний сплав індивідуальності і соціальної привабливості. У цьому будинку ми виконуємо більш романтичну роль коханого. Одинадцятий Будинок визначає знак зодіаку Водолій і планети Сатурн і Уран.


Залишити відгук