5 Сонячний Місяць – Амертат

П’ятий сонячний місяць присвячується Безсмертним Духовних Творінь. Плоди творчості – це безсмертя, дароване Богом нашим предкам і передане нам як божественний вогонь життя, який необхідно передавати своїм нащадкам. Цей місяць допомагає усвідомити свою відповідальність перед дітьми, виховуючи їх в любові і сприяючи розкриттю їх творчого дару. Люди, які народилися в цей час, обдаровані великим потенціалом творчого вогню, який не можна розтрачувати даремно.

Цей місяць, відповідний зодіакальним знаком Лева, пов’язаний з безсмертям і вічним життям, радістю кохання і жагою творення, протегує рослинному світу, символом якого є Світове Дерево. Амертат обдаровує людину духовними крилами: натхненням, творчістю, даром творення – тим, що робить людину безсмертною в його справах і в житті майбутніх поколінь. Плоди творчості, як божественного прояву, залишаються в цьому світі навіть тоді, коли ми з нього йдемо. Це і є безсмертя, дароване Богом нашим далеким предкам, і передане нам як божественний вогонь життя, який ми зобов’язані передати нашим нащадкам.

5 Сонячний Місяць – Амертат

Покровитель місяця: Амертат, один з Амеша-Спента, брат-близнюк Хаурвата. Амертат – це творець, творець, деміург. Якщо в роду у людини були творчі особистості, які щось своє створили – художники, письменники, будь творці створили щось нове, то у нього може проявитися Хварна місяця Амертата, можуть розкритися риси тотема цього місяця. З Амертатом також пов’язані свята. Людині цього місяця довіряється проведення свят. Це тамада, заводила на весіллях, святах, гуляннях. Людина вносить у своє життя і життя інших людей свято, радість, сміх, веселощі, карнавал. Не тільки просто розвага, але саме творчу радість. Це його завдання, місія – несення свята, радості.

П’ятий місяць присвячений розкриттю творчого потенціалу, любові. Творчість – вищий космічний принцип, завдяки якому людина уподібнюється Небесного Творця. У цей місяць добре заготовлювати рослини, вживати багато рослинної їжі, більше уваги приділяти дітям, сприяти розкриттю їх творчого начала. Люди, народжені в місяць Амертата, мають більш ніж хто-небудь інший розуміти свою відповідальність перед дітьми, виховуючи їх в любові і сприяючи розкриттю в них творчого дару.

Вища завдання людей, народжених в цьому місяці, – нести в собі творчий вогонь, запалюючи душі інших людей, допомагати розкриттю істинного таланту, запобігати поширенню храфстры на Землі. Люди цього місяця спочатку обдаровані великим потенціалом творчого вогню, що вони не повинні розтрачувати даремно.

Тотем 5 місяці – Білий орел

Священною твариною Амертата є Орел як символ воспарившего людського духу, який переміг змія-спокусника. Вища хварна місяця проявляється через цей тотем. Білий орел (нині вимерла птах). Свобода польоту, серйозність, він не виставляється на показ, дивиться на світ зверху. Уособлює можливість піднятися над собою, здібності й силу вести за собою людей. Орли в широкому сенсі слова — назва, що застосовується до представників підродини орлиних сімейства яструбиних. Крім того, так називають великих хижих птахів, що мають схожість з представниками вищевказаної групи птахів, тобто, мають орлиний вигляд. Сама назва підродини орлиних бере початок від латинського слова – Aquila, що означає – яскраве сузір’я.

Характерними рисами орлов є масивне статура, довгі та відносно широкі крила з пальцеобразно розставленими маховими, масивний дзьоб і сильні лапи з великими загнутими кігтями і видовженими пір’ям з зовнішньої сторони стегна і гомілки («штани»). Лапи птахів цього виду неймовірно сильні (здатність орла піднімати тяжкості можна порівняти з поні і ослом!). При полюванні, як правило, орли ширяють високо над поверхнею землі, в пошуку видобутку покладаючись на зір. Склад харчування залежить від виду і умов існування птахів, але у всіх випадках орли перебувають на найвищих щаблях трофічних пірамід – тобто в ланцюзі живлення орел є завершальною ланкою.

Однією з основних територій проживання орлов є зона степів і лісостепів. Для цих зон характерні строкатість грунту і поєднання междуречных лісових ландшафтів зі степовими, що дуже приваблює орлов. В лісовій рослинності європейської лісостепу переважають діброви з домішкою лип, ясенів, кленів (на заході – граба, бука). Як відомо, орли не кубляться на деревах, як правило, для цих цілей служать гірські масиви і т. д. Однак, безліч птахів складових флору і фауну цих лісів, є сприятливою для орлів їжею. По своїй природі, орли – хижі птахи. Тому тваринний світ лісостепів їм чудово підходить для проживання. У степовій зоні дерев’яні стовпи та крони листяних дерев заселяють жуки-вусачі, златки, оси і т. д. – цих комах в їжу вживають і орли, і більш дрібні птахи.

Існує думка, що орел дуже горда птиця і цьому він зобов’язаний кліматичних умов свого життя. Птахи, як і люди здатні успадкувати характер, менталітет тієї місцевості, в якій живуть. Орли мешкають у степових районах України, Нижнього Поволжя, Західного Сибіру. Орли уникають людних місцевостях і в основному гніздяться на землях, які густо не заселені людьми. Вони хижаки, але вживають в їжу тільки сире і свіже м’ясо, всупереч помилковим уявленням про них, орли ніколи не стануть харчуватися полеглими (мертвими) тваринами, які вже мають ознаки гниття і розкладання. «Тайгові», як іноді називають орлов мешкають у степовій тайзі, через суворого клімату не завжди мають можливість полювати, однак навіть вони не їдять полеглого м’яса, а віддають йому рослини і комах.

Прояв тотема

Зовнішність: середній зріст, гордовита постава, ліпний, рельєфна голова, карбований профіль, як з монет античності. Він не є людиною високого зросту, може бути навіть зовні непомітний, але від нього виходить таке поле тяжіння, таке сильне в ньому магнетичне початок, що можуть забути його зовнішність, але його самого забути неможливо. У Орлов повинна бути постава, з–за цього вони виглядають вище свого зросту. Для них характерні великі примружені очі, тверда пряма лінія рота, точені риси обличчя, як у справжніх римлян, виражені надбрівні дуги, брови вразлет. Це красиві люди з рельєфними, запам’ятовуються рисами обличчя. Пронизливий прямий погляд. Стрімкий, різкий.

При цьому характер Орла відрізняється від характеру Лева (зодіакального знаку, відповідного цього місяця). Його в основному не цікавлять почесті, марнославство. Він дуже далекий від бажання спочити на лаврах, на відміну від Лева. Для Орла важливий кінцевий результат. Характер гордий. Дуже витривалий. Дає іншим радість, успіх. Навколо нього поле щастя. Така людина приносить щастя іншим. Люди навколо нього потрапляють в це поле щастя і здійснення бажань. Сам він при цьому нічого не отримує. Більше того, люди сміються, радіють, а він не сміється. Він благодійник, але не той, хто цим пишається. Орел, що несе золоті яйця. Це хварна, яку він успадкував від роду, і яка діє на інших. Навіть якщо ця людина нічого не творить, це все одно в ньому виявляється.

Символіка тотема

Орел – солярний символ усіх богів Сонця в їх іпостасі sol invictus, переможців темряви, полуденне сонце, духовне начало, піднесення, натхнення, звільнення від уз, перемога, гордість, споглядання, апофеоз, царське походження, влада, сила, висота, стихія повітря. Вважалося, що орел здатний долетіти до Сонця і, не кліпаючи, дивитися на нього і з’єднатися з ним. У цьому зв’язку орел уособлював духовне начало в людині, яка може злетіти до Небес.

Орел – це одкровення і посередник між Небом і Землею і, крім того, символ дня. Згідно ведичної традиції, він відомий як посланник, так як є носієм хаоми. У деяких випадках білий орел символізує чоловіка, тобто дух (в той час як коричневий орел – жінку). У греків орел означає Сонце, духовну силу, могутність, перемогу і успіх. Атрибут Зевса і як носій його блискавки іноді зображується з блискавкою в пазурах. У римській традиції орел – солярна птах бурі, що носить блискавку Юпітера. Уособлює імператора, гідність, перемогу, прихильність, швидкість реакції.

Орел є птахом, асоційованої з богами влади і війни. Він у повітрі дорівнює леву на землі; тому його іноді зображають з левиною головою. Оскільки орел, повіримо, літає вище, ніж будь-яка інша птиця, його розглядали як найбільш вдалий вираз божественної величі. Здатність літати і метати громи і блискавки, підніматися так високо, щоб перевершувати і руйнувати більш низькі сили, є, без сумніву, основною характеристикою всієї символіки орла.

Орел – це символ мудрості і прозріння у світогляді індіанців племен навахо і кроу (воронов). Тому орел часто асоціюється зі священною емблемою, яка знаменує, що Великий Дух обрав для людини особливого призначення. Сила небесна, сяючі Небо, Сонце, пожирає змія темряви. Влада, воїна, хоробрість, завзятість, гострий зір, безстрашність, дух, піднесення, натхнення, духовне зусилля – все це епітети, що характеризують тотем місяця Амертата.

Прояв Хварны місяця

Хварна п’ятого місяця – щаслива любов, причому взаємна і з першого погляду. Такої людини будуть любити ті, кого він полюбить. Якщо він когось не любить, ті люди теж до нього байдужі. Також Хварна місяця зобов’язує до виконання ритуалу, до сповідання релігії предків, до її розвитку. Під розвитком релігії треба розуміти не стільки букву релігії, скільки її дух. Найголовніша його хварна, що поширюється на інших, це приносити щастя іншим, не просто вести за собою, а поширювати навколо себе поле щастя. І, звичайно, творча хварна, яка є спадковою.

Прояв Хварны в характері – володіння честю і гідністю. Людина просто не може вступити негідним чином. Хварна проявляється не лише в таланті, вона береже його від негідного вчинку. Це як би «дворянська честь». Якщо в роду були люди з гідністю, честю, «дворянським» рівнем, навіть якщо це були прості, але благородні люди, і якщо людина народилася в місяць Амертата, то ця Хварна відблиском впаде на нього. Якщо така людина продовжує «дворянські» традиції – традиції честі і гідності, розвиває священну професію, якою займався його предок, то він повністю захищений від усіх нападок з боку темних сил. Він стає особливою людиною: йому не дають робити зайвого, його оберігають від безглуздих, зайвих, не ведуть до гармонії вчинків. Життя такої людини стає гармонійною.

Оскільки демиургия тісно пов’язана з любов’ю, то його, звичайно, нагороджують щасливою любов’ю. Якщо він її утримає, то дай Бог йому. Не втримає, як Орфей, що втратив свою Еврідіку. Людина, народжена в цей місяць, дійсно має повне право на щасливе особисте життя. Їх нагороджують щасливого довгого любов’ю. У них дійсно щастя у стосунках з партнером. Орел також є тотемом 27-го року зороастрійського 32-річного сатурніанського календаря.

Другий тотем 5 місяці – Сніжно-білий Лев

Оскільки білий орел на сьогодні є вимерлим птахом і проявляється як вищий тотем, то на іншому рівні проявляється другий тотем – сніжно-білий Лев з синіми очима (і з крилами – міфологічний зріз). Одне з втілень Зерван-Карана в образі з левиною головою. Перемога розуму над тілом і інстинктами, вищі творчі досягнення. Радість яка витискає печаль, сила яка витискає слабкість, розум витісняє підступність. Добро, мир і радість перемагає темряву. Харизма творчості і влади. При цьому Духовна творчість.

Леви не повинні бути хитрими, дріб’язковими, їм властива прямолінійність, царственість. Переможці темряви, долають час і розширюють простір. Повинні сіяти добро, силу, радість, безсмертя. Вони однолюби. Твердість і концентрація. Одержимість. Спокійний чоловік, раптово раскручивающийся як фонтан. Змінює карму, проникає крізь коло земних відносин. Спаситель для багатьох людей. Каскад радості, сплеск. Після спалаху знову спокійний… Повинен бути вкрай чутливий, тонко вловлювати, коли треба проявитися і коли постояти в тіні.

Антитотем 5 місяці – Сарана

Антитотемом цього місяця є Сарана – Це комаха, схожа на коника, здатне утворювати великі зграї (чисельністю до сотень мільйонів особин), мігруючі на значні відстані – за день зграя може долати понад 120 кілометром. Зграя сарани поїдає всю рослинність на своєму шляху, а при її відсутності здатна взятися навіть за кору дерев. Комах у зграї буває так багато, що під полчищами іноді не видно землю. Сарана – найсильніший шкідник сільського господарства.

Тактика знищення дорослої сарани хімічними препаратами не ефективна, так як особини помирають через кілька днів після отруєння, встигаючи завдати значної шкоди навколишньому рослинності. Єдиним дієвим способом уникнути навали сарани в наступному році є знищення відкладених яєць в грунт.

Сарану розглядали в давнину як покарання, неодноразово згадки про неї є і в Біблії, де про сарані йдеться як про одну з десяти “страт єгипетських”. Саме сарану як лихо наслав Мойсей на Єгипет, щоб фараон дозволив євреям еміграцію. В Апокаліпсисі згадується нашестя сарани, царем якої був Аваддон. Перша літописна згадка про нашестя сарани на Русь належить до 1008 році, результатом якого був голод. Найсильніший за всю історію людства нашестя сарани відбулося в США в 1875 році. Рій сарани виник у штаті Техас і поширився на захід, але через деякий час, зробивши колосальні спустошення, зник з невідомої причини. В даний час величезні території посівів по всій Землі страждають від нашестя сарани, особливо в Африці.

Епітет «сарана» вживається в якості художнього образу всеистребляющей, жадібної сили, натовпу, стадного інстинкту, який все знищує. На відміну від веселого, але дуже гордого Орла, сарана метушлива, дуже рухлива, зла, заздрісна, сіє паніку, самостверджується на інших, все пожирає, не залишає живого місця. Поле злість, заздрість, інтриги виходить від неї. Діє колективним навалою. Завжди знаходить собі подібних. Організовує цькування проти нормальних людей. Говорить дуже швидко, і при цьому як би випивають з співрозмовника кров. Бестыжая, нахабна пика, що у жінки, що у чоловіка. Нахабство, вседозволеність, напір, марнославство і безпардонність. Лізе всюди і втручається, сіє злість, заздрість та розбрат між людьми. Після себе залишає випалену пустелю, голод, холод, ненависть і страхи.

Через цей антитотем проявляється демон Шавар, який протистоїть Амертату. Це осквернитель стихії Рослин, сіє страх і смерть, як знищення творчого початку, а також використовує творчий дар для поширення всякої нечисті, бруду. Шавар має відношення до крадіжки, плагіату, запозичення чужого. З ним пов’язані мор, поширення хвороб і епідемій, хаос, анархія і руйнування, розмноження всяких шкідливих комах. Його відрізняє стареча зовнішність. Довго він не живе, але добре плодитися і розмножується як сарана. За коротке життя встигає наробити багато капостей і народити собі подібних.

Ворогів людини, народженої в місяць Амертата, будуть ненавидіти, навіть близькі від нього відмовляться. У них не буде нормальних людських відносин. Навколо них буде стіна холоду, ненависті і самотності. Така людина буде забутий і покинутий. У нього забирають дар любові і «нагороджують» втратою дітей. Рід такої людини може на ньому й перерватися. Чим ще карають кривдника Білого Орла? Так званими танталовими муками. У нього відбирають все, до чого він прагне. Чого йому найбільше хочеться, того його і позбавляють. Вода поруч, пити хочеш, вмираєш, а не дотягнутися. Всі його бажання збуваються з точністю до навпаки. Жодного моменту задоволення в житті такої людини вже не буде, він буде задоволеною в усьому. Від нього все йде. Хоче, але не може. Причому, йому спеціально розпалюють, розпалюють бажання, але скільки б він не старався, нічого не отримує. Щось сильно манить його до себе, але тільки він простягає руку, відразу його по руках. Це страшне покарання за те, що він пішов проти Орла. Він буде вічним рабом нездійсненних бажань.

Свята 5 сонячного місяця

23-24 липня – Свято Амертата. День миру, свято творчості, очищення, омолодження, продовження життя. Амертат – покровитель рослинного царства, уособлює безсмертя, нескінченість. Він дає справжню творчість від серця, без марнославства. Вода в цей день – «жива», вона наповнює життєвою силою, ніби вдихає життя, дає імпульс до творчості. Розпочинають святкування з першими променями Сонця, які оздоровлюють і омолоджують. Прагнуть щось зробити своїми руками. Залишають все непотрібне, нездорове сліди на піску. В день свята запалюють 19 вогнів.

6-7 серпня – Зерванитский свято: Зерван–Владика, Зерван–Лев, Зерван–Цар, Зерван–Батько. Це свято відзначають, коли Сонце знаходиться в 15 градусі Лева. Це свято Зервана у вигляді Лева (його ритуальне зображення наводиться в книзі Ван-дер-Вардена – це людина з левиною головою, що стоїть на земній кулі).

15-16 серпня – свято Вогню Царів – Атар Гуштасп – Вогню свободи і творчості, висвітлює людям шлях у майбутнє. Свято Вогню Царів відзначають в зороастризмі коли Сонце входить в 23 градус зодіакального знаку Лева. Це свято проводять на високому місці, під куполом неба, запалюють великий Вогонь – викладають піраміду з колод, як чум. Нагорі ставлять жердину і запалюють його. Потім всі беруть звідти по смолоскипу, йдуть смолоскипною ходою. Свято Царського Вогню присвячений ритуального відтворення, спогадам періоду тих царств, коли на всій Землі була Царська Хварна. Сенс цього свята – вшанування пам’яті тих, які коли-то вели, водіїв людських, які у нас називаються «царями», «шахиншахами».


Залишити відгук